Hugo Boss

Zakłady krawieckie w Metzingenie

W roku 1924 Hugo Ferdinand Boss założył zakłady krawieckie w niemieckiej miejscowości Metzingen. Szwalnia specjalizowała się w produkcji odzieży roboczej i sportowej. Pierwsze lata działalności nie były złe, ale kryzys finansowy początku lat trzydziestych spowodował, że około 1931 roku firma stanęła na skraju bankructwa. Chcąc zapewnić sobie dochody i przetrwanie przedsiębiorstwa, jej właściciel postanowił przyłączyć się do NSDAP. Zdobywająca coraz większe wpływy w Niemczech partia dawała więcej możliwości i pozwalała mieć nadzieję na wzrost zamówień i zysków.

Decyzja okazała się być strzałem w dziesiątkę i Boss szybko zdobył zamówienia na produkcję dla niemieckiej armii. Tworzył mundury dla Oddziałów Szturmowych NSDAP, Oddziału Ochronnego, a także dla Hitler-Jugend i SS.

Ten okres działalności marki nie zalicza się do dających powody do dumy, tym bardziej że w produkcji brali również udział robotnicy przymusowi i jeńcy z okupowanych, europejskich krajów. Niemniej trzeba przyznać również, że niemieckie mundury szyte przez Bossa można uznać za wzór wojskowego szyku.

Po II Wojnie Światowej

Hugo Boss za swoje decyzje wojenne został ukarany grzywną, otrzymał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i pozbawiony czynnego prawa wyborczego. Zmarł w 1948, ale marka przetrwała i rozwijała się. W roku 1953 wprowadziła kolekcję ubrań męskich skierowanych do klasy średniej, która zdobyła uznanie i cieszyła się powodzeniem. Kolejne kroki, które wprowadzały nowoczesne materiały i kolorystykę do nowych kolekcji pozwoliły na ugruntowanie się pozycji marki na rynku.

Pierwszy zapach i kolekcje damskie

Rok 1985 okazał się przełomowym w działalności firmy i punktem zwrotnym, na który marka czekała od lat. Spektakularnym posunięciem okazało się wypuszczenie pierwszego zapachu z logiem marki. W tym samym roku Hugo Boss wszedł również na giełdę.

W roku 1990 została wypuszczona pierwsza kolekcja damska, która od pierwszej chwili zyskała ogromne powodzenie.

Ciekawostką jest, że w roku 2011 marka przeprosiła i wyraziła ubolewanie za swoją działalność z okresu II Wojny Światowej. Nastąpiło to po wydaniu książki (jej napisanie zlecone zostało przez markę Hugo Boss), na której stronach została przedstawiona wojenna historia marki.

Hugo Boss dzisiaj

Chociaż marka zdecydowanie zalicza się do produktów premium, to już od jakiegoś czasu przestała aspirować do najbardziej ekskluzywnych. Jest to działanie celowe i wcale nie związane z niemożnością przebicia się do rynku dóbr luksusowych. Świadomy wybór takiego kierunku został wytyczony przez załamanie się rynków najbardziej ekskluzywnej mody. Boss postanowił, że ich moda będzie dostępna dla każdego lub prawie każdego.

Kolekcje Hugo Boss charakteryzują się ponadczasowym designem i są skierowane do ludzi sukcesu. Dla tych, którzy kochają modę i są w stanie zapłacić więcej, by wyglądać lepiej. Dla świadomych stylu i lubiących iść z najnowszymi trendami. Dla najbardziej wymagających i stawiających na jakość.

Odzież i obuwie Hugo Boss to linie produktów dla kobiet i mężczyzn lubiących sport, linie klasyczne do pracy oraz produkty dla młodych, pełnych energii i kreatywności osób. Oferowane są także dodatki i perfumy.

Promocje i wyprzedaże Hugo Boss

Jak wiele innych, wielkich marek Hugo Boss również oferuje swoim fanom możliwość kupowania taniej. Posezonowe wyprzedaże, promocje w trakcie trwania sezonu, kody rabatowe i inne zniżki są obecne w wielu miejscach stacjonarnie oraz online.

Jeśli chcesz się ubrać w najlepsze kreacje i zyskać najmodniejsze produkty stworzone z najlepszych materiałów i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, ale masz również na celu mniejsze wydatki, zobacz promocje Hugo Boss, które przygotowaliśmy i zyskaj doskonały wygląd w niższej cenie.