Mustang Jeans

Jak powstała marka Mustang Jeans

Tradycja marki jest długa i sięga roku 1932. W tym roku Luis Hermann założył swoją fabrykę w małym niemieckim miasteczku – Künzelsau. Jednak początki niewiele miały wspólnego z ty, co dziś znamy. Podobnie jak inni denimowi producenci, również Mustang, zapoczątkował swoją działalność od odzieży roboczej i mundurów dla pracowników. Wyrabiał produkty, trwałe, wygodne i niemające nic wspólnego z modą.

W tym okresie Niemcy przechodziły trudne chwile. Powojenny okres nie sprzyjał rozwojowi przemysłu włókienniczego, kraj podnosił się z ruiny. Kolejne lata nie przynosiły marce sukcesów.

Dopiero w roku 1949 zaczęło się coś dziać. Podjęcie decyzji o produkcji jeansów było najważniejszym punktem zwrotnym i miało przynieść marce powodzenie. Należy tu zaznaczyć, że postanowienie nie było łatwe w realizacji. Przemysł związany z jeansem należał do Amerykanów. W ich rękach skupiały się wszystkie marki związane z jeansami i tam rozpoczął się bum na ich noszenie i promowanie. Jednak ryzykowna decyzja okazała się rewolucyjną i chwyciła, a nowy właściciel Albert Zefranek rozpoczął szycie swoich produktów na wzór tego, co proponował amerykański przemysł.

Mustang Jeans z początku wzorowały się na modelach z USA, ale szybko wprowadzono też własne projekty. Już w 1953 roku pojawiły się modele dla kobiet, w 1955 roku eksperymentowano z wprowadzeniem produktów z aksamitu.

W 1958 roku pojawił się na rynku znak towarowy Mustang, a w 1961 marka jako pierwsza na świecie wprowadziła do swojego asortymentu stretch.

Lata sześćdziesiąte to fala sukcesów jeansu na całym świecie. Mustang był na nią idealnie gotów i wpasował się w swoją niszę, zyskując grono zadowolonych klientów. Jeans, który stał się symbolem nowego, zbuntowanego pokolenia był sztandarowym strojem dla młodzieży, muzyków, aktorów i celebrytów. Był też kojarzony z rewolucją seksualną i świętował swój triumf. Mustang zaspokajał wszystkie potrzeby i świętował zwycięstwo.

Nie znaczy to jednak, że nie musiał uważać w swoich działaniach na konkurencyjne firmy. Za plecami ciągle stali tacy giganci jak Levis czy Wrangler. Mieli silną pozycję zarówno na krajowym, jak i na światowych rynkach. Jednak niemiecka jakość i solidność, połączona z amerykańskim stylem ciągle miała swoich zwolenników i zdobywała nowych. Produkty marki Mustang cechowała (i wciąż cechuje) najwyższa jakość materiałów, doskonały krój, podążanie za najnowszymi trendami oraz dopracowanie w każdym szczególe.

W roku 1990 spuściznę ojca przejmuje jego syn – Heiner Zefranek i stał się właścicielem marki Mustang. Odniósł sukces właściwie od pierwszych dni i to na całym świecie. Brand stał się marką międzynarodową, przekraczającą granice i ubierającą ludzi na każdym z kontynentów.

Produkty Mustang Jeans

Obecnie marka proponuje modę dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Choć historycznie miały być to produkty dla młodszego pokolenia, to dziś nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku. Każdy, kto ceni sobie komfort, dobrą jakość i wygląd na co dzień, może spokojnie sięgnąć po produkty marki i mieć pewność, że spełni ona wszystkie oczekiwania.

Mustang to moda dla miłośników miejskiego stylu. W ofercie oczywiście królują jeansy, ale propozycja marki jest bardzo szeroka i znajdziemy w niej wszystko, co niezbędne do stworzenia całej stylizacji: bluzki, bluzy, kurtki, koszule, akcesoria i obuwie. Zawsze modne i przeżywające niekończący się triumf trampki marki Mustang od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jeansy są produkowane w wielu kolorach i krojach oraz z przeróżnych materiałów, dzięki czemu każdy mężczyzna i każda kobieta jest w stanie dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb.

Kolekcje Mustang są nakierowane na każdą porę roku, latem znajdziemy w nich krótkie spodenki, sandały czy T-shirty, zimą płaszcze, skórzane kurtki czy botki. Każda nowa propozycja podąża za modowymi trendami i jest oryginalna oraz doskonałej jakości.

Promocje Mustang

Ceny produktów Mustang nie odbiegają od innych denimowych marek. Są porównywalne z konkurencją i zachowują dobry stosunek do jakości. Tworzone dla wymagających i lubiących street style są doskonałą alternatywą dla każdego, kto chce się wyróżnić z tłumu i zawsze dobrze wyglądać. Ich cechą charakterystyczną jest też ponadczasowość. Dlatego warto zainwestować i mieć pewność, że produkt pozostanie z nami na dłuższy czas, będzie się doskonale nosić również w kolejnych sezonach.

Doskonałym sposobem na oszczędności jest zapolowanie na wyprzedaże Mustang Jeans. W wielu miejscach w sieci łatwo znaleźć sezonowe obniżki cen. Taniej można kupić nie tylko to, co pozostało z poprzednich kolekcji, ale również często można złapać promocję na nowości. Takie okazje to możliwość wprowadzenia do swojej garderoby produktów z wyższej półki, stworzenia wspaniałych stylizacji bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy.