Brak produktów w tej kategorii


Gardena

Marka znana wszystkim ogrodnikom, miłośnikom przydomowych ogródków i działkowiczom. Należy do liderów w swojej branży i dostarcza swój sprzęt już od ponad 50 lat.

Gardena została założona w 1961 roku przez niemieckich biznesmenów Wernera Kressa i Eberharda Kastnera. Początkowo dostarczała na lokalne rynki narzędzia ogrodnicze sprowadzane z Francji. Stopniowo rozszerzała swoją działalność głównie za sprawą wprowadzania systemów do pielęgnacji ogrodów oraz inteligentnych rozwiązań, które pozwalały na ograniczenie wkładu pracy i oszczędności.

Przełomowym produktem marki Gardena były narzędzia, które można było zmieniać przez jedno kliknięcie. W roku 1968 pojawiły się elementy do nawadniania Original GARDENA System, złączki pozwalające na wymianę różnych końcówek w wężach ogrodowych. Ich charakterystyczne wzornictwo jest znane do dziś i ponadczasowe.

W roku 1973 Gardena wprowadziła kolejne, rewolucyjne urządzenia wyprzedzając innych dostawców. Był to sprzęt bezprzewodowy. Nożyce do brzegów trawnika lub żywopłotu, które nie wymagały ciągnięcia za sobą długich i płaczących się kabli. Następnie przyszedł czas na zrewolucjonizowanie zwykłych narzędzi. Takie produkty jak sekatory, nożyce do gałęzi zostały na nowo zaprojektowane i wytworzone z materiałów odpornych na zniszczenia. Pozwalały na osiągnięcie niespotykanej dotychczas precyzji oraz nie wymagały od użytkownika siły ani sprawności fizycznej. Narzędzia, na które Gardena udziela 25-letniej gwarancji.

Wielkim atutem produktów Gardena jest, wprowadzona w latach siedemdziesiątych zeszłego stulecia, ich uniwersalność. Narzędzia są dostosowane w taki sposób, że do jednego trzonka można przyłączyć kilka różnych końcówek. Poza tym są to produkty ergonomiczne i nie wymagają wielu zabiegów przy dostosowywaniu do pracy.

W ofercie marki są również inteligentne systemy nawadniania, które pozwalają na oszczędne zużycie wody i wygodę w czasie pracy. W roku 1990 został stworzony automatyczny system nawadniania ogrodów.

W roku 1990 marka wprowadziła jeden akumulator, który można używać do wielu różnych narzędzi, w 2007 pierwszy zraszacz wyposażony w pamięć, a w 2012 roku zaproponowała swoim klientom robota koszącego trawniki – całkowicie automatyczną kosiarkę, która samodzielnie zadba o ogród.

Inteligentne ogrodnictwo, innowacyjność i ciągłe podnoszenie standardów pracy w ogrodzie to wyzwania wciąż obecne w strategii marki i widać, że są one w pełni realizowane. Gardena jest znana z jakości swoich produktów i ceniona przez wszystkich miłośników prac na świeżym powietrzu oraz przez profesjonalistów.

Produkty i promocje Gardena

W ofercie marki można wyróżnić trzy główne linie: podlewanie ogrodów, pompy i narzędzia ogrodnicze. Są przeznaczone dla każdego, kto lubi pracować w swoim przydomowym ogrodzie i dla tych, którzy zajmują się tym zawodowo. Od prostych ręcznych narzędzi, poprzez wyrafinowany sprzęt do przycinania do liczników wody i sterowników nawadniania. Wszystkie produkty są doskonałej jakości o czym może świadczyć szerokie grono klientów marki z ponad 80 krajów na świecie.

Produkty Gardena są zwykle droższe od konkurencyjnych, ale są to wydatki, które zwracają się szybko i zdecydowanie się opłacają. Posiadają długą gwarancję, pozwalają na oszczędności czasu i energii, a ich jakość jest znana i ceniona nawet przez najbardziej wymagających.

Nie znaczy to jednak, że nie należy poszukiwać niższych cen produktów marki. Jest ona obecna w wielu miejscach i często udostępnia zniżki. Wyprzedaż Gardena na koniec sezonu to doskonały moment, by zafundować sobie sprzęt doskonałej jakości i nie przepłacać, zyskać odrobinę wolnego czasu i zrobić w swoim ogrodzie więcej mniejszym nakładem pracy.