LG

Powstanie marki LG

Marka LG powstała w roku 1958, a jej założycielem jest Koo In-Hwoi. Początkowo przedsiębiorstwo działało pod nazwą Lucky LG Group, która była połączeniem dwóch nazw Lucky Chemical Company oraz LG. Dopiero w roku 1995 nazwa została zmieniona na tę, którą znamy dziś.

Pierwsze produkty marki Lucky LG Group, które pojawiły się na rynku w roku 1959 to radio LG A-501, w 1961 roku powstał telefon automatyczny tej firmy, a w roku 1965 lodówka. Następnymi produktami były telewizor (1966 rok) i klimatyzator (1968 rok) oraz pralka automatyczna w roku 1969.

Od samego początki istnienia firmy jej produkty miały jeden podstawowy cel: poprawę jakości życia i komfortu użytkowania produktów. Wykorzystywano wszystkie dostępne nowinki technologiczne oraz rozwiązania i doświadczenia, które stosowano tak, żeby wyroby były przyjazne, łatwe w obsłudze i posiadały wiele funkcji pozwalających na ułatwienia w codziennych czynnościach.

LG Electronics

W roku 1995 Lucky LG Group zakupiło amerykańską firmę Zenith i stało się LG Electronics. Już dwa lata później powstały pierwsze telefony komórkowe marki LG, opracowano też pierwszą na świecie zintegrowaną kartę do odbioru cyfrowej telewizji.

Kolejne lata działalności marki to wiele sukcesów i wiele produktów, które jako pierwsze pojawiają się na rynku. LG jest liderem jeśli chodzi o produkcję telewizorów i jako pierwszy na świecie wypuścił telewizor plazmowy o przekątnej ekranu 60 cali już w 1998 roku. W roku 2000 pojawiła się lodówka sterowana przez internet z logiem marki LG.

Life’s Good

Hasło, którym posługuje się LG, nawiązuje do zaangażowania producenta w poprawę życia swoich odbiorców i to w wielu dziedzinach. LG to domowa rozrywka, czyli telewizory i urządzenia audio-video. Produkty zapewniające najlepszą jakość obrazu i dźwięku, inteligentne systemy operacyjne i niezwykle proste w obsłudze, tak, by każdy mógł się cieszyć sprzętem bez konieczności dużego zachodu i uczenia się skomplikowanych instrukcji. Marka oferuje telewizory w jakości LED, OLED, Ultra HD oraz 4K, zestawy Hi-Fi i kina domowe, głośniki bezprzewodowe doskonałe do każdego urządzenia mobilnego.

Znane i cenione na całym świecie telefony komórkowe LG to szeroka oferta dla każdego. Marka proponuje różne modele, od prostych dla mało wymagających użytkowników po sprzęt dla wytrawnych znawców, który wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii i cyfrowe nowinki.
Marka nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o produkty komputerowe. Tablety, monitory, akcesoria wśród których każdy zainteresowany znajdzie coś odpowiedniego i przystosowanego do swoich potrzeb. Zarówno do biura, jak i do domu można dobrać odpowiedni sprzęt i cieszyć doskonałą jakością, która poprawi komfort codziennej pracy lub rozrywki.

Mówiąc o marce LG nie wolno zapominać o jej produktach AGD. Funkcjonalne i łatwe w obsłudze pralki, zmywarki, lodówki, suszarki charakteryzują się nowoczesnością, świetnym desingiem i wytrzymałością, dzięki czemu produktami tymi można się cieszyć przez długi czas. Duża różnorodność i możliwość wyboru z wielu produktów, które posiadają zróżnicowane funkcje, pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i wydanie pieniędzy na dokładnie to, czego użytkownik się spodziewa po nowym urządzeniu.

Ceny produktów LG, promocje i kody rabatowe

Południowokoreański koncern jest obecny na całym świecie, działa w różnych branżach i zatrudnia ponad 200 tysięcy pracowników. Jest obecny również w Polsce, a jego produkty znajdziemy w każdym sklepie ze sprzętem elektronicznych i elektromarkecie. Jeśli wziąć relację jakości do ceny, to zdecydowanie produkty LG mają przewagę i dlatego są chętnie kupowane na każdym rynku.

Nie bez znaczenia jest też zróżnicowanie asortymentu, dzięki któremu z łatwością można znaleźć produkt dokładnie spełniający wszystkie wymagania i nie ma konieczności płacenia za funkcje, które nam będą zbędne i niewykorzystywane.

Nie ma również trudności ze znalezieniem promocji czy wyprzedaży LG. Koncern rozwija się bardzo dynamicznie i ciągle wprowadza do swojej oferty nowe, ulepszone produkty. Jest to równoznaczne z przecenami starszych modeli, które wcale nie są gorsze, jedynie niewyposażone w najbardziej nowoczesne technologie.

W Polskich sklepach oraz ich odpowiednikach w sieci jest wiele możliwości do tańszych zakupów marki. Często są również udostępniane kody rabatowe LG i inne akcje promocyjne, dzięki którym można kupić w okazyjnej cenie produkt, który sprawi, że życie będzie lepsze i bardziej kolorowe.