Ogród – pasja i zdrowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Ogród to wizytówka każdego domu. Wystarczy przejść ulicą, by stwierdzić, czy jest ładny, czy zaniedbany. Nie każdy lubi prace w ogrodzie, grzebanie się w ziemi, schylanie, pielenie, sadzenie, ale każdy zdaje sobie sprawę, że minimum prac należy wykonać, by otoczenie w którym żyje było sympatyczne i jeśli nie wzbudzało podziwu, to przynajmniej nie straszyło. Prace ogrodnicze nie tylko wymagają od właścicieli wkładu pracy, ale też (a może przede wszystkim) nakładów pieniężnych. Kosiarki, aeratory, glebogryzarki i inne cuda techniki, bez których ogrodnik nie może się obejść kosztują niemało. Do tego nawozy, sadzonki, płotki, środki ochrony roślin ? wszystko kosztuje. Przygotowaliśmy dla Was promocje i kody rabatowe, które sprawią, że prace w ogrodzie będą przyjemniejsze, bo tańsze.

Wypoczynek i praca

Ogród jest dla wielu osób miejscem weekendowego, a dla niektórych nawet codziennego relaksu. Coraz chętniej wypoczywamy na ogródkach działkowych za miastem lub wychodząc na świeże powietrze do ogrodu przy naszym domu. Ten wyjątkowy kawałek ziemi z drzewami, krzewami, grządkami lub trawnikami możemy zagospodarować w dowolny sposób. Nawet mała przestrzeń będzie idealna do stworzenia zacisznego kąta. Jeśli tylko będziemy chcieli i włożymy w to odrobinę wysiłku, nasz ogród może być całorocznym źródłem świeżych i bardzo zdrowych owoców i warzyw pochodzących z własnej uprawy. Kto z nas nie lubi wyciągnąć zimą słoików z przetworami i cieszyć się pysznymi powidłami lub kompotem przypominając sobie wiosnę? Albo wyciągniętymi z zamrażarki sezonowymi smakołykami, na przykład fasolką szparagową czy truskawkami! Pachnące niepryskane chemią pomidory, ogórki, rzodkiewki czy sałaty będą świetną alternatywą dla ich marketowych odpowiedników. Aby nasz ogród był zadbany, różnorodny i piękny potrzebne będą nasza praca i wkład, również ten materialny. Wiele internetowych sklepów oferuje artykuły ogrodnicze, nasiona, cebule i sadzonki, środki ochrony roślin i niezliczone akcesoria, ale także drzewka, pnącza, byliny i krzewy.

Narzędzia i meble

Prowadzenie ogrodu nie byłoby możliwe bez użycia zestawu przynajmniej podstawowych narzędzi. Ręczne narzędzia wykorzystywane w takiej pracy to niezastąpione grabie i łopata, jednak tu nie zamykamy jeszcze listy. Do tego dochodzą konewki, wąż ogrodowy, spryskiwacze, długie i krótkie sekatory. Opcjonalnie możemy wyposażyć się w taczkę lub choćby wiadro, które posłużą nam do umieszczenia odpadów na kompoście. Kompostownik możemy zbudować sami lub kupić – rodzajów do wyboru jest całe mnóstwo. Przy pieleniu grządek i przesadzaniu roślin przydadzą się też małe grabki, łopatki i motyki z krótszym bądź dłuższym uchwytem. W zależności od charakteru ogródka koniecznym zakupem mogą okazać się donice i skrzynki. Spośród elektrycznych narzędzi ogrodniczych prym wiedzie kosiarka, ale niektórym osobom przydadzą się także: piła, nożyce do żywopłotu, dmuchawa lub myjka ciśnieniowa.

Meble ogrodowe natomiast pozwolą nam zasłużenie odpocząć po pracy, ale także umożliwią zaproszenie bliskich osób, rodziny i przyjaciół do wspólnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody. Jeśli mamy taką możliwość, możemy wyposażyć się w namiot, pawilon czy duży parasol z podstawą, które ochronią przed deszczem albo dadzą cień w ciągu upalnego dnia.

Technorattanowe, metalowe lub drewniane meble to przede wszystkim stoły, ławki i krzesła, leżaki, kanapy, hamaki i huśtawki. Wybierając narzędzia do pracy w ogrodzie, jak i meble do wypoczynku, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonanych przedmiotów, ich trwałość i ergonomiczność. To, jakie sprzęty kupimy, będzie decydowało o tym, czy będą nam służyć tylko przez jeden sezon czy raczej na kilka dobrych lat.
Jeśli posiadamy ogrodową altanę, wówczas na jej wyposażeniu powinniśmy mieć szafki i półki mieszczące kubki, talerze, sztućce i serwetki, środki czystości, nawozy, worki z ziemią itp. Niezbędne będą uchwyty na narzędzia, jeśli nie chcemy ich każdorazowo przynosić ze sobą z domu. Schowamy tam także wiele innych rzeczy, sprzętów, zapasowe ubrania i buty, rękawiczki, krzesełka i leżaki, stół, przenośnego grilla czy rowerek i zabawki dla dziecka. Zapewnimy sobie w niej również ochronę na czas deszczu.

Zaprojektuj ogród tanio!

Im większy ogród, tym większe wydatki, ale nawet mały ogródek będzie wymagał od nas nakładów pieniężnych. Zawsze znajdzie się coś do kupienia – a to nawóz, a to nowe narzędzia, co roku nasionka, elementy wyposażenia altanki itd. Choć pojedyncze zakupy raczej nie są drogie, to jednak nazbiera się nam kilkanaście pozornie małych wydatków, a one, zsumowane mogą obciążyć nasz portfel, tym bardziej jeśli planujemy zakup porządnych narzędzi, sprzętu lub mebli ogrodowych. Każdy działkowiec przyzna rację, że nie należy oszczędzać na materiałach projektując ogród. Promocje mogą pomóc w oszczędnym dysponowaniu środkami, jeśli nie mamy ochoty wydawać jednorazowo zbyt dużych kwot. Wchodząc na stronę e-sklepu możemy pozytywnie zdziwić się ilością ciekawych ofert promocyjnych. Czasem za grosze możemy dokupić jakąś małą roślinkę, dodatek lub poradnik, choć i tak najlepszym momentem na kupowanie ogrodniczych mebli, akcesoriów i innych jest oczywiście wyprzedaż. Ogród możemy wyposażać w wysokiej jakości sprzęty oraz rzadko spotykane odmiany roślin kupowane nawet o kilkadziesiąt procent taniej – wystarczy mieć na uwadze przygotowane przez nas kody rabatowe. Ogród Twoich marzeń może się urzeczywistnić szybciej niż myślisz!