Perfumy – zapachy w promocji

Dobrze dobrany zapach to jakby wierzchnie ubranie. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn jest podkreśleniem indywidulanego stylu, dobrego smaku i elegancji. Perfumy kuszą i przyciągają, świadczą o guście i dbałości o wygląd. Dlatego należy je wybierać ze szczególną starannością, są naszą wizytówką. Przy dobraniu odpowiedniego zapachu dla siebie nie możemy Wam pomóc, ale z pewnością możemy podpowiedzieć, gdzie go kupić w atrakcyjnej cenie.

Świat zapachów

W przyrodzie wszystko pachnie, a my jako część otaczającej nas rzeczywistości wcale nie chcemy być gorsi. To właśnie dla nas, z myślą o wzajemnym wabieniu i przyciąganiu powstały perfumy. Dziś subtelny, ale wyczuwalny zapach jest niewerbalnym potwierdzeniem wyczucia naszego gustu i stylu, pewną formą elegancji, a czasem nawet ekstrawagancji. Lubimy ładnie pachnieć, by czuć się pewniej, a także by zrobić na kimś dobre wrażenie. Każdemu z nas odpowiadają zupełnie inne zapachy, a jeszcze inne sprawiają, że odruchowo oglądamy się za osobą, która obok nas przechodzi pozostawiając przez chwilę w naszych nozdrzach niezwykły aromat. Dobre markowe perfumy to synonim prestiżu. Mogą być idealnym podarunkiem dla ukochanej osoby, o ile wiemy jaki zapach preferuje – jeśli nie jesteśmy tego pewni, powinniśmy unikać kupowania w ciemno, gdyż możemy nie trafić, a tym samym sprawić, że prezent nie będzie użytkowany. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem będzie ofiarowanie karty podarunkowej do drogerii internetowej, w której bliska nam osoba wybierze dla siebie wymarzone perfumy.

Podział perfum

Niektóre zapachy mają za zadanie wyłącznie odświeżenie, inne unoszą się i pozostają na ubraniach przez wiele godzin. Perfumy dzielą się ze względu na ilość olejków zapachowych, jakie w sobie zawierają poszczególne rodzaje kosmetyków. Wyróżniamy esencje perfum, inaczej zwane eliksirami lub po prostu perfumami – są one najwyższej jakości, najczęściej intensywne i długo utrzymujące swój zapach; wody perfumowane – mają niższe ceny, lecz wciąż dobrze i długo pachną, zawierają jednak przynajmniej o połowę mniej olejków niż esencje. Najczęściej kupowanymi są wody toaletowe, używane przez nas na co dzień, pozostawiające swój aromat na kilka godzin, lecz wietrzejące dużo szybciej niż wody perfumowane. Są też wody kolońskie i odświeżające – mają one w swoim składzie maksymalnie 5 procent zawartości olejków, przez co nadają się do kilkukrotnego użycia w ciągu dnia, nie pozostawiają długotrwałego zapachu na skórze czy ubraniach i są delikatniejsze.

Dedykowane i uniwersalne

Główne dwie grupy perfum są przeznaczone do użytku przez kobiety i mężczyzn. Bardzo często męskie perfumy są korzenne i cytrusowe, natomiast damskie kwiatowe i owocowe – choć oczywiście nie jest to żadną regułą, bo współcześnie wiele różnic poszło w zapomnienie. Producenci odpowiedzieli na pragnienia dzieci i nastolatków tworząc linie perfum specjalnie dla nich. Najczęściej są to zapachy lekkie i świeże, które dają możliwość dobrego i pewnego siebie samopoczucia, a jednocześnie nie obciążają młodszych odbiorców przytłaczającą intensywnością.
To oczywiste, że mężczyzna raczej będzie czuł się nieswojo wypachniony typowymi kobiecymi perfumami i odwrotnie, kobieta zapachami męskimi. Są jednak takie wody, którymi popsikać może się i mężczyzna i kobieta – perfumy unisex. Ich nuty zapachowe są na tyle uniwersalne, ale i wyraziste, że w ich otoczeniu poczujesz się neutralnie. Posiadanie w domu takiego flakonu da gwarancję, że w razie awarii, tj. perfum na wyczerpaniu, ten będzie w pogotowiu, by uratować sytuację.

Jak kupić perfumy tanio?

Nie mamy wpływu na ceny, które dyktują producenci, ale za to w naszej mocy jest decydowanie o tym, czy chcemy kupować tanio perfumy. Promocje to przepustka do tego, by móc cieszyć się wymarzonymi zapachami wiodących marek w cenie obniżonej o kilkanaście-kilkadziesiąt procent. Takie zakupy mogą wciągnąć na całego, ale jak tu się nie oprzeć kuszącym aromatom na każdą okazję? Możemy przecież inaczej pachnąć na randce, inaczej podczas biznesowego spotkania, a jeszcze inaczej na urodzinowym przyjęciu. By tak właśnie było, potrzebowalibyśmy przynajmniej kilkuset złotych na tych parę flakoników. Na perfumach nie warto oszczędzać, ale nikt nie powiedział, że nie można oszczędzać przy ich kupowaniu. Nie musisz wydawać fortuny na markowe produkty, a już na pewno nie wtedy, gdy trafisz na wyprzedaż. Perfumy oferowane przez znakomite drogerie internetowe będą bez problemu i ekspresowo dostarczone pod Twój dach i kto wie, może nawet za darmo!