Sony

Nie ma na świecie osoby, która nie zna marki Sony, a pewnie niewielu jest takich, którzy nie posiadają, bądź w przeszłości nie posiadali jakiegoś urządzenia z jej znakiem firmowym. Za to z pewnością znajdzie się spora grupa miłośników, którzy produkty Sony stawiają na pierwszym miejscu i planując zakup w pierwszej kolejności kierują kroki do stoisk z produktami Sony. Nic dziwnego. Sony to tradycja, doświadczenie i jakość poparta japońskim dążeniem do doskonałości. Ale zacznijmy od początku.

Powstanie marki Sony

Firma posiada długą historię. Powstała w maju 1946 roku z inicjatywy inżyniera i fizyka. Panowie Masaru Ibuka oraz Akio Morita założyli firmę zatrudniającą 20 osób i zajmującą się naprawami i budowaniem urządzeń elektrycznych. Tokyo Tsushin Kogyo K.K. zwana również Totsuko świadczyła drobne usługi w wynajmowanym budynku, który miał przeciekający dach i ogólnie zły stan techniczny. Firma nie posiadała też zaplecza maszynowego ani sprzętu naukowego. Jej największym zasobem było zaangażowanie właścicieli, ich pracowitość i wytrwałe dążenie do celu. Duże znaczenie miało również doświadczenie inżynierskie i energia młodych ludzi. W takich warunkach powstało pierwsze radio tranzystorowe i magnetofon, który wypuszczono na rynek w 1950 roku.

Marka Sony Corporation pojawiła się w roku 1958. Jest zlepkiem łacińskiego sonus i japońskiego sonny boy. Pierwsze jest rdzeniem terminów związanych z dźwiękiem, drugi określa w Japonii młodego człowieka o otwartym umyśle, który nie obawia się przecierać nowych szlaków i korzystać z nowoczesnych technologii. Takie złączenie również idealnie pasowało do pełnego energii i nowych pomysłów zespołu tworzącego markę Sony.

Już w latach sześćdziesiątych XX wieku Sony rozpoczęło ekspansję na rynki zagraniczne. Pierwszy oddział powstał w Szwajcarii niedaleko Zurychu. Ten czas to także wprowadzanie nowych produktów do oferty. Pojawił się pierwszy na świecie telewizor tranzystorowy produkcji Sony.

Lata siedemdziesiąte są szczególnym okresem w historii marki. Wprowadzenie pierwszego na świecie przenośnego odtwarzacza kasetowego Walkmana sprawiło, że Sony odniosło wielki sukces. Gadżet ten stał się przedmiotem pożądania wśród młodych ludzi od pierwszego momentu i od tej chwili można zaobserwować rozwój wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych na świecie.

Pod koniec lat siedemdziesiątych wraz z Philipsem Sony opracował pierwszą płytę kompaktową, a w latach osiemdziesiątych pierwszą kamerę. W roku 1982 Sony wprowadził na rynek odtwarzacz CD, a zaledwie dwa lata później przenośny odtwarzacz Discman.
Lata dziewięćdziesiąte zapisały się w historii marki powstaniem PlayStation i nowoczesnych telewizorów.

Oferta Sony współcześnie

Od nastania nowego milenium Sony w żadnym razie nie zwalnia i ciągle z entuzjazmem przedstawia kolejne nowości i udoskonalenia. Chcąc wymienić produkty, które proponuje użytkownikowi, trzeba by przedstawić imponującą listę, a w niej wiele kategorii. Chyba jednak najbardziej znane i cenione na całym świecie są telewizory, które cechuje wysoka jakość obrazu, doskonały dźwięk i szeroki zakres funkcji. Oprócz telewizorów Sony jest znany z kin domowych, odtwarzaczy, projektorów i konsol.

Wśród produktów japońskiej firmy nie brakuje urządzeń mobilnych: smartfonów, tabletów, smartwatchy oraz kamer, aparatów fotograficznych i wielu akcesoriów.

Dążenie do zaspokajania wielu marzeń konsumentów, wyprzedzania ich potrzeb i dostarczanie wydajnego oraz niezawodnego sprzętu jest widoczne we wszystkich działaniach marki. Sony skupia się na rozwoju i stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań w każdej dziedzinie swojej działalności. To przekłada się na doskonałą jakość produktów.

Ceny i promocje Sony

Marka jest jednym z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Dzięki temu nie ma żadnych problemów ze znalezieniem w jej ofercie produktu dobrze dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Daje swoim klientom możliwość wyboru spośród droższego i tańszego asortymentu. Tak skonstruowana oferta jest skierowana zarówno dla osób osiadających większe zaplecze finansowe, jak również dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki.

Niezaprzeczalną zaletą każdego produktu japońskiej firmy jest wytrzymałość i niezawodność. Warto czasem wydać odrobinę więcej i mieć pewność, że zakup posłuży przez długi czas. Niezależnie od tego warto również przyglądać się sklepom oferującym produkty marki, ponieważ w wielu miejscach i często można trafić na niższe ceny. Wyprzedaże Sony goszczą zarówno w marketach stacjonarnych, jak i online. Zdarzają się także kody rabatowe, dzięki którym można kupować ze zniżkami. Wprowadzanie nowości i udoskonaleń w kolejnych edycjach jest świetnym momentem na zdobycie starszych urządzeń w promocyjnej cenie. Wszystkie takie akcje pozwalają na oszczędności i zaopatrzenie się w doskonałą jakość bez konieczności nadwyrężania domowego budżetu.