Tanie buty dla chłopca

Najważniejszym elementem dziecięcego stroju jest obuwie. O ile bluza, kurtka, spodnie powinny być po prostu wygodne, o tyle na buty trzeba zwrócić szczególną uwagę, ponieważ mogą mieć duży wpływ na rozwój dziecka. Nieodpowiednie dobranie bucików może spowodować szkody dla dopiero kształtującej się stopy i w przyszłości sprawić wiele problemów.

Bardzo kuszące i oszczędne jest ubieranie młodszego rodzeństwa w odzież i obuwie po starszym. I rzeczywiście wielu rodziców zostawia wiele rzeczy, które mogą się jeszcze przydać. Takie postępowanie jest jak najbardziej polecane do wszystkiego, z wyjątkiem butów.

Dlaczego? Ponieważ każdy człowiek i każde dziecko ma inny sposób chodzenia, a co za tym idzie inny sposób stawiania stóp. To powoduje, że każdy noszony but będzie się w trakcie użytkowania układał do stopy właściciela. Następne dziecko będzie musiało „wejść” w już ułożony, przystosowany do innego sposobu noszenia bucik. To z kolei może spowodować zły rozwój stopy dziecka.

Podobnie kuszącym i niestety często stosowanym przez rodziców wybiegiem oszczędnościowym jest kupowanie butów o numer większych, bo „przecież urośnie”. W tym momencie zadaj sobie pytanie, czy kupiłbyś sobie większe buty i jak byś się w nich czuł. Z pewnością takie postępowanie pozwoli na mniejszy wydatek w przyszłości, ale jaki komfort w czasie chodzenia będzie miał mały człowiek, który w dodatku ma niewielkie doświadczenie i dopiero stawia pierwsze kroki?

Maluch będzie dostosowywał swój krok do butów i zmieniał sposób ich stawiania tak, aby dopasować się do niewygodnych butów. Ucierpią na tym nie tylko stopy, ale również kręgosłup. Luźny but to pułapka i dodatkowe obciążenie. Nóżka się ślizga, co grozi kontuzją. Jeśli chcesz, by dziecko nauczyło się chodzić, chcesz być z niego dumny, nie funduj mu przeszkód, a raczej skup się na pomocy.

Dodatkowym argumentem za nowymi butami dla dziecka jest fakt, że maluchy nie używają butów tak jak dorośli. Jeśli masz na nogach nowe buty, starasz się o nie zadbać. Dzieci wykorzystują swoje buty wyczynowo. Są przeznaczone na wykończenie i to w krótkim czasie. Ich stan po jednym sezonie pozostawia wiele do życzenia i następne dziecko nie będzie z nich miało wiele pożytku.

Kupowanie butów dla chłopca może się wydawać łatwą sprawą. Mężczyźni, szczególnie ci mniejsi nie zwracają aż tyle uwagi na to, co mają na sobie. Z pewnością nie tyle, jak nasze małe księżniczki. Mimo tego jednak nie zawsze chcą założyć bucik, który wybrali rodzice. Nie każdy przypadnie do gustu. Szczególnie jeśli chcesz wybrać taki rodzaj obuwia, który jest odpowiedni dla dziecka: z zamkniętą piętką, chroniące paluszki przed obtarciami i takie, które gwarantują odpowiedni rozwój stopy. Tego rodzaju buciki mogą wyglądać nieco topornie i nie aż tak ładnie, jak krzykliwe modele z bazarowych straganów. Jednak to właśnie takie buty należy wybrać i w dodatku przekonać do nich swoją pociechę.

Zwróć uwagę na kolor

Każdy , nawet mały człowiek ma swoje preferencje kolorystyczne. Zmieniają się w zależności od wieku i mody, ale warto zapytać dziecka, który but mu się spodoba. Zaproponuj dwa lub trzy spośród tych, które wybrałeś i daj możliwość wypowiedzenie się w tej kwestii, niech mały facet sam podejmie decyzję. W tej chwili na rynku jest tak dużo możliwości wyboru, że zawsze znajdziesz alternatywę.

Rzep czy sznurowadło

Bardzo chętnie wybierane przez rodziców rzepy w butach dla dziecka są z jednej strony doskonałym rozwiązaniem, ale mają również swoje wady. Już nawet 4 latek jest w stanie zapiąć rzepa, ale nie będzie potrafił uporać się ze sznurówką. Z rzepem również wiecznie zabiegany rodzic szybciej sobie da radę. Jest tu jednak jedna pułapka. Dziecięce wyczynowe korzystanie z obuwia może spowodować, że rzep się będzie rozpinał. Można nim zaczepić na placu zabaw i zgubić buta. Zresztą sprawdź sam, czy sportowcy używają obuwia na rzepy? A Twoje dziecko po części jest sportowcem i to w każdej możliwej dyscyplinie.

Rzepy są doskonałe jeśli chodzi o dziecięce kapcie. W domu, w przedszkolu nie ma aż tylu wyzwań co na podwórku. Dziecko może sobie samo poradzić przy zakładaniu takich kapci i nie potrzebuje pomocy w sytuacji, gdy Cię przy nim nie ma.

