Geox

Targi winiarskie i dziury w butach

Jak powstała marka, która cieszy się najbardziej spektakularnym sukcesem biznesowym ostatnich lat? Jak to zwykle bywa przez przypadek. Jej twórca, Mario Moretti Polegato, pochodził z rodziny zajmującej się produkcją wina. Uczestniczył w promocji rodzinnego biznesu w słonecznym Reno. W czasie upalnego dnia wybrał się na poranny jogging i zaczął mieć problem ze stopami. Obuwie nie przystosowane do takiego klimatu, nie przepuszczające powierza sprawiało kłopoty, które mogły doprowadzić do otarć. Niewiele myśląc Polegato wyciął w swoich butach otwory by zapobiec poceniu się stop i dając im przewiew odpowiedni do panujących warunków. Ulga była natychmiastowa, a efekt doskonały. To było inspiracją do zajęcia się czymś zgoła innym od rodzinnej spuścizny.

Pierwsze kroki w nowym biznesie

Nie były usłane różami, i pierwsze produkty nie wzbudziły wielkiego entuzjazmu wśród sieci sklepów, które były sceptyczne w stosunku do nowości. Polegato po powrocie do domu dopracował swój z pomysł z Reno i stworzył w domowych warunkach pierwszą parę obuwia posiadającą perforowaną podeszwę. Była tak sprytnie skonstruowana, że przepuszczała do środka powietrze, ale nie pozwalała na wlewanie się wody, a do produkcji wykorzystał materiał przygotowany przez specjalistów z NASA. Pomimo rewolucyjnej technologii, obuwie nie zostało docenione i nie znalazł się nikt, kto chciałby je sprzedawać.

Własna firma

Nie zrażony taką sytuacją Polegato postanowił założyć własną firmę i postanowił nie tylko projektować i produkować, ale również samodzielnie sprzedawać swoje produkty. W 1995 roku wkroczył samodzielnie na rynek. Swoją markę nazwał Geox, gdzie Geo oznaczało ziemię, zaś X symbolizowało wykorzystaną technologię.

Środowisko przyjazne dla stóp

Od samego oczątku marce Geox przyświecał podstawowy cel: tworzenie obuwia, które będzie komfortowe, oddychające i zaawansowane technologicznie. Buty, które połączą estetykę z innowacyjnością i pozwolą użytkownikom na wygodę w każdej sytuacji. Produkty łączące żywiły: ziemię, po której w nich chodzimy oraz powietrze, dzięki któremu stopy w nich zamknięte mogą oddychać.

Marka cały czas nie zwania tempa, od chwili powstania ciągle i niestrudzenie robi wszystko, co konieczne, aby jej produkty były najbardziej nowoczesne. Współpracuje z uniwersytetami i laboratoriami badawczymi, kładzie nacisk na nowe technologie i zatrudnia techników, chemików oraz inżynierów. Wszystko po to, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o każdej możliwości stworzenia obuwia jeszcze bardziej przystosowanego do ludzkich potrzeb.

Geox posiada ponad 40 różnych patentów na rozwiązania technologiczne, materiały, a nawet na maszyny specjalnie stworzone do realizacji zadań stawianych przez markę. Wszystkie one opierają się na technologii perforowanej podeszwy wspartej unikatową membraną, która z jednej strony pozwala na przepuszczanie do środka buta powietrza i oddychanie stop, z drugiej zaś strony nie dopuszcza do środka wody.

Nie tylko doskonałe rozwiązania technologiczne wpływają na sukces marki, Oprócz nich obuwie Geox wyróżnia się również doskonałą stylistyką, modnymi i eleganckimi kolekcjami oraz odpornością i wytrzymałością, dzięki zastosowaniu doskonałej jakości materiałów. Buty są też elastyczne i świetnie dopasowują swój kształt do stopy właściciela.

Sukces marki Geox

Wszystko to nie mogło przejść bez echa i wśród odbiorców marka cieszy się najlepszą opinią. Świadczy o tym choćby fakt, ze zaledwie w ciągu kilku lat z malutkiej firmy stała się liderem na włoskim rynku i trzecim na świecie producentem obuwia do użytku na co dzień. Znana i ceniona jest na całym świecie, a jej obuwie sprzedawane w sieci sklepów firmowych i przez partnerów.

Z biegiem lat asortyment marki się rozwinął i obecnie oprócz obuwia można również kupić wiele innych produktów marki Geox: odzież, akcesoria, torby. Produkty dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Wygodne, uniwersalne i modne, pozwalające cieszyć się każdym dniem i każdą pogodą.

Promocje Geox

Obuwie i odzież marki Geox jest dostępne w wielu miejscach w Polsce. Nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem dla siebie dobrze dobranych produktów, które spełnią wszystkie wymagania. Nie ma też problemów z wyszukaniem promocji. Wyprzedaże po zakończeniu sezonu, obniżki z okazji weekendów zakupów czy inne możliwości skorzystania z niższych cen to wybawienie dla każdego, kto kocha dobry styl i wygodę na co dzień. Choć na pierwszy rzut oka może się zdawać, że marka Geox nie należy do najtańszych należy wziąć pod uwagę, że kupujemy nie tylko eleganckie buty, ale również (a może nawet przede wszystkim) komfortowe.