Aktualne kody rabatowe i akcje promocyjne

Prezent na Walentynki

Na początek skąd się wzięły Walentynki.

Walentynki swoją tradycję rozpoczynają bardzo wcześnie, ponieważ już za czasów Cesarstwa Rzymskiego. W starożytnym Rzymie, w lutym, świętowano Dzień Płodności (Luperkalia), każda niezamężna kobieta do dzbana wrzucała kartkę ze swoim imieniem. Losowali mężczyźni i ta, którą wylosowali, stawała się ich partnerką w czasie świątecznych obchodów, a często również stawała się partnerką do końca życia.

Święty Walenty pojawił się w III wieku i zasłyną z tego, że złamał zakaz cesarza Klaudiusza, udzielając potajemnie ślubów zakochanym. Cesarz nie chciał, by młodzi mężczyźni żenili się, ponieważ potrzebował ich w szeregach swoich armii. Walenty został przyłapany i dokładnie 14 lutego skazany oraz stracony. Jego uczynki docenił papież i w 496 roku ustanowił go patronem zakochanych.

W kolejnych wiekach święto przechodziło różne koleje, do pielgrzymek do miejsca pochowku patrona, poprzez tradycję podarowywania kwiatów wybrakom serca i liścików miłosnych do chwili obecnej, w której królują walentynkowe kartki, upominki i huczne imprezy dla wszystkich zakochanych.

W Polsce od niedawna świętuje się 14 lutego i dzień ten ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Krytykowany za komercję i chęć podnoszenia sprzedaży pluszowych misiów czy kartek i kwiatów, mimo wszystko znajduje wielu entuzjastów, którzy lubią dobrą zabawę, okazję od zrobienia swojej drugiej połówce przyjemności i wyznania uczuć.

Kwiaty na Walentynki

To oczywiście inspiracja dla Panów. Jeśli nie masz pojęcia, co możesz podarować wybrance swojego serca, kwiaty będą zawsze mile widziane. To idealny pomysł, gdy nie znacie się jeszcze dobrze, kiedy nie wiesz dokładnie jakie są Jej preferencje lub chciałbyś wyrazić swoje zainteresowanie i pojawiające się uczucie.

Nawet jeśli Twoja druga połówka wyraża zdanie, że na kwiaty szkoda pieniędzy, że zaraz zwiędną i nic z nich nie pozostanie – pamiętaj, każda kobieta je lubi i zawsze powita z uśmiechem. Zresztą na kwiaty wcale nie trzeba wydawać dużej ilości pieniędzy i można kupić coś w doniczce, co pozostanie na dłużej i będzie sprawiało radość przez wiele dni.

Tuż przed Walentynkami w wielu kwiaciarniach, szczególne takich, które dostarczą bukiet pod drzwi, pojawia się wiele możliwości, dzięki którym zakup będzie zdecydowanie tańszy. Skorzystanie z promocji czy kodu rabatowego pozwoli na oszczędzenie i może dzięki temu starczy na dodatkowy drobiazg.

Kartka z życzeniami

Niewątpliwie najtańsza możliwość, którą jednak wcale nie należy pogardzać. Jeśli nie masz w swojej kieszeni zasobów na upominek, kartka jest doskonałą alternatywą. Przede wszystkim powie ukochanej czy ukochanemu, że o nim się pamięta, pozwoli na wyrażenie uczuć i sprawi przyjemność. Kartka to również świetny pomysł na wyrażenie innych uczuć niż romantyczne wyznania miłości.

Dzień Św. Walentego to także dzień, w którym niespodziankę można sprawić przyjaciółce, przyjacielowi, dziecku czy rodzicom. W końcu ich kocha się także i dobrze jest móc wyrazić również te uczucia 14 lutego.

Dobrym pomysłem, szczególnie dla tych, którzy posiadają zdolności, jest przygotowanie we własnym zakresie pięknej i oryginalnej kartki z życzeniami. Staje się ona czymś więcej niż prezentem, to również poświęcenie swojego czasu i pracy, które ma sprawić, że obdarowany będzie pewien Twoich uczuć.

Wspólna kolacja, romantyczne wyjście

Spędzenie walentynkowego wieczoru wspólnie, w jakimś miłym miejscu jest jedną z najbardziej preferowanych opcji na 14 lutego. To wcale nie musi być droga restauracja i kolacja z pięciu dań. Wystarczy cichy kącik w nastrojowym miejscu i kieliszek wina oraz dobra atmosfera.

