John Richmond

Szarość Manchesteru, włoska przedsiębiorczość i rockowy pazur

John Richmond, od którego imienia i nazwiska pochodzi nazwa marki, urodził się i wychował w Manchesterze. Skończył studia na Uniwersytecie Kingston w Londynie w roku 1982 i zaraz potem rozpoczął swoją przygodę z projektowaniem mody. Pierwsze kroki stawiał, pracując między innymi, dla marki Armani.

Punktem zwrotnym w jego karierze stało się spotkanie z włoskim przedsiębiorcą Saverio Moschillo. Szybko nawiązana przyjaźń zaowocowała współpracą, a ta przerodziła się w dobrze prosperujący biznes. Połączenie doskonałego projektanta i przedsiębiorczego Włocha pozwoliło na otwarcie Domu Mody John Richmond.

W projektach Johna Richmonda stale jest widoczne jego pochodzenie. Manchester – miasto przemysłowe, do lat 70 ubiegłego stulecia szare i bezbarwne ma swoje odbicie w kolekcjach projektanta, które również są raczej pozbawione kolorów.

Filozofia Richmonda to połączenie stylu ulicznego, muzyki rockowej i bezczelności oraz odrobiny seksu. Jest fanem punku i czerni. Kocha tatuaże, łańcuchy i ćwieki, nie widzi wielkiej różnicy między modą damską i męską. Jako pierwszy w historii mody Richmond wymalował modelkom na ciałach tatuaże widoczne spod topów z żorżety, wymyślił tzw. tatoo-sleeve tops (bluzki z długimi rękawami, które do złudzenia przypominają w całości wytatuowaną rękę) i wprowadził cekiny do mody męskiej.

Jest nazywany królem brytyjskiej awangardy, a jego ubrania zakładały takie gwiazdy rocka, jak Madonna, Snoop Dogg, Mick Jagger, Annie Lennox, George Michael, David Bowie.

Oprócz odzieży damskiej i męskie Richmond przedstawia w swoich kolekcjach również obuwie i dodatki: okulary przeciwsłoneczne, torebki, a od 2009 roku także perfumy. W jego kolekcjach nie brakuje odzieży dla dzieci.

Promocje John Richmond

Produkty marki należą do ekskluzywnych i charakteryzują się nie tylko świetnymi fasonami, ale również najlepszymi tkaninami. Są tworzone z materiałów o doskonałej jakości i dlatego nie należą do najtańszych. Są jednak jedyne w swoim rodzaju i dla każdego, kto kocha modę i komu zależy, by wyrazić siebie poprzez strój, nie ma wielkiego znaczenia, ile trzeba za to zapłacić. Mimo wszystko zawsze należy próbować oszczędzać. Marka jest obecna w wielu miejscach w sieci, nie tak trudno też naleźć promocje czy wyprzedaże marki John Richmond. Warto skorzystać, by zdobyć wymarzony produkt w niższej cenie.