Aktualne kody rabatowe i akcje promocyjne

Do 50% rabatu na wybrane książki i dostawa gratis!

Kod rabatowy Matras - ponad 200 tytułów do 50% taniej i dostawa do Kiosków Ruchu gratis. Wpisz kod rabatowy w koszyku zamówienia. Jedna osoba może wykorzystać tylko jeden kod rabatowy. Promocja jest aktywna dla 100 pierwszych osób.

Ważne do dnia: 26/04/2018

Do 20% rabatu na AGD + dostawa i wniesienie za 1 zł w Neonet!

Kod rabatowy NEONET –   wybrane  duże AGD nawet do 20% taniej po wpisaniu kodu rabatowego. Dodatkowo dowóz i wniesienie sprzętu tylko za złotówkę.

Ważne do dnia: 25/04/2018

Do 20% rabatu na telewizory i akcesoria RTV + dostawa i wniesienie za 1 zł w Neonet!

Kod rabatowy NEONET –  telewizory i akcesoria RTV nawet do 20% taniej po wpisaniu kodu rabatowego. Dodatkowo dowóz i wniesienie sprzętu tylko za złotówkę.

Ważne do dnia: 25/04/2018

Do 50% taniej - oferta specjalna na wybrane marki!

Promocja Spartoo  -  wybrane produkty marek:  Casual Attitude, Tommy Hilfiger, Pablosky, Hush puppies i Dream in Green nawet do 50% taniej. Dodatkowo dostawa gratis.

Ważne do dnia: 27/04/2018

Strona 1 z 181 2 3 18

Darmowa dostawa, czyli tańsze zakupy

Robiąc zakupy przez internet trzeba się liczyć z tym, że musimy zapłacić za ich dostarczenie do domu. Jest to wygodne, ale bywa dość drogie. Dlatego sprzedawcy często zachęcają swoich Klientów proponując im możliwość skorzystania z promocyjnej dostawy za darmo lub udostępniają kody rabatowe, dzięki którym nie musimy płacić za transport.

Zalety robienia zakupów przez internet poznała już większość z nas. Są po prostu opłacalne. Ceny zazwyczaj atrakcyjniejsze niż w sklepach tradycyjnych, duży wybór, a przy tym nie trzeba wychodzić domu i przepychać się w tłumie innych kupujących (lub zwiedzających). Właściwie mogłoby się wydawać, że nie ma tu żadnych wad. Jest jednak jeden aspekt zakupów internetowych, który nie do końca jest atrakcyjny – koszty dostawy.

Wychodząc naprzeciw wszystkim internetowym klientom, w ostatnich czasach powstało wiele różnych form dowozu zakupów do domu. Tradycyjna Pocztę Polska zastępują kurierzy, zdarza się, że duże sieci sklepów posiadają własny transport, można korzystać z paczkomatów (zresztą świetnego i atrakcyjnego cenowo pomysłu), niektóre zakupy można odebrać w kioskach Ruchu, czy na stacjach benzynowych. Jednym słowem pomysłów wiele, ale nie zmienia to faktu, że zapłacić trzeba. Opłata za dostawę nie robi na nas tak dużego wrażenia w przypadku dużych, czy kosztownych zakupów. Dopłata paru złotych do rachunku na kilkaset złotych nie wydaje się być tak wygórowana. Gorzej kiedy chcemy kupić książkę za 30 zł i musimy do tego dopłacić 10 za dostawę. Wtedy zakup nie jest już tak opłacalny w porównaniu do sklepu tradycyjnego. Jeszcze mniej fajnie jest kupić w wyprzedaży spodnie, zapłacić za dostawę 15 zł, a potem niech się okaże, że są za małe (za duże) i trzeba je zwrócić – następne 15 zł. Do ceny spodni dochodzi 30 zł, a w dodatku zostaliśmy z pustymi rękami. Zatem całkowita porażka.

Jak sobie poradzić? Przed zakupami warto skalkulować, czy opłaca nam się płacić za dostawę. Ile trzeba by było zapłacić za bilety autobusowe do sklepu, ewentualnie za benzynę (plus parkomat). Ile czasu byśmy stracili dodatkowo i ile on dla nas znaczy (kosztuje?). Może się wtedy okazać, że dostawa wcale nie jest taka droga.

Poza tym w wielu sklepach udostępniane są kody rabatowe i promocje, dzięki którym w określonym czasie (często też powyżej jakiejś kwoty) można cieszyć się darmową dostawą.

Jak się okazuje darmowa dostawa jest ważnym elementem, który może konsumenta przyciągnąć do sklepu. Sprzedawcy doskonale sobie z tego zdają sprawę, stąd wcale nie tak rzadkie promocje, w których główną rolę pełni darmowa dostawa. Czasem więc warto chwilę się z zakupem wstrzymać, o może się okazać, że nie będzie dodatkowych kosztów związanych z transportem.