Samsung

Kilka słów o historii

Choć marka Samsung jest znana na całym świecie i trudno w Polsce znaleźć gospodarstwo domowe, w którym nie ma choćby jednego produktu tego koreańskiego giganta, to niewielu wie, że jej korzenie sięgają aż roku 1938. Jej założyciel, Lee Byung-chull początkowo wcale nie zajmował się elektroniką lecz eksportem i to w dodatku głównie rolno-spożywczym oraz usługami ubezpieczeniowymi.

Trzy Gwiazdy, bo tak można tłumaczyć nazwę Samsung, dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku zainteresowała się rynkiem elektroniki użytkowej. Pierwszy czarno-biały telewizor Samsunga (model P-3202) trafił do sprzedaży w 1970 roku. Później przyszedł czas na przemysł budowlany i stoczniowy, a nawet na parki rozrywki i hotelarstwo. Samsung pojawiał się na nowych rynkach stopniowo, ale wytrwale i zdobywał je, szybko osiągając sukcesy. Już w latach siedemdziesiątych produkował pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe. Lata osiemdziesiąte to wzrost nacisku na elektronikę. Szczególną rolę w produkcji kładziono na telewizory, magnetowidy i komputery. Jest to również moment, kiedy marka zwiększa eksport swoich produktów do Stanów Zjednoczonych.

Lata dziewięćdziesiąte na całym świecie są latami komputerów i również w Samsungu te produkty są niezwykle ważnym asortymentem. Produkuje podzespoły: pamięci RAM i dyski twarde. To również lata wzrostu produkcji telefonów komórkowych i Samsung nie pozostaje w tyle za konkurencją. W roku 1999 tworzy pierwszy telefon z bezprzewodowym dostępem do internetu. Telefony komórkowe stają się jednym z najważniejszych segmentów w działalności marki.

Równolegle z komputerami i telefonami marka tworzy też coraz nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie telewizory.

Dziś Samsung jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie i synonimem koreańskiego sukcesu. Od lat dziewięćdziesiątych jest koncernem międzynarodowym i zatrudnia ponad 270 tysięcy osób na całym świecie. W Polsce, od 2000 roku istnieje centrum badawczo rozwojowe Samsunga, które z początku zajmowało się dekoderami telewizyjnymi, teraz skupia się raczej na technologiach mobilnych.

Produkty marki Samsung

Zwykli użytkownicy kojarzą markę głównie z doskonałej jakości komputerów, telewizorów, ekranów LCD, telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych. Samsung Electronics to również ADG, których oferta jest bardzo szeroka. Jest liderem na rynku smartfonów głównie za sprawą linii Galaxy, która pojawiła się po raz pierwszy w roku 2009 i od pierwszych chwil istnienia podbiła serca odbiorców. Jest wciąż rozwijana i co chwila pojawiają się nowe udoskonalone wersje.

Wszystko, co oferuje producent, można określić jako produkty wysokiej jakości, wytrzymałe i nowoczesne. Szeroki zakres asortymentu pozwala na wybór takiego, który będzie najlepiej spełniał oczekiwania i będzie przystępny cenowo. Innowacyjność, dbałość o szczegóły, dopracowanie detali i elegancki design charakteryzuje wszystkie produkty Samsunga, co pozwala mu z powodzeniem konkurować z najlepszymi markami na każdym kontynencie.

Ceny i promocje Samsung

Marka jest obecna w Polsce w każdym sklepie zajmującym się sprzedażą elektroniki, produktów do domu czy kuchni. Każdy może wśród jej asortymentu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Samsung w ofercie posiada produkty dla koneserów, którzy mogą sobie pozwolić na większy wydatek, ale też dla odbiorców o mniejszych możliwościach finansowych, poszukujących urządzeń w niższych cenach.

Chcąc skorzystać z promocji czy wyprzedaży marki Samsung, nie trzeba wykazywać się ani cierpliwością, ani specjalnie dużym zaangażowaniem. Niższe ceny są obecne w wielu miejscach. Gdy marka wprowadza nowe produkty, nowe modele, automatycznie starsze produkty tanieją i stają się zdecydowanie bardziej przystępne. To jednak niejedyny sposób na korzystniejsze zakupy. Często spotykane są również kody rabatowe na markę Samsung lub zwroty za zakupy po zarejestrowaniu zakupu. To także świetne okazje, żeby nie przepłacać i stać się posiadaczem doskonałego sprzętu, który posłuży długo i bezawaryjnie.