Wrangler

Legendarne już produkty marki Wrangler początkowo szyte były z myślą o potrzebach mężczyzn pracujących w siodle. Dlatego w spodniach stosowano płaskie nity, które zmniejszały ryzyko porysowania. W modelach tych były umieszczane małe kieszonki, które doskonale się sprawdzały jako skrytki dla drobnych pieniędzy, a materiał używany przy produkcji był wytrzymały i wygodny. Marka Wrangler ma długą i ciekawą historię pełną sukcesów i bogatych doświadczeń.

Powstanie Wranglera

Marka zaczęła swoją działalność na długo przed pojawieniem się pierwszych spodni dla kowbojów. W 1904 powstało Hudson Overall Company, które produkowało ubrania. Jego właściciel Charlie Hudson rozpoczął swoją działalność w Greensboro w Karolinie Północnej. W 1919 roku przedsiębiorstwo zostało przemianowane na Blue Bell, a dopiero w 1947 roku na Wrangler.

Zmiana nazwy związana była z wprowadzeniem do oferty marki produktów przeznaczonych dla kowbojów, a Wrangler oznacza właśnie kowboja. Rozpoczęto produkcję wygodnych, wytrzymałych i dostosowanych do wymagań mężczyzn biorących udział w rodeo spodni. Charlie Hudson w znaczącym stopniu udoskonalił proces projektowania i szycia z jeansu. Współpracował bezpośrednio z kowbojami, którzy przyczynili się do powstania ubrań idealnie dopasowanych do ich potrzeb.

Zmieniono naszywkę z napisem marki ze skórzanej na sztruksową, aby nie przylegała do skórzanego siodła, zmieniono proporcje i wydłużono stan spodni by uzyskać więcej miejsca na zginanie się i skręcanie, wreszcie zwiększono ilość szlufek ( z pięciu do siedmiu), aby mogły unieść ciężki, skórzany pas opatrzony ozdobną klamrą. Wrangler stał się najpopularniejszą marką wśród jeźdźców biorących udział w rodeo.
Rok 1950 to rewolucja w odzieży damskiej i Wrangler wprowadził swoje pierwsze spodnie dla kobiet. Jako jeden z pierwszych producentów zastosował zamek w damskich spodniach z przodu, a nie jak dotychczas z boku.

W latach sześćdziesiątych jeansy przestały być spodniami przeznaczonymi do pracy i zadań specjalnych. Stały się symbolem wolności i kultury młodzieżowej. Każdy buntownik posiadał w swojej szafie przynajmniej jedną parę spodni z jeansu. Za przykładem Marlona Brando i Jamesa Deana wszyscy młodzi ludzie zaczęli masowo ubierać się w stroje z tego materiału. Światowe gwiazdy rocka, artyści i buntownicy wszelkiego rodzaju nosili jeansy, a za ich przykładem młodzież. Na tej fali Wrangler znalazł swoje miejsce i rozszerzył działalność oraz zasięg. Wzbogacono ofertę o kurki, koszule, szorty, spódnice, wreszcie obuwie.

7 legendarnych detali jeansowych spodni marki Wrangler

Marka od początku powstania posiadała pewne charakterystyczne cechy, które odróżniały ją od konkurencji. Wspomniana wcześniej kieszonka na zegarek lub drobne pieniążki, siedem szlufek, przeszycia na tylnych kieszeniach w kształcie litery W, stosowanie różnego rodzaju szwów w zależności od ich umiejscowienia (gładkie i płaskie od wewnątrz, pogrubione przy kieszeniach w celu zabezpieczenia wypadnięcia z nich np. portfela), nity z miedzi nie rysujące tapicerki, skórzana skórka na tylnej kieszeni z napisem Wrangler. Są zabezpieczeniem marki i zapewnieniem autentyczności produktów.

Wrangler dziś

Misją marki jest dostarczanie najlepszej, nowoczesnej odzieży, obuwia i akcesoriów, w których każdy może poczuć się swobodnie i stylowo. Projektuje i wypuszcza w każdym sezonie nowe produkty, które nadążają za najnowszymi trendami w modzie, ale też ciągle są w zgodzie z tradycją i odznaczają się charakterystycznymi detalami. Ma reputację kultowej marki wśród młodzieży, ale też dorośli, a nawet starsi miłośnicy nie wyobrażają sobie życia bez jej produktów w swoich szafach.

Jest na tyle uniwersalna, że nadaje się na prawie każdą okazję. Od najmniej zobowiązujących po stroje do pracy. Od chwili, kiedy światowe trendy w modzie zdecydowały się na poluzowanie krawata, a następnie całkowite pozbycie się go, Wrangler nieustannie świętuje sukcesy i ubiera ludzi na całym świecie w wygodne i bezpretensjonalne spodnie, kurtki, koszule, sukienki. Odpowiada na wszystkie potrzeby zarówno młodych jak i starszych ludzi, kultywuje swoją tradycję i korzysta z wielu doświadczeń, które wyrosły na wartościach wyznawanych w świecie kowbojów i przeniosły się do współczesnego świata.

Cały proces twórczy i produkcja jest oparta na potrzebach użytkowników. To, co kiedyś było dostosowane do jazdy konnej i trudnych warunków pracy, teraz jest przystosowane do życia w wielkim mieście i wynikających z tego wyzwań. Dlatego modele proponowane przez markę są komfortowe i innowacyjne w każdym calu, zmieniają się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością i dopasowują do niej. Jednocześnie utrzymują swój stały, niezaprzeczalnie jedyny w swoim rodzaju charakter.

Promocje Wrangler

Najlepsza odzież jeansowa i stosowanie doskonałych innych materiałów we wszystkich kolekcjach marki niesie za sobą również odpowiednie ceny. Nie różnią się one od propozycji konkurentów i z pewnością dla każdego miłośnika marki są akceptowalne. Nie każdy ma jednak odpowiednie zasoby finansowe, dzięki którym zakupy nie będą stanowiły problemu. Warto wtedy poszukać tańszych możliwości i niższych cen. Marka Wrangler i sklepy ją oferujące pozwalają na wiele takich okazji. Wyprzedaże na zakończenie sezonu, zniżki związane z wprowadzaniem nowych kolekcji są obecne w wielu miejscach w sieci, a skorzystanie z nich to świetne zakupy i oszczędności.

Spodnie nie muszą być tak drogie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, jeśli tylko znajdzie się miejsce z wyprzedażą marki Wrangler. Obuwie czy akcesoria w promocji potrafią być nawet o kilka lub kilkanaście procent tańsze, a kody rabatowe pozwalają na zniżki nawet w czasie trwania sezonu. Są to instrumenty, dzięki którym można wprowadzić do swojej szafy markowe produkty, które będą się doskonale sprawować przez wiele sezonów i sprawią, że nasza garderoba wzbogaci się o doskonałą jakość bez potrzeby przepłacania.