Timberland

Nathan Swartz – od pracownika fizycznego do milionera

Markę Timberland znają wszyscy na całym świecie, ale niewielu wie, jak długa drogę przebył jej założyciel, żeby stać się potentatem na rynku obuwniczym. Jego pierwsze kroki w karierze sięgają początków XX wieku, gdy został czeladnikiem w fabryce butów w Bostonie. Zaczynał jako zwykły pracownik fizyczny i przeszedł w firmie wszystkie progi, można zatem śmiało powiedzieć, że o produkcji wiedział wszystko. Przełomowym momentem był rok 1952, kiedy Swartz postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i w tym celu zakupił połowę udziałów firmy The Abington Shoe Company, a zaledwie trzy lata później dokupił drugą połowę.

Nieprzemakalne buty

Posiadając własną fabrykę, Swartz mógł zacząć realizować własne pomysły. W głowie genialnego szewca i biznesmena powstał pomysł na stworzenie obuwia do zadań specjalnych. Sprawdzającego się w każdych warunkach pogodowych i przede wszystkim nieprzemakalnego. Opracował metodę wtłaczania cholewki w podeszwę buta, która dopiero potem podlegała procesowi zszywania. Prace nad nią trwały osiem lat i w roku 1973 na rynku pojawiły się wodoodporne buty marki Timberland.

Buty drwala

Pierwszy żółty but marki Timberland (człowieka z lasu), posiadał dwie cechy drwala: był nieprzemakalny i komfortowy w noszeniu. Dlatego firma zmienia nazwę na Timberland i już w roku 1978 wypuszcza kolejny nowy produkt: ręcznie szyte mokasyny. Jednak żółte obuwie w prawie niezmienionym wyglądzie stanowi podstawowy produkt marki do dziś i jest najpopularniejszym modelem z całej kolekcji.

Lata rozwoju

Powoli marka Timberland zostaje uzupełniana przez kolejne modele i kolejne produkty. Pojawia się obuwie przeznaczone dla żeglarzy i dla innych miłośników wrażeń. Zaczyna się również produkcja innych części garderoby, odzież damska, męska i dziecięca. Wszystkie produkty cechują się ogromną wytrzymałością, komfortem w noszeniu i przeznaczeniem na trudne warunki.

Timberland zaczyna się cieszyć coraz większym powodzeniem, a produkty amerykańskiego przedsiębiorcy zaczynają podbijać europejskie rynki. Powstaje oddział w Wielkiej Brytanii i pierwszy sklep w Londynie.

Do sukcesów marki przyczynia się również jej działalność proekologiczna i charytatywna. Do produkcji są wykorzystywane materiały pochodzące z recyklingu i ekologicznych upraw, dochody są przykazywane dla potrzebujących.

Produkty marki Timberland

Komfort i wygoda na co dzień – tak można powiedzieć o każdym z artykułów sygnowanych drzewkiem. Jak bardzo tym wymaganiom, potrafią sprostać buty marki, może świadczyć legenda, która mówi, że w latach dziewięćdziesiątych XX wieku obuwie marki było ulubionymi butami dealerów narkotyków, którzy niezależnie od pogody musieli pracować na ulicach.

Czy to prawda, czy nie, nie ma znaczenia, ważne, że Timberlandy podbiły świat właśnie za sprawą swojej jakości. Sławny Żółty, zwany także Drwalem jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych modeli obuwia na całym świecie. Buty stworzone z myślą o klasie robotniczej, jako niemalże obuwie robocze, zostały przyjęte przez gwiazdy z pierwszych stron gazet. W roku 2002 pojawiły się Timberlandy na szpilce, w których w swoich teledyskach wystąpiła Beyonce.

Wszystkie produkty marki, odzież, obuwie, akcesoria mają podstawowe cechy: są solidne i doskonałej jakości. Przeznaczone na co dzień i do zadań specjalnych, doskonale się sprawdzają w trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Timberland to również szereg butów, które można z powodzeniem nosić do pracy czy inne okazje. Produkty dla kobiet są dostosowane do wielu wymagań i sprawdzają się w wielu sytuacjach.

W Polsce Timberland jest dostępny od roku 2002 i można go kupić w sklepach firmowych oraz w wielu miejscach w sieci. Charakterystyczny, niepowtarzalny styl produktów marki i renoma, którą się ciszy przyciąga rzesze klientów również w naszym kraju, którzy gotowi są na większe wydatki zapewniające niezaprzeczalne korzyści.

Promocje Timberland

Dla każdego, kto lubi aktywny wypoczynek, przygody i wyzwania nie jest tajemnicą, że w czasie spędzania wolnego czasu w taki właśnie sposób bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie. Wygodne buty, przeciwdeszczowa kurtka, komfortowa bluza czy plecak to produkty niezbędne, by wypoczynek był udany. Warto więc zainwestować w taki asortyment, który zapewni najlepszą jakość, a Timberland jest doskonałym wyborem. Tym bardziej, że już na pierwszy rzut oka widać, że są to również rzeczy, które pozostaną ze swoim właścicielem na długo.

Ceny amerykańskich produktów z drzewkiem mogą wydawać się niezbyt zachęcające, ale wyprzedaże Timberland lub promocje, z pewnością można zaakceptować. Sezonowe obniżki cen są obecne zarówno w sklepach firmowych, jak również w wielu miejscach w sieci. Każda kolejna kolekcja jest poprzedzona zniżkami na poprzednie kolekcje, co daje możliwość zapewnienia sobie i rodzinie markowych produktów w przystępnych cenach.