Zakochanym wcale nie jest potrzeba wielka pompa, ważne by być razem i cieszyć się towarzystwem wybranka/wybranki. Można również spędzić uroczy wieczór w domowym zaciszu, przy wyłączonym telewizorze i komórce, poświęcić ten czas wyłącznie drugiej osobie. Jeśli do tego dołączyć świece i dobrą, domową kolację – również jest wspaniały wieczór i wcale nie trzeba wydać na to wielu pieniędzy. Ważny jest pomysł i dobre chęci.

Biżuteria, maskotka, inny drobiazg.

W zależności od tego, jak wygląda Twój portfel i jakie są jego zasoby możesz również obdarować najbliższą sercu osobę upominkiem. Srebrne lub złote serduszko do zawieszenia na szyi, bransoletka z pierwszą literką imienia lub wygrawerowane wyrazy miłości na innym pięknym i błyszczącym drobiazgu, który przez wiele, wiele lat będzie przypominał o uczuciach i zaangażowaniu darczyńcy.

Mały miś z napisem, pluszowe serduszko, breloczek i dużo innych możliwości, które w prawie każdym miejscu pojawiają się wraz z nastaniem lutego to propozycja dla każdego, kto chce swojej drugiej połówce dać prezent, ale nie koniecznie jest skłonny wydać na niego dużej ilości pieniędzy.

W sklepach na całym prawie świecie tuż przed walentynkami pojawiają się bajeczne pomysły i sprzedawcy prześcigają się w wymyślaniu ciągle nowych propozycji, wśród których każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś, co przyciągnie oko.

Do tego, zwykle tuż przed świętem zakochanych w wielu miejscach można skorzystać z promocji oraz kodów rabatowych. Dzięki temu jest szansa na oszczędności, na wybranie bardziej okazałego upominku niż wcześniej się wydawało, a czasem warto nawet wykorzystać nadarzającą się okazję i dokupić coś dla siebie.

Romantyczna randka – co na siebie włożyć.

Wyjście z partnerem do restauracji czy na imprezę z okazji walentynek może być wyzwaniem, z którym nie tak łatwo się zmierzyć. Z pewnością, jeśli spodziewasz się zaproszenia lub planujesz jakieś wyjście, należy się wcześniej przygotować.

Z walentynkami oczywiście kojarzy się czerwień, kolor miłości i namiętności. Jeśli jesteś jego fanką lub fanem i jest Ci w nim do twarzy warto w tym dniu postawić na coś czerwonego, co jest seksowne, wyróżniające z tłumu i pozwoli na dobre samopoczucie. Czerwone szpilki mogą być wręcz idealnym rozwiązaniem. Czerwona sukienka tylko dla takiej kobiety, która będzie w tym kolorze dobrze wyglądać, jeśli nie jesteś stworzona do noszenie tego koloru, nie ryzykuj, mała czarna jest dobra na wszystko, więc na walentynki również sprawdzi się idealnie.

Dobrym pomysłem na sprawienie drugiej osobie przyjemności jest włożenie tego, co On/Ona lubi na Tobie najbardziej. Nawet jeśli nie zachwycasz się tą właśnie kreacją i w Twoim przekonaniu niej jest warta najwyższego uznania, dasz znać, że w tym wyjątkowym dniu, to tej drugiej osobie chcesz przede wszystkim sprawić przyjemność.

W walentynki ważne jest nie tylko to, co jest na wierzchu, ale również to, co jest pod spodem. Zmysłowa, seksowna bielizna króluje w tym dniu niepodzielnie. To obowiązkowe must have na randce, ale również dobry pomysł na prezent z okazji walentynek. Nawet jeśli nie spodziewasz się, że Twój partner zobaczy ją właśnie tego dnia, warto się nią zaopatrzyć. Dodaje pewności siebie i sprawia, że będziesz się czuć seksownie.


Niezapomniane walentynki, dobra zabawa, wcale nie muszą być związane z wielkimi wydatkami. Dotyczy to zarówno strojów, jak i upominków. W tych dniach jest tak wiele możliwości do skorzystania z tańszych zakupów, że żal nie skorzystać z okazji. W sklepach aż roi się od promocji, zniżek i zachęt do kupowania. Nie musisz więc koniecznie oszczędzać przez trzy miesiące wcześniej, żeby uszczęśliwić wybranka swojego serca. Wystarczy kupować z głową i poszukać okazji, kodów rabatowych i zniżek, dzięki którym zakupy będą tańsze i przyjemniejsze.