Salomon

Pasjonaci pasjonatom

Mieszkając w Alpach nie trudno jest zostań miłośnikiem nart i wszystkich sportów zimowych. Taką chorobą zostali dotknięcie Francois Salomon, jego żona Jeanne i ich syn George. Żyjąc w samym sercu francuskich Alp, w kolebce współczesnego alpinizmu – w Annecy, w roku 1947 postanowili otworzyć sklep dla narciarzy. Gdy najmłodszy z przedsiębiorców, George, skończył studia inżynierskie, w 1952 roku zbudował maszynę, dzięki której zastąpił ręczną produkcję krawędzi nart, szybszą i wydajniejszą metodą. To pozwoliło na rozwój firmy i stworzenie silnej marki.

Pierwsze sukcesy pozwoliły na dynamiczny wzrost i już po kilku latach Salomon stał się marką znaną na całym świecie. Przyczyniły się do tego przede wszystkim zaprojektowane w 1955 roku wiązania Slade. Były innowacyjne i zaawansowane technologicznie, zyskały ogromne uznanie wśród profesjonalistów i amatorów, sprzedawały się doskonale, a zyski zostały przeznaczone na dalszy rozwój. Kolejne wiązania Salomon pojawiły się na zimowych igrzyskach, a marka zyskała jeszcze większą popularność.

Silny rozwój i większy asortyment

Lata siedemdziesiąte XX wieku to okres, kiedy marka Salomon świętuje rekordy sprzedaży. Otwiera oddziały w wielu miastach Europy i USA, a założyciel postanawia rozszerzyć asortyment o buty narciarskie. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do oferty obuwia trekkingowego. W roku 1990 dołącza również odzież sportowa i turystyczna oraz sprzęt górski i narty.

Finowie przejmują francuską markę

W roku 2005 marka Salomon została zakupiona przez firmę Amer Sport. Jak się okazało takie posunięcie było strzałem w dziesiątkę. Pod patronatem giganta posiadającego w swoim portfelu takie marki, jak Wilson, Atomic czy Nikita, Salomon mógł w pełni rozwinąć swój asortyment i wprowadzić kolejne innowacyjne produkty. Ich najlepszym przykładem są buty z materiałem softshell (kurtka dla twoich stóp), trekkingowe sandały czy obuwie do biegania w niesprzyjających warunkach.

Asortyment Salomon

Jest marką chętnie wybieraną przez wszystkich, którzy kochają aktywny tryb życia i sport. Niezastąpiona podczas planowania wypoczynku w górach, na szlakach turystycznych, na campingu. Zrodzona z pasji do sportu, idealna dla miłośników wyzwań i trudnych warunków. W swoim asortymencie posiada wszystko, co zapewni narciarzom nie tylko dobrą, ale również bezpieczną zabawę. Dla wszystkich pasjonatów snowboardu, dla sportowców uprawiających wspinaczkę górską, trekking czy biegi w trudno dostępnym ternie oferuje obuwie, akcesoria, odzież i sprzęt.

Narty Salomon są uważana za jedna z najlepszych na świecie i doceniane zarówno przez amatorów, jak również osoby zajmujące się sportem profesjonalnie. Nowoczesna rozwiązania, zaawansowanie technologiczne i długie lata doświadczeń w produkcji, są najlepszą wizytówką marki.

Ceny i promocje Salomon

Każdy, kto posiadł choć raz obuwie trekkingowe, sprzęt czy odzież Salomon wie, że jest to najlepszy z możliwych wyborów. Produkty, które pozostają z użytkownikiem na długie lata i pozwalają się cieszyć najlepszą jakością przez wiele sezonów. Są drogie? Może nie należą do najtańszych, ale nie należy na nie patrzeć przez pryzmat wydatków lecz raczej korzyści jakie ze sobą niosą. A te są nie do zastąpienia. Wygoda i bezpieczeństwo w trudno dostępnych terenach, na górskich szlakach czy stokach są przecież najważniejsze. Dlatego warto zainwestować i mieć poczucie, że aktywny wypoczynek będzie udany.

Dla oszczędnych i lubiących poświęcić odrobinę czasu na poszukiwania niższych cen nie jest tajemnicą, że produkty Salomon można kupić taniej. Wyprzedaże Salomon, promocje na zakończenie sezonu, goszczą często w wielu sklepach i warto z nich korzystać, by sprawić sobie coś nowego i w najlepszej jakości. Miłośnicy aktywnego życia wiedzą, że warto wydać trochę więcej i mieć spokojną głowę w czasie wypoczynku, ale nie ma konieczności przepłacania, gdy nadarza się okazja.