Pepe Jeans

Trzech braci i spodnie

W 1973 roku, kiedy rynki były zalewane masą jeansów o nudnych, prostych i klasycznych krojach, trzech braci Nitin, Arun i Milan Shah postanowili stworzyć coś innego i niezwykłego. Produkt, który wyróżniałby się na tle ówczesnej mody: jeansy ciekawe, bogate, oryginalne i wzbogacone o rozmaite detale. Jednym słowem spodnie pełne charakteru, z pazurem.

Pierwszy butik marki Pepe Jeans powstał na londyńskiej ulicy Portobello, a bracia, którzy do tej pory uważali sprzedawanie spodni jako dodatkowe zajęcie – hobby, szybko musieli zrezygnować z innych obowiązków zawodowych i poświęcić cały czas na prowadzenie własnej firmy modowej. Szybko rozrastające się przedsiębiorstwo wymagało większej siedziby w Londynie i już w 1980 roku marka miała lepsze wyniki niż większość amerykańskich firm dotychczas sprzedających swoje produkty w Wielkiej Brytanii.

Od tego momentu rozpoczęto, początkowo drobnymi kroczkami, później coraz śmielej, ekspansję na zagraniczne rynki. W 1984 roku powstało biuro Pepe Jeans w Los Angeles, w latach dziewięćdziesiątych zaczęły się pojawiać butiki w europejskich miastach, a każdy z nich przynosił sławę i finansowe sukcesy. Od nastania nowego tysiąclecia marka Pepe Jeans również pojawiła się w Azji i Ameryce Łacińskiej.
Do popularności Pepe Jeans przyczynił się atrakcyjny asortyment, który proponowała swoim klientom i doskonale dopasowany marketing. Pepe Jeans stawiała na młodych i pełnych potencjału ludzi. Zapoczątkowała i wykreowała karierę wielu modelek i gwizd, była pierwszą firmą, która zatrudniła w swojej reklamie Kate Moss. Promując nowe twarze i talenty promowała swoje produkty.

Kolekcje Pepe Jeans

Odzież, akcesoria, obuwie dla niej, dla niego i dla dziecka. Produkty inspirowane Londynem i ulicznym stylem. Dla młodych, ale nie tylko. Dla ludzi cieszących się życiem i tych, którzy chcą być zauważeni w tłumie. Inspirowane wielkomiejskimi trendami, ale nie trzymające się ich kurczowo. Oryginalne i nie bojące się odrobiny szokujących detali.

Charakterystyczna dla marki jest fantazja. Odzież w różnych barwach, tak jak barwne jest miasto. Zaskakująca i nie dająca się zaszufladkować. Łącząca wiele kultur i wiele różnych trendów, tak jak łączy je angielska stolica. Czasem stylowa, czasem odważna, czasem ponadczasowa. Dla każdego, w każdym wieku i na wiele okazji.
Swój sukces marka zawdzięcza właśnie takim połączeniom, zdolności do przystosowywanie się i szybkiemu reagowaniu na wciąż zmieniające się oczekiwania klientów, którzy na modzie się znają i mają określone wymagania.

Pepe Jeans to nie tylko jeans. Choć pierwszym produktem były właśnie spodnie jeansowe i w dalszym ciągu najważniejsze produkty marki są tworzone z tego materiału, to w kolekcjach jest cała gama innych produktów. T-shirty, koszule, sukienki, swetry, spódnice. Do tego obuwie dopasowane na każdą porę roku. Dla każdej kolekcji charakterystyczny jest luz i swoboda, wygoda i perfekcja w każdym detalu.

Promocje Pepe Jeans

Choć produkty marki nie należą do najtańszych, to trzeba wziąć pod uwagę ich jakość. Tworzone z najlepsze jakości materiałów, starannie wykończone i dopracowane w każdym detalu, pozostaną na długo w każdej szafie i pozwolą cieszyć się nimi przez kilka sezonów.
Londyński styl na polskich ulicach wcale nie musi być jednak tak drogi, jak można by się spodziewać. Wielu miłośników Pepe Jeans wie, że producent pozwala na tańsze zakupy. W czasie sezonu o 20% lub 30%, po sezonie zniżki mogą sięgnąć nawet 50%. Czasem można skorzystać z kodów rabatowych Pepe Jeans, czasem z wyprzedaży. Są to okazje, których warto wypatrywać, bo można sporo zaoszczędzić i ubrać się stylowo oraz oryginalnie, skompletować stylizacje niepodobne do innych i wyróżnić się w tłumie.