Whirlpool

Jeden z czołowych, światowych producentów sprzętu AGD, którego korzenie sięgają początku XX wieku.

Historia marki

Whirlpool, a właściwie Upton Machine Company powstało w 1911 roku w St. Joseph, w stanie Michigan. Założycielem był Lou Upton oraz jego brat i wuj. Panowie zajmowali produkcją pierwszych elektrycznych pralek wirnikowych. W roku 1949 połączyli się z Nineteen Hundred Washer Co. Rok później nastąpiła zmiana nazwy na Whirlpool Corporation, która obowiązuje do dziś. Ponieważ asortyment, jaki marka proponowała wciąż był niezmienny i ograniczał się do pralek, nazwa jak najbardziej była adekwatna do rodzaju produkcji, ponieważ whirlpool w angielskim oznacza wir.

W roku 1957 Whirlpool zaczął wychodzić ze swoją działalnością poza granice rodzimego kraju i zainwestował w Brasmotor S.A tym samym pojawiając się na rynku brazylijskim. W roku 1960 marka podjęła się współpracy z rządem nad eksperymentalnym projektem kuchni kosmicznej, a w następnych latach brała udział w projektowaniu rozwiązań zarządzania żywnością i higieną dla misji kosmicznych Apollo, Gemini i Skylab.

W kolejnych latach działalności Whirlpool świętował wiele sukcesów i udało mu się w tym czasie wprowadzić na rynek wiele produktów. Poza pralkami powstały również lodówki, kuchenki, a w roku 2000 nowoczesna kuchenka mikrofalową Macrowave.

Obecnie jest gigantem w swojej dziedzinie i posiada fabryki między innymi w USA, Meksyku, Chinach, Rosji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Polsce.

Produkty Whirlpool

Amerykańska firma posiada w swoim asortymencie wszystkie produkty dużego AGD, które są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym: pralki, lodówki, kuchnie, płyty i piekarniki, kuchenki mikrofalowe, suszarki, zmywarki, okapy, ekspresy. Sprzęt wolnostojący oraz do zabudowy, drobne urządzenia oraz akcesoria.

Urządzenia Whirlpool to zaawansowane technologicznie, nowoczesne produkty, które charakteryzują się również świetnym wzornictwem. Są nie tylko funkcjonalne, ale też mogą być ozdobą każdej kuchni czy łazienki. Estetycznie wykonane, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, podążające za wszystkimi trendami obowiązującymi na światowych rynkach wyróżniają się innowacyjnością i szerokim zastosowaniem. Posiadają ciekawe rozwiązania, których celem jest usprawnienie wielu domowych czynności i szybsze uporanie się z obowiązkami.

Nowoczesne funkcje usprawniające codzienne użytkowanie sprzętu są często intuicyjne, ułatwiają obsługę, a urządzenia stają się dzięki temu przyjazne. Marka posiada duże zaplecze badawcze oraz doświadczenie, a połączenie tego pozwala na wprowadzanie ciągle nowych i lepszych rozwiązań oraz dostarczanie na rynek sprzętu energooszczędnego, wydajnego i wytrzymałego. Whirlpool to produkty niezawodne, które pozostają ze swoim właścicielem przez długi czas.

Promocje Whirlpool

Niezaprzeczalnie marka posiada w swoim asortymencie produkty w wyższej półki, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybrednych i dysponujących większymi możliwościami finansowymi. Jednak jej produkcja jest tak różnorodna, że każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dla poszukujących ekonomicznych rozwiązań znajdzie się wiele tańszych produktów, które nie posiadają może tak szerokiej gamy funkcji, ale są równie niezawodne i funkcjonalne.

Marka często wprowadza na rynek nowości, owoce prac swoich centrów rozwoju, które posiadają najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Jest to okazja do tańszych zakupów poprzedników. Wiele wyprzedaży Whirlpool zawsze gości w dużych marketach i w sieci. Promocje na sprzęty gospodarstwa domowego są okazją do tańszych zakupów również tego amerykańskiego producenta. Warto poszukać ich przed dokonaniem zakupu, ponieważ istnieje możliwość zyskania kilku lub nawet kilkunastu procent zniżki, co w przypadku pralki czy lodówki nie jest małą kwotą.

Whirlpool potrafi zaskoczyć klientów nie tylko jakością, ale również wieloma różnymi akcjami promocyjnymi, dzięki temu zyskuje wielu lojalnych i zadowolonych odbiorców.