Under Armour

Koszulka odprowadzająca wilgoć z garażu babci

Under Armour jest kolejną marką, która jak wiele innych, wyszła z garażu i osiągnęła sukces. Zaczęło się od niewygodnej koszulki uniwersyteckiego gracza w futbol amerykański. Kevin Plank, jej założyciel, nie potrafił skupić się na grze, ponieważ przeszkadzała koszulka, która już po kilku minutach gry stawała się przepocona i mokra. Postanowił coś z tym zrobić i wziął się do pracy w garażu swojej babci. Tam powstała pierwsza na świecie bluzka dla sportowców, która odprowadzała wilgoć. Projekt był udany i jego wynalazca postanowił na nim zarobić rozpoczynając produkcję na szerszą skalę.

W roku 1996 na rynku pojawia się „The Shorty” – miękka, dopasowana do ciała i odprowadzająca nadmiar wilgoci na zewnątrz koszulka, która szybko podbija serca sportowców. Było to rozwiązanie nie spotykane dotychczas i rewolucyjne, więc produkt stał się hitem. Choć z początku jest rozprowadzana tylko drogą wysyłkową, to wyniki sprzedaży są imponujące i zachęcają do kontynuowania przedsięwzięcia.

Więcej produktów, więcej sukcesów

Do koszulki szybko dołączają kolejne produkty. Oferta marki zostaje poszerzona o kolekcje odzieży: TurfGear, ColdGear, AllseasonGear i StreetGear, a w roku 1997 staje się jasne, że należy zbudować własną fabrykę, która powstaje w Ohio. Rozpoczyna się również myślenie globalne i właściciel chce, by o marce usłyszał świat. By tego dokonać zostaje podpisany kontrakt z wytwórnią filmową i produkty marki pojawiają się w dwóch filmowych hitach tego okresu: „Męska gra” oraz „Sezon rezerwowych”. W strojach marki na ekranie pojawiają się Jamie Foxx i Keanu Reeves.

Taka promocja nie może przejść bez echa i marka staje się rozpoznawalna, zyski się zwiększają i rośnie produkcja, zwiększa się również dostępność marki w różnych zakątkach świata. Under Armour również nawiązuje współpracę ze sportowcami, w tym z gwiazdami sportu, które nosząc jej produkty zachęcają do ich nabywania.
Marka rozpoczyna również sponsorowanie drużyn sportowych z kilku różnych dyscyplin, a zawodnicy stają się fanami produktów dostarczanych przez Kevina Planka. Odzież i obuwie Under Armour staje się coraz bardziej dostrzegane i doceniane.

Produkty marki można kupić w wielu sklepach dostarczających produkty dla sportowców, a w roku 2007 powstaje pierwszy własny sklep.

Produkty Under Armour

Od chwili powstania, do dziś wszystko, co marka proponuje jest związane ze sportem. Odzież, obuwie, akcesoria dla biegaczy, tenisistów, koszykarzy i wielu innych. Marka ubiera sportowców od stóp do głów, ale nie oferuje produktów dla każdego, raczej skupia się na wyraźnym przeznaczeniu do konkretnej dziedziny sportu. Daje to poczucie bezpieczeństwa i wygody oraz dostosowania produktu do konkretnych potrzeb.

Jest producentem, który dostarcza zaawansowanych technologii dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia, kochających wyzwania i uprawiających różne dyscypliny sportu. Posiada własne laboratoria badawcze, w których nieustanie trwają prace pozwalające na ciągłe zmiany i ulepszenia, dzięki którym można liczyć na poprawę osiąganych wyników w sportowych zmaganiach. Jest marką, po którą sięgają chętnie zarówno zawodowcy, jak również amatorzy.

Promocje Under Armour

Produkty marki są skierowane do ludzi pragnących uprawiać sport w komfortowych warunkach, dla tych, którzy podobnie jak jej założyciel nie chcą się rozpraszać podczas treningu źle dopasowaną koszulką. Są wykonane z najlepszych, zaawansowanych technologicznie materiałów, które chronią przez zimnem lub gorącem, odprowadzają wilgoć i hamują powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Nie da się zatem ukryć, że za taką jakość trzeba zapłacić więcej. Są to jednak dobrze wydane pieniądze i opłacalne zakupy. Każdy fan aktywnego trybu życia wie, że na wygodzie w czasie treningu nie wolno zbytnio oszczędzać.
Nie należy jednak zakładać, że niższych cen nie ma co poszukiwać. Under Armour pozwala swoim klientom na skorzystanie z wielu okazji i wyprzedaży. Niższe ceny marki pojawiają się zwykle w chwili, gdy na rynek wchodzą nowe kolekcje czy zmieniają się pory roku. Można wtedy kupić w okazyjnych cenach wiele produktów, które zapewnią komfort w czasie treningu. Outlet Uneder Amour to również sporo możliwości do tańszych zakupów, obuwie, odzież, akcesoria, końcówki kolekcji, ostatnie rozmiary wśród których można upolować świetny asortyment bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.