Do 78% rabatu na wybraną ofertę książek

Kod rabatowy Znak – 78% rabatu na wybrane książki dla pierwszych 100 osób, 77% rabatu dla kolejnych 100 osób, 76% rabatu dla następnych 100 osób i 75% rabatu dla kolejnych. Wpisz kod rabatowy. Zniżka jest naliczana na max. 3 książki z promocyjnej listy. Do jednorazowego wykorzystania.

Ważne do dnia: 27/05/2017

Nawet do 50% tańsze prezenty na Dzień Dziecka

Promocja CDP – dla małych i dużych: gry wideo, gry planszowe, gadżety, sprzęt, książki, filmy nawet do 50% taniej. Znajdź prezent dla swojego dziecka.

Ważne do dnia: 01/06/2017

42% rabatu na co drugą książkę i dostawa gratis

Kod rabatowy Chodnik Literacki – co druga książka z listy promocyjnej z rabatem 42%. Wpisz kod rabatowy ze strony sklepu  w zależności od ilości książek w  koszyku. Promocja ograniczona do 100 pierwszych osób.

Ważne do dnia: 31/05/2017

Nawet do 42% rabatu na ponad 150 książek dla dzieci

Kod rabatowy Znak – Z okazji Dnia Dziecka do 42% rabatu na wybraną literaturę dziecięcą. Jedna osoba może wykorzystać tylko jeden kod rabatowy. Rabat naliczy się na automatycznie. W promocji można zamówić tylko jeden egzemplarz tego samego tytułu.

Ważne do dnia: 01/06/2017

33% rabatu na książki z serii OMGBooks

Kod rabatowy Znak – wybrane ksiązki 33% taniej po wpisaniu kodu rabatowego. Promocja ograniczona do 100 pierwszych osób. Jedna osoba może wykorzystać 3krotnie kod rabatowy. W jednym zamówieniu można zamówić tylko jeden egzemplarz danego tytułu z rabatem 33%.

Ważne do dnia: 10/06/2017

63% rabatu + darmowa dostawa

Kod rabatowy Znak – 63% rabatu i dostawa gratis przy zakupie ci najmniej 3 tytułów. Wybieraj z ponad 150 pozycji. Dotyczy  tylko dla 1 egzemplarza danego tytułu. Jedna osoba może wykorzystać tylko jeden kod rabatowy. Kody rabatowe nie sumują się i nie obejmują pakietów książkowych.

Ważne do dnia: 30/05/2017

Do 64% tańsze najlepsze prezenty na Dzień Dziecka

Promocja Lideria – zabawki, gry planszowe i towarzyskie, puzzle, pojazdy, modele, książki dla dzieci i młodzieży nawet do 64% taniej.

Ważne do dnia: 31/05/2017

Do 64% tańsze książki

Promocja  Ravelo – Wirtualne Targi Książki: powieści, poradniki, kulinaria, kryminał i sensacja, literatura faktu, biografie, książki dla dzieci i młodzieży, romans i erotyka, nowości, bestsellery, zapowiedzi do 64% taniej.

Ważne do dnia: 03/06/2017

Strona 1 z 71 2 3 7

Tańsze książki

W ciągu roku tylko 40% Polaków ma kontakt z książką, a tylko 10% czyta regularnie. Można by pomyśleć, że to brak czasu powoduje „książkowstręt”, ale te same osoby mają czas na telewizję. Ci, co czytają nie robią tego tylko dla zabicia czasu czy rozrywki. Czytanie książek zapewnia rozwój intelektualny ćwicząc, niezależnie od lektury, jeden z najważniejszych naszych organów; nasz mózg. Niestety nie damy Ci więcej czasu, nie kupimy za ciebie książki, ale możemy dostarczyć ci okazji, które pozwolą na tańsze zakupy książek.

Dobra książka

Czy czytanie książki to rozrywka, czy może przymus, albo coś czym w ogóle nie warto sobie zawracać głowy? Pytania, które możemy sobie zadawać słuchając w wiadomościach statystyk dotyczących polskiego czytelnictwa (zresztą nie tylko polskiego, bo nie odbiegamy w tej kwestii znacząco od reszty świata). Ponad połowa Polaków nie ma żadnego kontaktu z książką po ukończeniu szkoły, czyli po wydostaniu się z miejsca, w którym ten kontakt był wymuszony. Zresztą nawet uczniowie robią wszystko co w ich mocy, żeby czytać jak najmniej i tylko to, co konieczne.

Pomimo tego, a może wbrew temu, w polskich księgarniach możemy znaleźć wiele ciekawych i wartościowych pozycji. Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy nie poddają się wszechobecnej telewizji i internetowi, wydawcy ciągle proponują nowe książki z każdej dziedziny, która mogłaby zainteresować czytelnika.

Ciekawa książka to hasło, które każdy z nas rozumie inaczej. Dla jednych będzie to literatura faktu, dla innych fantastyka, czy fantazy, a dla jeszcze innych powieść historyczna lub biografia. Nie ma to większego znaczenia. Nie jest ważne co czytamy. Najważniejsze jest, żeby w ogóle czytać. Każdy z nas jest inny i dla każdego słowo „ciekawa”, będzie miało inne znaczenie. Literatura, którą jedni wyśmiewają dla kogoś innego może być pasjonująca i na odwrót.

Wszyscy „twardo stąpający po ziemi” będą sobie cenić pozycje omawiające sytuację polityczną, opisujące i przybliżające fakty. Jednym słowem całą naszą rzeczywistość. Inni, zniechęceni, czy nawet zniesmaczeni wydarzeniami dnia codziennego zwracają się ku fantazji, do świata baśni i magii, do tego co daje możliwość oderwania się od trosk i problemów.

Książka obyczajowa pozwala zrozumieć innego człowieka, poznać inne zakątki świata, a przede wszystkim daje pocieszenie, że każdy boryka się z podobnymi przeciwnościami losu.

Dla pasjonatów ciekawa książka to uzupełnienie hobby, poszerzenie horyzontów, czy dodatkowa wiedza.

Zdecydowanie ciekawa książka to taka, która trzyma w napięciu, zatyka dech w piersiach, elektryzuje czytelnika, kolejno odkrywa tajemnice, budzi kontrowersje. Taki jest dobry thriller, horror czy sensacja. Literatura ceniona przez ogromną rzeszę czytelników. Wśród niej perełki i czytadła, ale zarówno jedne jak i drugie, budzą ogromne zainteresowanie (co dla jednych będzie czytadłem, dla innych może stać się perłą). Książka, którą czytamy z wypiekami na twarzy, a po skończeniu odkładamy z żalem, że już się skończyła.

Ciekawe książki znajdziemy wśród nowości, o których mówi się najwięcej, zatem najlepiej wpadają w ucho i te zazwyczaj są częściej czytane. Nie zapominajmy jednak, że to co stare, czy tylko starsze też może być bardzo dobre. Polskie wydawnictwa proponują wiele pozycji, które wcześniej mogły nam nie wpaść w oko, co nie znaczy, że teraz nie warto po nie sięgnąć. Zresztą wszystko wokół nas się zmienia, zmieniamy się też my, a co za tym idzie to, co kiedyś nam się nie podobało, teraz może się okazać interesujące.