Zaxy

Świat kolorów na Twoich stopach

Od pewnego czasu gumowe, damskie obuwie jest obecne w świecie mody i budzi wiele emocji. Jest tak samo wiele przeciwniczek, co fanek kolorowych balerinek, sandałków, botków. Jedni je kochają, inni nienawidzą, nazywając kiczowatymi. Jedno jest pewne, trudno obok nich przejść obojętnie.

Zwane potocznie meliskami są produkowane przez markę Melissa i nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że Zaxy wcale nie są jej konkurencją, lecz siostrzaną marką. Jeszcze kilka lat temu były Mel by Melissa, które były tańszą wersją i w bardziej młodzieżowym stylu. Teraz są przeznaczone dla dzieci, a Zaxy ją zastąpiły. Są trochę tańsze, ale wcale nie gorsze. Wręcz przeciwnie w wielu miejscach można się spotkać z głosami, które mówią, że Zaxy przewyższają swoją starszą siostrę, jeśli chodzi o komfort użytkowania. Obie marki należą do brazylijskiego producenta Gredene.

Charakterystyczną cechą obuwia jest materiał, z którego jest ono produkowane. Połączenie kauczuku i plastiku daje niesamowity efekt i wyjątkową miękkość. Buty są wygodne, idealnie dopasowują się do stopy, nie powodują otarć, pozwalają szybko i łatwo się wyczyścić, a dodatkowo meliski pięknie pachną gumą balonową.

Ogromne bogactwo wzorów, barw i fasonów oraz fantazyjnych dodatków powoduje, że obuwie brazylijskiego producenta można dobrać do każdej stylizacji. Nic dziwnego, że na ich punkcie zwariował cały świat, a balerinki można spotkać na stopach dziewcząt, kobiet i dziewczynek w każdym jego zakątku.

Bajecznie kolorowe Zaxy, wręcz cukierkowe, ozdobione kokardkami, serduszkami, kwiatkami, przyciągają oko, choć mogą w niektórych przypadkach wydawać się odrobinę kiczowate. Jednak ich zalety są ogromne i wiele miłośniczek marki nie wyobraża sobie życia bez posiadania przynajmniej jednej pary tego obuwia w swojej szafie. Wyposażone w poduszeczki, które są umieszczane pod stopą, dają poczucie chodzenia po czymś wyjątkowo miękkim i przyjemnym. Można je założyć nawet na najdłuższy spacer po mieście i wrócić z wypoczętymi stopami, bez obtarć czy odcisków. Można chodzić w nich w deszczu i błocie bez obaw o utratę koloru czy rozciągnięcie, a po powrocie umyć pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia, po tym zabiegu buty będą z powrotem jak nowe.

Często spotykane są obawy związane z zastosowanym w Zaxach materiałem, a konkretnie z tym, czy stopy nie będą się pocić. Jak się okazuje Melflex, tworzywo stosowane do produkcji jest nie tylko miękkie, ale również przepuszcza powietrze, zatem nie ma obaw co do tego, że w czasie chodzenia będzie odczuwany dyskomfort związany ze spotniałymi stopami. Dodatkową zaletą jest wytrzymałość materiału na obtarcia. Dzięki temu obuwie się nie niszczy i służy swojej posiadaczce przez długi czas.

Przy zakupach obuwia marki Zaxy w sklepie internetowym warto pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy: zwykle mają zaniżoną numerację. Jeśli nosimy rozmiar 38, lepiej zamówić 39, a najlepiej przed zakupem zmierzyć stopę i dokładnie kierować się wskazaniami producenta, który podaje dokładnie ile centymetrów przypisane jest danemu rozmiarowi.

Znakiem rozpoznawczym marki Zaxy jest uroczy, niezwykle kobiecy, maleńki motylek, który umieszczony jest na wszystkich modelach i odróżnia produkty markowe od ewentualnych podróbek.

Promocje Zaxy

Jak już wcześniej wspomniano, Zaxy jest młodszą i tańszą siostrą Melissy. Nie jest jednak ani trochę gorszą marką, a wiele miłośniczek gumowych butków przeniosło swoje upodobania na tę siostrę nie tylko ze względu na cenę, ale również na komfort użytkowania. Produkty Zaxy potrafią być nawet o połowę tańsze od siostrzanych i nie ustępują im jakością.

Dodatkowo marka Zaxy potrafi rozpieszczać swoje fanki wieloma promocjami. Na zakończenie sezonu czy nawet w trakcie jego trwania można spotkać liczne przeceny lub kody rabatowe. Obuwie Zaxy jest obecne w wielu dobrych sklepach i istnieje wiele możliwości wyboru lub skorzystania z wyprzedaży Zaxy.