Dziecko szczęśliwe, to dziecko w ruchu!

Rowerek, jest tą rzeczą, bez której nie może się chyba obyć żadne dziecko. Jednakże, zanim nasz maluch wystartuje w Tour de Pologne, czy Tour de France, musi nauczyć się „trudnej” sztuki jazdy na rowerze.

Połączenie wózka i rowerka

Właściwie dziecko możemy „posadzić” na rower już około pierwszego roku życia. Przy czym nie będzie to w pełni autonomiczny pojazd, ale raczej rower dla dziecka z funkcją wózka, a może spacerówka z funkcją rowerka. Czyli dwa w jednym: pełna kontrola przez rodzica i niesamowita frajda dla dziecka.

Ponadto, pojazd ten może rosnąć wraz z dzieckiem i po pewnym czasie przekształcić się w pełni niezależny, od woli rodzica, rowerek trójkołowy.


Trójkołowce

Naukę można rozpocząć od tradycyjnych trójkołowców.

W „słodkiej” wersji dla dziewczynki:

oraz „ostrzejszej” dla chłopca:

Co ważne, taki rowerek może służyć cały rok, ale oczywiście tylko wtedy, gdy mieszkacie w dużym mieszkaniu, segmencie lub domku.

Chociaż przy odrobinie chęci, czytaj wyniesieniu części umeblowania, znajdzie się miejsce także w tradycyjnym mieszkaniu. Jakoś to przeżyjecie, to tylko kilkanaście miesięcy, wyrośnie z niego w błyskawicznym tempie.

A jak sama myśl o wynoszeniu mebli jest dla was ciężka, to co będzie jak kiedyś przyjdzie i powie „Mamo/tato daj kluczyki, jadę ze znajomymi do kina”.


Rowerek biegowy

Rowerek biegowy może być pierwszym dwukołowym pojazdem malucha. Dziecko ma stały „kontakt z ziemią” (co zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa), a jednocześnie ćwiczy utrzymanie równowagi, kontrolowanie toru jazdy oraz wyrabia ogólnie pojęte zdolności motoryczne.

Rowerki biegowe można kupić tutaj:


Tradycyjny jednoślad

Zaczynamy od kół o wymiarze 12″, przeznaczony dla dzieci od około trzeciego roku życia. Trzylatek bez problemu poradzi sobie z pedałowaniem, a jazda będzie dla niego dużą frajdą.

Dla rodziców, a szczególnie dla tatusiów (bo to właśnie oni najcześciej biegną za rowerkiem) fantastyczny trening kondycyjny oraz możliwość zrzucenia kilku zbędnych kilogramów.

Lecz pamiętajmy, by wybrać model z bocznymi kółkami. Kółka można odkręcić i rower posłuży zabawie jeszcze w późniejszym czasie, gdy maluch opanuje utrzymanie równowagi.


Akcesoria do rowerków

Nie zapomnijcie też o niezbędnym dodatku.

Kask – niezbędny!!