Tefal

Od wędki do patelni

Tak w wielkim skrócie można powiedzieć o początku marki Tefal. Jej założycielem jest inżynier i wędkarz Marc Gregoire. W roku 1954 jego żona wpadła na pomysł, żeby mąż pokrył patelnię nieprzywierającą powłoką, której używał w swoim sprzęcie wędkarskim. Tak powstała pierwsza, rewolucyjna patelnia, która jest obecnie używana w wielu gospodarstwach domowych na całym świecie.

Wynik doświadczenia Marca był nieoczekiwany i tak zdumiewający, że już dwa lata później powstała firma Tefal, która produkowała nieprzywierające patelnie. Nazwa wzięła się z połączenia dwóch słów: teflon i aluminium. Niezwykłe, prawie magiczne produkty z początku tylko w ilości 100 sztuk dziennie opuszczały fabrykę pod Paryżem, ale szybko produkcja wzrosła i już na początku roku 1961 wynosiła ponad 7500 produktów w tygodniu, a pod koniec tego roku milion na miesiąc.

Sukcesy marki od pierwszych dni jej istnienia były ogromne, o czym w najlepszy sposób świadczy duży wzrost produkcji i sprzedaży. Tefal również bardzo szybko rozpoczął ekspansję poza granice kraju. W 1968 roku marka została ogłoszona we Francji numerem pierwszym w produkcji patelni i garnków.

Tefal nie poprzestał na tak niewielkim asortymencie i już w roku 1974 rozpoczął go rozszerzać. Powstała pierwsza gofrownica i opiekacz, później pojawiło się żelazko i czajnik elektryczny oraz frytkownica. Każdy kolejny rok działalności to kolejne nowoczesne i zaawansowane technologicznie produkty, które inspirowały użytkowników i pozwalały na wprowadzanie do swoich kuchni nowości ułatwiających codzienne przygotowywanie posiłków.

Tefal zadziwia klientów każdym, nowo wypuszczonym na rynek produktem i cały czas cieszy się niesłabnącym zadowoleniem użytkowników. Naczynia, patelnie, garnki są wykorzystywane w domach na całym świecie i w punktach gastronomicznych, korzystają z nich amatorzy i profesjonaliści. Solidnie wykonane, wytrzymałe, o ergonomicznych kształtach, z wygodnymi uchwytami, wyważone i co najważniejsze o nieprzywierających powierzchniach. Wciąż udoskonalane i z każdą chwilą nowocześniejsze, przyciągają oko świetnym wyglądem, który wprowadza do kuchni powiew nowoczesności i gustownej elegancji.
Produkty marki Tefal są nie tylko funkcjonalne, ale też pozwalają na szybkie i bezproblemowe przygotowanie posiłku, który będzie zdrowszy niż gotowany w tradycyjnych naczyniach. Wyposażone we wskaźniki optymalnej temperatury smażenia i nieprzywierającą powłokę pozwalają na zredukowanie ilości niezbędnego tłuszczu podczas gotowania i tym samym przygotowanie zdrowszego posiłku. Żelazka Tefal to produkty, które cenią sobie osoby chcące zaoszczędzić czas i pieniądze podczas prasowania.

Tefal może się poszczycić doskonałymi opiniami wśród użytkowników na całym świecie, jest też ceniony jako producent dbający o środowisko naturalne, wspierający działalność miłośników zdrowego gotowania i prowadzi swój biznes w sposób etyczny i zrównoważony.

Produkty marki Tefal

Oprócz patelni, które są już produktem kultowym Tefala, w ofercie marki są zestawy garnków i małe AGD, jak czajniki, frytownice, generatory pary, miksery, opiekacze, tostery, żelazka, blendery, krajalnice, miksery, sokowirówki, odkurzacze i wiele innych urządzeń. Tefal to również cała gama drobnych i przydatnych, kuchennych akcesoriów, jak noże, deski do prasowania, kubki termiczne, rozdrabniacze, pojemniki na żywność.

Niezależnie od tego, jaki produkt marki wybierzemy dla siebie, zawsze możemy mieć pewność, że posłuży on długo, będzie doskonałej jakości, a wydatek, jaki się poniesie będzie opłacalny. Tefal to inspiracja i innowacyjność w przygotowaniu potraw i w dbaniu o gospodarstwo domowe poparte wieloletnią tradycją i nowoczesną technologią.

Promocje Tefal

Marka jest tak znana i ceniona, że ze znalezieniem jej produktów nie ma żadnego problemu. Od supermarketów, poprzez dyskonty do sklepów internetowych, w każdym miejscu z produktami gospodarstwa domowego jest obecna. Również ze znalezieniem niższych cen nie powinno być problemów. Marka często pozwala swoim klientom na skorzystanie z promocji, wyprzedaże Tefla są obecne w każdej chwili. Wprowadzanie nowych produktów to okazja do zakupu starszych ze zniżką. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ceny Tefala są wyższe niż innych zbliżonych produktów, to trzeba brać pod uwagę ich jakość oraz to, że pozostaną z użytkownikiem dużo dłużej i będą się doskonale sprawować. Są bezpieczne i łatwe w obsłudze, a co najważniejsze, bezawaryjne. Dają gwarancję zadowolenia potwierdzoną opiniami klientów i obecnością marki szczytach rankingów i list bestsellerów. Tefal jest solidnym i godnym zaufania producentem, którego polecają użytkownicy na całym świecie.