Dodatkowe atrakcje w bucikach dla chłopca

Jest ich wiele, choć nie aż tak dużo jak w modelach dla dziewczynki. Jednak zawsze się znajdzie element, który zachęci do ich noszenia. Najczęściej jest to ulubiony bohater z bajki lub klub sportowy. Wizerunek samochodu, samolotu, strażaka czy potwora, którym można się pochwalić kolegom, który pocieszy w trudnej chwili i zawsze wywoła uśmiech na dziecięcej buzi.

Buty dla małego mężczyzny mogą świecić przy chodzeniu, a nawet wydawać odgłosy, choć to drugie może być odrobinę denerwujące. Nie mniej jednak niezwykle atrakcyjne dla dziecka. Można je wybrać, ale należy w czasie zakupów zachować szczególną ostrożność. Tego rodzaju modele są raczej zabawkowe, nie koniecznie zdrowe dla stóp, Jeśli się na nie zdecydujesz z zamiarem częstego, a nie okazyjnego ich używania (na przykład jako wyłącznie przebrania na Halloween) pamiętaj, żeby wybrać się do dobrego sklepy, z wyrobioną marką i renomą. Jest wtedy pewność, że nie trafisz na bubel, który zaszkodzi zdrowiu pociechy.

Mały elegant i specjalne okazje

Zdarza się i to wcale nie tak rzadko, że potrzebujemy czegoś na wyjątkową okazję dla dziecka. Rodzinne spotkania, komunie, chrzciny, wesela. Mały facecik potrzebuje wyjściowego stroju, eleganckich spodni, marynarki, a do tego wyjściowych bucików. Takie zestawienie często skutkuje buntem i pretensją, a nawet płaczem. Jest nie wygodne i sprawia, że chłopiec nie czuje się sobą. Co zrobić? Postaw na komfort. Zrezygnuj z najładniejszych i najbardziej eleganckich butów, wybierz mniej oficjalne, ale pozwalające dziecku na odrobinę swobody. Maluch nie musi w każdym calu przypominać w tej sytuacji swojego taty. Nie zmuszaj na siłę do założenie lakierków na imieniny do cioci. Może jednobarwne, troszkę mniej dziecinne buciki również zdadzą egzamin. Postaw na luz i dobierz do nich ubranie, które będzie wyjściowe, ale nie sztywne.

Inaczej będzie w przypadku, kiedy to dziecko jest najważniejszą osobą i na jego część jest obchodzone święto. Mowa oczywiście o pierwszej komunii. Wtedy nie ma przebacz. Buty wyjściowe, lakierki, trzewiki są obowiązkowe i nie da się tego przeskoczyć. Dobą stroną tej sytuacji jest fakt, że nie masz już do czynienia z maluchem. Chłopiec w wieku, kiedy idzie się do komunii jest na tyle duży, żeby zrozumieć wymogi i konieczność włożenia odzieży i butów odpowiednich do chwili. Może się buntować i wyrażać swoje niezadowolenie, ale włoży to, co trzeba i nie trzeba wielu zabiegów taktycznych ze strony rodziców.

Obowiązkowe obuwie na każdy sezon

Dziecko nie patrzy pod nogi nie stara się chodzić ostrożnie. Wejdzie we wszystko co stoi na drodze, a szczególnie kocha kałuże. Chlapanie się w wodzie, której wkoło wszędzie pełno jest frajdą i nie należy się tym przejmować ani na każdym kroku ograniczać dziecięcej wyobraźni. Zdecydowanie lepiej jest się dobrze przygotować. Obuwie, które jest obowiązkowym elementem każdej dziecięcej szafy to kalosze. Na lato, na jesień i wiosnę są konieczne, a zimą, ocieplone, również mogą się przydać. Kalosze zabieramy ze sobą na każdy wyjazd. Są niezastąpione.

Po co się martwić i po co stresować. Nie trzeba się szarpać z pociechą na ulicy i tłumaczyć, żeby szedł ostrożnie. Lepiej włożyć kalosze i wraz z dzieckiem dobrze się bawić na spacerze również w czasie deszczowych dni.

Jak pokazują badania, ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, a prawie 80% dorosłych ma z nimi problemy. W czym tkwi przyczyna? W większości w niedopasowanym obuwiu, które nosi się w dzieciństwie. Rodzice często nie wiedzą jak dobrać buty dla swojego dziecka, są nastawieni na zbyt duże oszczędności w tej kwestii i potrafią zaszkodzić. Nie kupuj butów dla dziecka byle gdzie, nie myśl, że kapcie są nieważna, one również mają ogromne znaczenie w kształtowaniu dziecięcej stopy. Ostrożnie dobieraj pierwsze buciki i nigdy, przenigdy nie proponuj dziecku noszonego obuwia. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić trochę więcej czasu i zapolować na promocje, wyprzedaże i inne okazje cenowe w sklepach, które proponują produkty markowe, sprawdzone, produkowane z myślą o zdrowiu Twojej pociechy. Przyjdzie czas, kiedy sobie za to podziękujesz.