Kenwood

Początki? Oczywiście w garażu!

Jak wielu spośród współczesnych gigantów, marka Kenwood również rozpoczynała swoją działalność w garażu swego właściciela. Jej korzenie sięgają połowy XX wieku, a konkretnie roku 1947, kiedy sir Kenneth Wood, w angielskim mieście Woking postanowił stworzyć produkt, który ułatwi codzienne przygotowywanie posiłków. Nikogo nie powinno dziwić, że zaczęło się od śniadania, które w angielskiej tradycji ma ogromne znaczenie.

Pierwszym produktem, który wyszedł z fabryki, a właściwie garażu, było toster. Urządzenie niewielkie, ale innowacyjne. Posiadało bowiem funkcję, dzięki której możliwe było obracanie tostów, co sprawiało, że były równomiernie opieczone z każdej strony bez konieczności ingerencji użytkownika. Toster A100, bo o nim tu mowa, sprawił, że marka zaczęła być znana.

Pierwotną nazwą przedsiębiorstwa było Woodlau Industries, ale szybko została przemianowana na Kenwood, które, jak łatwo zgadnąć, pochodzi od imienia i nazwiska twórcy.

Pierwszy robot kuchenny Kenwood

Kenwood Chef powstał w 1950 roku i od pierwszych chwil istnienia zrewolucjonizował rynek związany ze sztuką kulinarną w tych czasach. Pozwalał na przygotowanie posiłku w rekordowym tempie, posiadał trzy rodzaje obrotów i stał się przedmiotem marzeń każdej gospodyni domowej.

Od tej chwili Kenwood stał się synonimem funkcjonalności i innowacyjności, a każdy kolejny produkt wprowadzał nowe rozwiązania, rewolucjonizował sposoby przygotowywania posiłków i pozwalał na szybsze oraz mniej kłopotliwe uporanie się z codziennymi obowiązkami.

W roku 2009 marka wprowadziła na rynek kolejne urządzenie, które wywołało ogromne poruszenie, porównywalne z pierwszym robotem planetarnym. Tym razem był to pierwszy na świecie robot kuchenny, który równocześnie gotuje i miesza składniki. Wyposażony w płytę indukcyjną stał się rewolucją na rynku sprzętów kuchennych.
Podbój kulinarnego świata Kenwood zawdzięcza nie tylko innowacyjności, wprowadzaniu zaawansowanych technologii, ale również estetyce. Produkty, które są niezwykle przydatne, są również ozdobą każdej kuchni. Specjaliści w dziedzinie designu doceniają wszystkie produkty marki, co ma swoje odzwierciedlenie w zdobywanych przez nią nagrodach związanych ze wzornictwem.

Kenwood to funkcjonalność, wydajność, nowoczesność, najlepsze projekty i doskonałej jakości materiały. Uznanie wśród cenionych szefów kuchni i zwykłych użytkowników. Marka doceniana przez profesjonalistów i amatorów.

Asortyment Kenwood

Obecnie marka oferuje szeroki zakres produktów z zakresu małego AGD kuchennego: miksery, blendery, czajniki, ekspresy ciśnieniowe i przelewowe, maszynki do mielenia, roboty kuchenne, rozdrabniacze, sokowirówki, tostery, wagi, wyciskarki i wiele innych. Nie brakuje w ofercie też sprzętów domowych, jak słuchawki czy radia. Produkty, którymi można się cieszyć przez wiele lat, ponieważ ich jakość i wytrzymałość jest prawie legendarna.

Promocje Kenwood

Urządzenia marki Kenwood są synonimem prestiżu. Posiadanie ich w swojej kuchni jest związane z większym wydatkiem, ale jest on opłacalny, jeśli chcemy mieć najlepszą jakość. Produkty są zwykle droższe niż podobne zakupione u konkurencji, ale są również zwykle lepsze i oferują większą funkcjonalność oraz gwarantują dłuższy czas użytkowania bez konieczności odwiedzania serwisu.

Nie oznacza to jednak, że od razu należy się nastawiać, że nie ma możliwości zakupu w niższej cenie. Marka co jakoś czas wypuszcza nowe kolekcje, bardziej nowoczesne, uzupełnione o nowe funkcje i posiadające wymyślniejsze wzornictwo. Takie momenty sprzyjają promocjom i możliwości zakupu poprzednich (wcale nie gorszych) produktów w okazyjnych cenach. W wielu miejscach w sieci bez problemu da się znaleźć wyprzedaże Kenwood, dzięki którym wiele produktów posiada niższe ceny. Pozwala to na wyposażenie swojego domu w wysokiej jakości urządzenia bez konieczności przepłacania.