Każdy z nas, nawet osoby, które nie mają na co dzień problemów z wyższym bądź niższym ciśnieniem krwi powinny regularnie je badać. To jedna z pierwszych oznak, które mogą być sygnałem do podjęcia kroków w celu poprawy naszego zdrowia – nadciśnienie może nawet zagrażać życiu a skoki ciśnienia to częsty objaw choroby wieńcowej. Aby nie zlekceważyć ryzyka związanego z nieprawidłowym ciśnieniem, warto mieć w domowym wyposażeniu urządzenie do jego pomiaru.

Najbardziej popularne typy ciśnieniomierzy to urządzenia półautomatyczne oraz w pełni zautomatyzowane ciśnieniomierze nadgarstkowe i naramienne. W zupełności wystarczą one, aby bez konieczności udania się do gabinetu lekarskiego zmierzyć poziom ciśnienia. Modele automatyczne wymagają od użytkownika prawidłowego umiejscowienia mankietu na nadgarstku bądź przedramieniu a następnie włączenia – sprzęt zrobi resztę za nas, a więc napompuje mankiet i zmierzy nasze ciśnienie ukazując wynik na wyświetlaczu. Sprzęt półautomatyczny wymaga nieco większej ingerencji, ale bywa, że jednocześnie pomiar jest bardziej dokładny – należy włożyć mankiet i osobiście napompować balon w mankiecie za pomocą gruszki, a następnie poczekać na wynik. Urządzenia mogą różnić się wielkością mankietu lub czytelnością wyświetlacza, a co najważniejsze, dokładnością pomiaru.

Jeśli interesuje Cię, w jakich sklepach internetowych kupisz ciśnieniomierze tanio, zapoznaj się z listą kodów rabatowych dostępnych na naszej stronie. Niektóre e-sklepy oferują bardzo ciekawe promocje – ciśnieniomierze możesz wówczas kupić w dużo lepszej cenie niż w tradycyjnym punkcie sprzedaży. Jest to sprzęt uniwersalny dlatego można się w niego zaopatrzyć o każdej porze roku, a najlepiej wtedy, gdy trwa sezonowa wyprzedaż. Ciśnieniomierze mogą dzięki temu kosztować Cię nawet kilkadziesiąt procent taniej!