Tanie akcesoria dla dzieci

Kiedy rodzi się dziecko, szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko, wszyscy w rodzinie zaczynają wariować. Jeżeli nie warować, to przynajmniej dostają lekkiego bzika. Taka euforia ogarnia rodziców, rodzeństwo i w szczególności dziadków. I oczywiście nie ma w tym nic dziwnego ani niestosownego. Wydarzenie jest ogromne i może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej spokojnych i niewzruszonych członków rodziny.

Przygotowania na nadejście nowego członka rozpoczynają się jeszcze na długo przed jego pojawieniem się i choć starsze ciocie przestrzegają przed zbyt wczesnym kupowaniem maluszkowi ubranek, akcesoriów i zabawek (żeby nie zapeszyć), to trudno przejść obojętnie obok pięknych rzeczy, które teraz rzucają się w oczy na każdej wystawie sklepowej.

Niedoświadczeni, młodzi rodzice oraz dziadkowie, którzy nie pamiętają zbyt dobrze jak to było w ich przypadku, rzucają się więc w wir zakupów i zaczynają kompletować wyprawkę dla maluszka często bez zastanowienia i nie zachowując się racjonalnie. Nie mając doświadczenia i nie wiedząc co tak naprawdę będzie potrzebne kupują jak leci wszystko, co jest dostępne i ładnie wygląda. Dopiero później lub dużo później przychodzi refleksja, że może nie było konieczności kupowania aż tylu produktów i wiele z nich nie jest potrzebna.

Jak zabrać się za kompletownie wyprawki dla nowego członka rodziny?
Przede wszystkim nie spontanicznie, ale z głowa i spokojnie. Zanim zaczniesz zakupy usiądź i poczekaj, aż Ci przejdzie chęć do kupowania wszystkiego, co tylko można w sklepach dostać. A najlepiej zacznij nie od wydawania pieniędzy, a od zrobienia małego rozeznania. Doskonałym sposobem jest poczytanie blogów przeznaczonych dla młodych mam i tatusiów, popatrzenia na porady i wyrobienia sobie jakiego takiego pojęcia o tym, co jest koniecznie potrzebne, co powinno się znaleźć w wyprawce, a co można sobie odpuścić. Oprócz blogów najlepszym i sprawdzonym źródłem informacji jest koleżanka, przyjaciółka, siostra. Osoby, które znasz, którym ufasz i te, które mają za sobą już doświadczenia związane z przyjściem na świat pierwszego dziecka. Takie rady są bezcenne, a im większym doświadczeniem poparte, tym bardziej powinno się je brać pod uwagę. Oczywiście nie wolno rezygnować też z własnego zdrowego rozsądku i na ślepo próbować każdą z rad wcielać w swoje życie. W końcu każda rodzina ma swoje zdanie na różne tematy. Przystosuj to, co usłyszałaś do swoich przekonań i wiedzy i postaraj się znaleźć złoty środek.

Najważniejsze akcesoria na pierwsze chwile

Zwykle w szpitalu czy w szkole rodzenia można się dowiedzieć jakie akcesoria musisz ze sobą zabrać na powitanie swojego dziecka: pieluszki, śpioszki, kocyk, rożek, skarpetki, chusteczki nawilżane, smoczek, butelka, czapeczka i inne. Do tego również otulacz jeśli jest jesień czy zima. Na koniec konieczny jest fotelik samochodowy, który będzie niezbędny, gdy będziecie opuszczać szpital.

O ile podstawowe rzeczy nie są specjalnie drogie i nie trzeba się tak bardzo przejmować ich zakupem, to już fotelik samochodowy wymaga poświęcenia większej uwagi i zrobienia rozeznania. Nie warto kupować pierwszego z brzegu, bo jest ładnego koloru i pasuje do tapicerki w samochodzie. Fotelik samochodowy przede wszystkim musi spełniać swoją podstawową funkcję: być bezpieczny. Wszystko poza tym jest sprawą drugiej wagi. Dlatego kupowanie fotelika powinno być zarezerwowane do miejsc, gdzie są certyfikowane, sprawdzone produkty, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Fotelik należy kupować od sprawdzonego sprzedawcy, by mieć pewność, że będzie spełniał swoje zadanie.

Pierwsze chwile w domu

Po powrocie do domu z maluszkiem, kiedy cała odpowiedzialność za jego zdrowie i bezpieczeństwo pozostaje w rękach rodziców, warto mieć pomoc w postaci babci siostry czy przyjaciółki. To najlepszy sposób by nie wpaść w panikę i nie stresować się za bardzo. Ale warto również wcześniej przygotować się do przyjęcia swojej pociechy w domu. Kiedy już się pojawi, na zakupy czasu raczej nie będzie. Dlatego łóżeczko, wanienka, butelki, smoczki, śliniaczki, kołderka (a jeszcze lepiej śpiworek), pieluszki jednorazowe, pieluszki tetrowe lub flanelowe, podgrzewacz do butelek, kosmetyki, ubranka, ewentualnie laktator, już wcześniej powinny być przygotowane.

