Aktualne kody rabatowe i akcje promocyjne

Pakiet korzyści Empik Premium już od 6,67 zł mesięcznie!

Promocja Empik -  zamów Empik Premium na 1 miesiąc, 6 miesięcy lub na rok i zyskuj: 15% stałej zniżki w salonach, do 20% specjalnej zniżki online, nawet do 600 zł zwrotu środków za zakupy, darmową dostawę, 20% zniżki do kina, pakiet audiobooków i ebooków, 20% zniżki na Empik Foto. Sprawdź szczegóły na stronie sklepu.

Zyskaj darmową dostawę przez cały rok jedynie za 49 zł na Allegro!

Promocja allegro – zapłać jeden raz i ciesz się darmową dostawą przez cały rok do Paczkomatów i punktów odbioru. Możesz też wybrać opcję na 6 miesięcy za 39 zł. Wypróbuj Allegro Smart!

Zbieraj monety Allegro i płać mniej za zakupy!

Promocja allegro – zbieraj Monety kupując produkty oznaczone specjalną ikonką, wymieniaj Monety na kupony, rób zakupy i płać mniej. Dotyczy zakupów opłaconych z góry przez Allegro Finanse.

Strona 1 z 31 2 3

Audiobooki promocje

Jeszcze kilkanaście lat temu był kojarzone tylko i wyłącznie z wydawnictwami dla osób niewidomych. Teraz są codziennością. Nie każda osoba, którą widzimy na ulicy ze słuchawkami w uszach słucha muzyki, cześć z nich może właśnie słuchać książki. Audiobooki pozwalają delektować się literaturą w sytuacjach, które dotychczas uniemożliwiały czytanie książek, w drodze do pracy, na spacerze, podczas sprzątania, pielenia ogródka, naprawy samochodu itd. Jednym słowem – klasyczne dwa w jednym. Nie wiemy gdzie i czego słuchasz, ale wiemy gdzie można taniej kupić audiobboki. A jak my wiemy to Ty też, wystarczy sprawdzić poniższe oferty.

Audiobook – rys historyczny

Audiobooki, czyli książki do słuchania, cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Jeszcze parę lat temu doceniane prawie wyłącznie przez osoby niewidome i nagrywane na kasetach.

Obecnie zdobywają wielu miłośników. Czytane przez profesjonalnych lektorów, często przez ulubionych aktorów, którzy potrafią nadać im niepowtarzalny nastrój, zabrać nas w inny świat, oderwać od codzienności.

Nagrywane w formacie mp3 lub na płytach CD, do odtwarzania na smartfonach, czy odtwarzaczach CD (np. samochodowych). Nie zastąpione w podróży, kiedy stoimy w miejskim korku, w czasie zwykłych czynności domowych lub po prostu wtedy, gdy chcemy, by nasze oczy odpoczęły po całodziennym wpatrywaniu się w ekran komputera.

Historia książek mówionych, bo tak brzmi ich pierwotna, polska nazwa, sięga lat 30-stych XX wieku, kiedy aktor Mariusz Maszyński nagrał w firmie płytowej Orpheon bajki Adama Mickiewicza.

Później nagrywano na kasetach magnetofonowych dla Biblioteki Polskiego Związku Niewidomych. Do tej pory można znaleźć (przegrane na format mp3) pozycje z tego okresu.

Audiobooki, pierwszy nośnik nagrań czyli kaseta magnetofonowa

W tej chwili w USA większość nowych bestsellerów ukazuje się w wersji zarówno do czytania, jak i do słuchania. W Polsce nie jest to jeszcze standardem, ale powoli, coraz więcej pozycji też jest nagrywana.

W sklepach internetowych znajdziemy duży wybór audiobooków z różnych kategorii, począwszy od lektur szkolnych, literatury pięknej, literatury dla dzieci, skończywszy na książkach historycznych, horrorach czy sensacji.

Rynek rozwija się w szybkim tempie, a co za tym idzie dostępność książek do słuchania jest coraz większa, ich cena staje się bardziej przystępna, można je znaleźć w promocyjnych cenach.

Często spotykane są też darmowe audiobooki. Te ostatnie to zazwyczaj starsze pozycje, klasyka literatury lub lektury szkolne. Nie mniej dla wielu bardzo wartościowe pozycje.

Audiobooki – Gdzie szukać i jak kupować.

Sieć jest w tej materii niezastąpiona. Nie tylko możemy tu kupić książki do słuchania, ale również je przetestować. Sklepy udostępniają fragmenty, które można przesłuchać przed zakupem, zdecydować, czy dana pozycja i lektor nam odpowiada.

Samo kupowanie (szczególnie formatu mp3) jest bardzo proste. Po zapłaceniu za audiobooka, po prostu ściągamy książkę na dysk naszego komputera. W przypadku formatu CD musimy poczekać na dostawę z płytą (ewentualnie samodzielnie wypalić płytę CD).

Audiobooki, współcześnie słuchane na odtwarzaczach mp3

Jednym z największych sklepów internetowych z audiobook’ami jest Audioteka.

Alternatywą dla zakupów są platformy, gdzie znajdziemy darmowe lektury. Na przykład Wolne Lektury udostępnia szeroki wybór legalnych i darmowych audiobooków, które możemy pobrać i posłuchać. Warto zatem tu zajrzeć przed decyzją o zakupach. Niektóre sklepy sprzedające książki do słuchania tez udostępniają pozycje darmowe.

W przepastnych zasobach sieci można znaleźć jeszcze jeden pomysł słuchania audiobooków. Jest to pomysł na legalne zdobycie książki w cenie obniżonej o 50%. Jedyne ograniczenie to posiadanie smartfona i czas. Za cenę o połowę niższą możemy mieć wybraną pozycję do słuchania przez 30 dni. Na tę formę udostępniania audiobooków pozwala audioapp. Na swój telefon pobieramy aplikację, przed wypożyczeniem możemy posłuchać za darmo fragmentu, a jeśli się zdecydujemy, przez 30 dni słuchamy wybranej pozycji w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dla kogo audiobook

Odpowiedź jest prosta, dla każdego. Młodego i starego, ucznia i nauczyciela, kobiety i mężczyzny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Rodzice – bajki dla dziecka, których można słuchać razem lub włączyć dziecku przed snem.
  • Uczniowie – lektury, których można słuchać w drodze do i ze szkoły.
  • Uczący się języków – książki, w języku którego się uczą, których mogą słuchać w celu jego szlifowania.
  • Ambitni – pozycji, pozwalające na podwyższenie własnych kwalifikacji, których mogą słuchać w każdym możliwym momencie, w samochodzie, pociągu, samolocie, na ulicy, pozycji.
  • Każdy – niezależnie od wieku, płci, koloru skóry, wyznania, przekonań itd. – książki, które mogą być słuchane w dowolnym momencie, w parku, kuchni, garażu, warsztacie, przed snem etc.

Na zakończenie

Audiobooki – tak są przygotowywane słuchowiska. Kulisy powstawania.