Zelmer

Jeden z czołowych, polskich producentów sprzętu AGD ma długą i ciekawą historię oraz pełną doświadczeń tradycję. Dostarcza urządzeń do kuchni, do domu i do pielęgnacji ciała. Jednak, zanim jego asortyment skupił się na tych trzech kategoriach, w ofercie pojawiało się wiele innych produktów.

Powstanie marki Zelmer

Historia nie zaczyna się w połowie XX wieku, jak wielu sądzi, lecz zdecydowanie wcześniej. Już w latach trzydziestych pojawił się przodek Zelmera, a była nim Wytwórnia Kuchni Polowych i Sprzętu Wojskowego „Mars”. W rzeszowskiej fabryce produkowano tokarki, obrabiarki, wiertarki i sprzęt na potrzeby armii. W czasie II Wojny Światowej działalność została zawieszona i wznowiona dopiero po roku 1950, a przedsiębiorstwo zajęło się produkowaniem gwoździ i siatek ogrodzeniowych.

W roku 1951 powołane zostało do życia przedsiębiorstwo państwowe Rzeszowska Fabryka Rowerów i Wózków Dziecinnych. Jego podstawowy asortyment: wózki dla dzieci, hulajnogi, rowerki stopniowo zaczął się powiększać i już w 1952 roku w taśmy produkcyjnej zaczęły schodzić pierwsze froterki i odkurzacze. Był to przełomowy rok dla polskiego producenta, ponieważ właśnie w tym momencie zaczęła się produkcja tego, z czego Zelmer słynie do dziś i co przyniosło marce pierwsze kontrakty zagraniczne.

Rozwój i sukcesy

Już w latach sześćdziesiątych Zelmer nawiązał kontrakty eksportowe. Wyroby zaczęły trafiać na rynki Austrii, Bułgarii, Grecji, Turcji, Mongolii, Rumunii a nawet do Izraela. Marka zaczęła również prezentować swoje produkty na światowych targach. Sukcesy były wynikiem doskonalenia technologii i rozszerzania asortymentu, za tym poszło powiększenie zatrudnienia i dalszy rozwój.

W roku 1967 zaczyna obowiązywać nazwa Zelmer, a wraz z początkiem lat siedemdziesiątych zostaje nawiązana współpraca ze szwajcarską firmą „Rotel”, dzięki której odkurzacze polskiego producenta trafiają na rynki RFN, Portugalii, Islandii i Belgii. W 1973 roku nazwa zostaje zmieniona na Predom-Zelmer, a odkurzacz nią opatrzony „Zelmer 03” zdobywa złoty medal na Targach Krajowych.

W ofercie pojawiają się również inne, drobne sprzęty gospodarstwa domowego i rozwój firmy zdecydowanie przyśpiesza, a marka zdobywa kolejne nagrody i wyróżnienia. Lata osiemdziesiąte to czas wykorzystywania zdobyczy najnowszych technologii i podbijania rynków. Zelmer pojawia się w Anglii, Szwecji, w Argentynie.

Kolejne lata przynoszą kolejne sukcesy i w latach

dziewięćdziesiątych Zelmer może się poszczycić dynamicznym rozwojem nowych produktów. W 1991 roku zostaje z powrotem przywrócona nazwa Zelmer, a produkty są opatrzone certyfikatami jakości. Marka staje się numerem pierwszym w Polsce i numerem 3 w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ostatnie lata

Początek XXI wieku to dla Zelmera czas wielkich zmian. W 2001 roku, fabryka staje się jednoosobową Spółką Skarbu Państwa, a w 2005 roku wchodzi na parkiet Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Zwiększa produkcję, eksport i na stałe zapisuje się w świadomości konsumentów jako solidny, godny polecenia i zaufany dostawca. W roku 2013 większościowym udziałowcem Zelmer S.A. zostaje BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o, który należy do BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH.

Produkty marki Zelmer

Asortyment marki można podzielić na trzy zasadnicze grupy: AGD do kuchni, AGD do domu oraz produkty do pielęgnacji. Pierwsze z nich to urządzenia, których zadaniem jest przygotowywanie posiłków i usprawnienie pracy związanej z ich powstawaniem. Mają bardzo konkretnie sprecyzowane czynności i są to blendery, wyciskarki, grille, roboty, czajniki, sokowirówki, wagi, suszarki do owoców i grzybów, ekspresy, miksery, kombiwary i inne.

Druga grupa to sprzęt mający wspomagać domowe obowiązki, czynić je znośniejszymi i pozwalać na wykonanie ich szybko oraz sprawnie. Na pierwszym miejscu są odkurzacze, z którymi marka ma do czynienia prawie od samego początku swojej działalności i z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, ze wie o nich wszystko. Występują w ofercie marki w wielu różnych odsłonach, posiadają wiele zróżnicowanych funkcji i są energooszczędne oraz wytrzymałe.
Ostatnia grupa produktowa jest skierowana zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. W jej skład wchodzą golarki, suszarki, prostownice, trymery, lokówki i inne.

Promocje Zelmer

Asortyment polskiego producenta jest bardzo zróżnicowany i dzięki temu każdy ma szansę kupić coś, co będzie jak najlepiej potrafiło sprostać potrzebom. W ofercie znajdują się produkty droższe dla bardziej wymagających oraz tańsze, dla tych, którzy poszukują bardziej ekonomicznych rozwiązań. Każdy zatem jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni produkt, który będzie również dobrze dopasowany cenowo.

Zawsze warto poszukać niższych cen produktów domowego sprzętu. Wyprzedaże Zelmer, promocje lub kody rabatowe często goszczą w sklepach oferujących markę. Są świetnym sposobem na tańsze zakupy i pozwalają zaopatrzyć się w nie bez konieczności rujnowania domowego budżetu.