Na spacer z maleństwem

Konieczność zakupu wózka nikogo nie dziwi, ale dopiero jego cena może zaskoczyć. Wózki dla dzieci bywają drogie, jeszcze droższe i najdroższe. Wszystko zależy od tego czy wybierzesz mercedesa, czy może mniej wypasiony model. Podobnie jak w przypadku fotelika, przy zakupie wózka najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Choć namawiamy do oszczędności i do tańszych zakupów, to w takich przypadkach zdecydowanie mówimy Nie oszczędzaniu kosztem obniżenia jakości. Wózek dla dziecka musi mieć wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Dlatego kupowanie go w miejscu podejrzanym, u sprzedawcy, który nie jest sprawdzony, niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z promocji, kupić tańszy model sprzed roku czy dwóch lat, popatrzyć na wyprzedaże i złapać okazyjnie markowy i bezpieczny produkt.

Kupowanie wózka to nie tylko konieczność odpowiedzenia sobie na pytanie na ile mnie stać, ale również na pytanie, czego oczekuję od pierwszego pojazdu mojej pociechy. Czy kolejny wózek będę kupować za ok. rok do półtora, czy może ten jeden wystarczy na wszystkie etapy dorastania malucha. W pierwszym przypadku po niedługim czasie po raz kolejny trzeba będzie podejmować decyzję, co i gdzie kupić. Kiedy dziecko nie będzie już potrzebowało gondoli, nadejdzie czas na zakup spacerówki. W drugim przypadku za jednym zamachem kupujemy wózek wielofunkcyjny, który rośnie wraz z maluszkiem i zmienia się, dostosowując od jego potrzeb. Na jednym stelażu można umieścić gondolę, spacerówkę, a nawet fotelik samochodowy (niezastąpiona funkcja, kiedy idziemy na zakupy). Wózek wielofunkcyjny jest oczywiści droższy, ale załatwia wiele potrzeb w jednym i nie trzeba się przejmować kolejnymi wydatkami.

Co jeszcze jest potrzebne młodemu człowiekowi

Chociaż człowiek ,mały, to potrzeby duże, a na każdy etapie życia inne. Biorąc pod uwagę, że etapy życia zmieniają się w zawrotnym tempie, ledwo można za tym wszystkim nadążyć. Kiedy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki i rozpoczyna wędrówki po domu oraz z wielką ciekawością odkrywa wszystko, co się w nim znajduje, dla rodziców oznacza to nadejście czasu wzmożonej uwagi. Kontakty, szuflady, schody, zawiasy i drzwi stanowią duże niebezpieczeństwo i tak naprawdę żaden dorosły nie jest w stanie sobie wyobrazić ani tym bardziej ustrzec dziecko przed wszystkimi czyhającymi na każdym kroku niespodziankami. Maluch potrafi wymyślić tak wiele zastosować do prozaicznych z gruntu rzeczy przedmiotów, że nikomu dorosłemu nawet do głowy by nie przeszło. W tym okresie życia konieczne jest stosowanie zabezpieczeń i barierek, dzięki którym w dużym stopniu da się ograniczyć możliwość zrobienia sobie krzywdy. Sprytne produkty, które nie pozwolą otworzyć szuflady, wsadzić palca do kontaktu czy zabezpieczą drzwi przed przycięciem paluszków. Przedmioty, które oprócz bezpieczeństwa dziecka zapewnią również spokojniejszy sen rodziców.

Karmienie dziecka

Umiejętność samodzielnego jedzenia przez dziecko to powód do dumy każdego rodzica. Jednak nauka tego już nie jest tak przyjemna. Buraczki na ścianie, podłoga w marchewce, ubranie do prania po każdym posiłku i do tego deserek we włosach. Przyziemne problemy, z którymi należy się zmierzyć każdego dnia. Dostępne w sklepach akcesoria do karmienia dziecka nie spowodują, że problemy znikną, cudów nie ma, ale mogą w znacznym stopniu złagodzić skutki i poprawić skuteczność nauki spożywania posiłków.

Małe dziecko powinno siedzieć wraz z rodzicami przy stole. Obserwować i naśladować, to co robią dorośli. To najlepszy sposób, by samo mogło jeść samodzielnie. Jednak do siedzenia podczas posiłku potrzebuje specjalnego wyposażenia. Krzesełko do karmienia jest niezbędnym elementem każdego domu, w którym mieszka mały człowiek. Wysokie, wygodne i bezpieczne, dzięki niemu dziecko może w pełni uczestniczyć w każdym posiłku, a rodzice, bez wysiłku, mają na oku wszystkie jego wyczyny. Wyposażone w tacę, na której umieszczamy talerzyk z jedzeniem i wszystkie akcesoria, pomieści również dodatkową zabawkę, która może zachęcić do jedzenia. Dzięki niemu nie tylko dziecko spożywa posiłek bezpiecznie, ale mama i tata również wspólnie i spokojnie mogą wraz z dzieckiem zjeść obiad.

Decydując się na powiększenie rodziny, decydujemy się na ogromną odpowiedzialność, na wiele wyrzeczeń i wydatków. Jest to jednak nic w porównaniu do radości i miłości, które pojawiają się wraz z przyjściem dziecka na świat. Tym bardziej, że można zarówno wydatki, jak i niebezpieczeństwa ograniczać i starać się zapewnić swojemu maluchowi wszystko co jest potrzebne nie wydając przy tym majątku. Trzeba tylko kupować z głową i starać się oszczędzać tam, gdzie jest to możliwe. Korzystanie z promocji, wyprzedaży, kodów rabatowych na produkty dla dzieci wcale nie jest ani trudne ani niemożliwe. Wystarczy odrobina zachodu, rozejrzenia się po sklepach i poszukania. Zawsze znajdzie się sposób na ograniczenie wydatków i