Helly Hansen

Opowieść pewnego żeglarza

Marka Helly Hansen może się poszczycić długą, bo ponad 140-letnią tradycją. Jej założyciel, od którego imienia i nazwiska marka wzięła swoją nazwę, rozpoczął przygodę z morzem już jako piętnastoletni chłopiec. Wyruszył na pierwszą wyprawę jako chłopiec pokładowy, a zaledwie 10 lat później zdobył tytuł kapitana.

Walka z żywiołem, znana bardzo dobrze każdemu człowiekowi morza czy przeciwności atmosferyczne nigdy nie stanowiły dla Hansena powodu do tego, by zrezygnować z wyprawy. Był człowiekiem wytrwałym, twardym i nie obawiał się morza. Jednak dla wielu jego kolegów pogoda stanowiła poważną przeszkodę w czasie wypełniania obowiązków. Było to przyczyną spędzania wielu godzin nad odzieżą i obuwiem i staraniu się by były jak najbardziej nieprzemakalne. Smarowano je i zabezpieczano różnymi znanymi sposobami, ale niewiele to dawało.

Materiał przepuszczał wodę pomimo zabiegów, a wiatr nic sobie z nich nie robił. Za to odzież stawała się nieprzyjemnie sztywna i lepka.
Hansen wpadł na pomysł, żeby spróbować nowego sposobu impregnacji. Chciał osiągnąć efekt wodoszczelności i jednocześnie sprawić, aby odzież pozostawała miękka. Zastosował olej lniany, którym nasączył materiał. Pomysł okazał się rewolucyjny i przypadł do gustu zarówno żeglarzom, jak i rybakom. Nie tylko pozwalał na większą swobodę podczas pracy, ale również na ogromne oszczędności. Odzież, która do tej pory była wymieniana przeciętnie trzy razy do roku, mogła służyć nawet przez trzy sezony.

Od pomysłu do przedsiębiorstwa

Jak się okazało, Helly Hansen był nie tylko żeglarzem, pomysłowym człowiekiem, ale również całkiem niezłym biznesmenem. W roku 1877 otworzył fabrykę, w której jego pomysł na nowoczesną odzież przerodził się w prawdziwy produkt. Rozpoczął produkcję odzieży przeciwdeszczowej i w pierwszym roku działalności sprzedał aż dwa tysiące sztuk. W kolejnych latach rozszerzano asortyment i do pierwszych przeciwdeszczowych okryć dołączyły inne żeglarskie ubrania, potem odzież dla miłośników górskich wypraw, w końcu również buty i akcesoria dla każdego kochającego mocne wrażenia, duże wyzwania i trudno dostępne tereny.

Nowoczesna technologie i innowacyjność

O pierwszych dni swojego istnienia, do chwili obecnej marka stawia przede wszystkim na tworzenie produktów, które ułatwią życie i pozwolą cieszyć się wypoczynkiem oraz przygodą. W swojej odzieży, obuwiu, sprzęcie wykorzystuje zdobycze inżynierów, chemików, techników, dzięki czemu dostarcza doskonałej jakości, profesjonalne towary dla entuzjastów sportów zimowych, wodnych, górskich i dla turystów. Każdy z modeli jest testowany, nawiązuje do wieloletniej, rzemieślniczej tradycji, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i przyjazny człowiekowi. W znacznym stopniu przyczynia się do poczucia bezpieczeństwa użytkownika.

Materiały, z których produkowana jest odzież Helly Hansen, charakteryzują się elastycznością i oddychalnością, nie absorbują wody, utrzymują ciepło i nie przepuszczają wiatru. Jednocześnie są lekkie i nie krępują ruchów. Odzież marki jest kierowana do konkretnych odbiorców i dedykowana konkretnym sportom. Dla żeglarzy, narciarzy, uczestników wypraw wysokogórskich czy turystów są oddzielnie tworzone dopasowane do wszystkich wymagań produkty.

Ceny i promocje Helly Hansen

Każdy, kto kocha wyzwania, przygody i sporty ekstremalne zdaje sobie sprawę z tego, że produkty dobrze przystosowane do tego, by czuć się komfortowo, nie mogą być tanie. Marka Helly Hansen również może się wydawać dość droga, jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie ceny. Jednak w tym przypadku najważniejsza jest relacja ceny do pozyskiwanych korzyści, a to zdecydowanie przemawia na korzyść marki. Jej produkty są ponadczasowe i niezwykle wytrzymałe. Kupując buty Helly Hansen wiemy, że jest to inwestycja przynajmniej na kilka sezonów, w dodatku inwestycja, która zaowocuje wygodą i dobrym samopoczuciem. Bo produkty marki są nie tylko funkcjonalne, ale również modne i stylowe. Decydując się na zakupy dostajemy cały pakiet korzyści i gwarancję, że będziemy zadowoleni przez długi czas.

Kupując produkty marki nie trzeba oczywiście od razu nastawiać się na duży wydatek. Zawsze istnieją sposoby na oszczędności. Promocje Hally Hansen, wyprzedaże czy kody rabatowe to instrumenty, dzięki którym z łatwością da się wyhaczyć okazję i zrobić zakupy w korzystnej cenie. Zanim zdecydujesz się na coś, popatrz czy nie uda się tego samego kupić w niższej cenie.