Aktualne kody rabatowe i akcje promocyjne

Festiwal niskich cen w Puccini!

Promocja Puccini – torby i plecaki od 159,99 zł, galanteria skórzana od 49,99 zł, torebki od 69,99 zł, walizki od 119,99 zł, kuferki od 89,99 zł, nowa kolekcja torebek 30% taniej.

Ważne do dnia: 18/09/2019

Pakiet korzyści Empik Premium już od 6,67 zł mesięcznie!

Promocja Empik -  zamów Empik Premium na 1 miesiąc, 6 miesięcy lub na rok i zyskuj: 15% stałej zniżki w salonach, do 20% specjalnej zniżki online, nawet do 600 zł zwrotu środków za zakupy, darmową dostawę, 20% zniżki do kina, pakiet audiobooków i ebooków, 20% zniżki na Empik Foto. Sprawdź szczegóły na stronie sklepu.

Strona 1 z 181 2 3 18

Darmowa dostawa, czyli tańsze zakupy

Robiąc zakupy przez internet trzeba się liczyć z tym, że musimy zapłacić za ich dostarczenie do domu. Jest to wygodne, ale bywa dość drogie. Dlatego sprzedawcy często zachęcają swoich Klientów proponując im możliwość skorzystania z promocyjnej dostawy za darmo lub udostępniają kody rabatowe, dzięki którym nie musimy płacić za transport.

Zalety robienia zakupów przez internet poznała już większość z nas. Są po prostu opłacalne. Ceny zazwyczaj atrakcyjniejsze niż w sklepach tradycyjnych, duży wybór, a przy tym nie trzeba wychodzić domu i przepychać się w tłumie innych kupujących (lub zwiedzających). Właściwie mogłoby się wydawać, że nie ma tu żadnych wad. Jest jednak jeden aspekt zakupów internetowych, który nie do końca jest atrakcyjny – koszty dostawy.

Wychodząc naprzeciw wszystkim internetowym klientom, w ostatnich czasach powstało wiele różnych form dowozu zakupów do domu. Tradycyjna Pocztę Polska zastępują kurierzy, zdarza się, że duże sieci sklepów posiadają własny transport, można korzystać z paczkomatów (zresztą świetnego i atrakcyjnego cenowo pomysłu), niektóre zakupy można odebrać w kioskach Ruchu, czy na stacjach benzynowych. Jednym słowem pomysłów wiele, ale nie zmienia to faktu, że zapłacić trzeba. Opłata za dostawę nie robi na nas tak dużego wrażenia w przypadku dużych, czy kosztownych zakupów. Dopłata paru złotych do rachunku na kilkaset złotych nie wydaje się być tak wygórowana. Gorzej kiedy chcemy kupić książkę za 30 zł i musimy do tego dopłacić 10 za dostawę. Wtedy zakup nie jest już tak opłacalny w porównaniu do sklepu tradycyjnego. Jeszcze mniej fajnie jest kupić w wyprzedaży spodnie, zapłacić za dostawę 15 zł, a potem niech się okaże, że są za małe (za duże) i trzeba je zwrócić – następne 15 zł. Do ceny spodni dochodzi 30 zł, a w dodatku zostaliśmy z pustymi rękami. Zatem całkowita porażka.

Jak sobie poradzić? Przed zakupami warto skalkulować, czy opłaca nam się płacić za dostawę. Ile trzeba by było zapłacić za bilety autobusowe do sklepu, ewentualnie za benzynę (plus parkomat). Ile czasu byśmy stracili dodatkowo i ile on dla nas znaczy (kosztuje?). Może się wtedy okazać, że dostawa wcale nie jest taka droga.

Poza tym w wielu sklepach udostępniane są kody rabatowe i promocje, dzięki którym w określonym czasie (często też powyżej jakiejś kwoty) można cieszyć się darmową dostawą.

Jak się okazuje darmowa dostawa jest ważnym elementem, który może konsumenta przyciągnąć do sklepu. Sprzedawcy doskonale sobie z tego zdają sprawę, stąd wcale nie tak rzadkie promocje, w których główną rolę pełni darmowa dostawa. Czasem więc warto chwilę się z zakupem wstrzymać, o może się okazać, że nie będzie dodatkowych kosztów związanych z transportem.