Fiskars

Wielki piec z 1649 roku

Niewiele marek i niewielu producentów może się pochwalić posiadaniem tak długiej historii i tak bogatej tradycji, jaką ma Fiskars. Jej korzenie sięgają bowiem XVII wieku. W tym okresie Finlandia znajdowała się pod Szwedzkim panowaniem, Szwecja zaś była największym, europejskim producentem żelaza. W roku 1649 Peter Thorwöste postawił piec i kuźnię we Fiskars, rozpoczął produkcję żeliwa i wyrobów kutych. Produkował gwoździe, gwinty, noże, motyki, obręcze i inne rzeczy, które następnie były sprzedawane w Sztokholmie.

Przez lata działalności marka przechodziła wiele różnych zmian i przestawiała swoją podstawową produkcję z żelaza na miedź, zmieniał się również asortyment oraz właściciele. W XIX wieku rozpoczęto produkcję sztućców, a w latach trzydziestych tego stulecia wyprodukowano pierwszy, fiński silnik parowy. Z tego okresu również wywodzi się tradycja marki związana z wprowadzaniem reform, innowacji i nowoczesnych technologii. Firma zaczęła się skupiać nie tylko na podstawowych swoich zadaniach, ale również miała wpływ na rozwój regionu. Dzięki niej w pobliżu pojawiła się szkoła i szpital, a rolnictwo osiągnęło wyższy poziom. Marka osiągnęła wysoki poziom w produkcji narzędzi kuchennych i rolniczych, a nazwa Fiskars stała się synonimem wysokiej jakości.

Nawet okres recesji przypadający na lata trzydzieste XX wieku nie spowodował zamknięcia firmy, jedynie spowolnił jej rozwój i ekspansję. Po II wojnie światowej zreformowano produkcję i rozpoczęto przygotowania do produkcji masowej.

Nożyczki z plastikowymi rączkami

To już kultowy produkt, którym może się marka pochwalić. Jako pierwsza rozpoczęła w roku 1967 ich produkcję. Na rynku pojawiły się nożyczki z pomarańczowymi, uchwytami z plastiku, które są znane do dziś, a ich specjalna barwa Fiskars Orange jest zarejestrowana jako znak towarowy. Ciekawostką może być fakt, że kolor pojawił się zupełnie przez przypadek, początkowo bowiem planowano produkcję uchwytów w kolorze czarnym, czerwonym lub niebieskim. Jednak do prototypu operator maszyny użył barwy, którą aktualnie posiadał, a która tak spodobała się innym pracownikom, że została wybrana jako najlepsza do produkcji masowej. Kolejną ciekawą informacją o nożyczkach marki Fiskars jest fakt, że w roku 2017, gdy obchodziły swoje pięćdziesięciolecie marka miała na koncie ponad miliard sprzedanych stuk.

Ekspansja Fiskars na inne rynki

Rozpoczęła się wraz z wejściem marki na rynek Stanów Zjednoczonych. W roku 1977 założono w USA pierwszą fabrykę nożyczek. Taka strategia pozwoliła firmie na zdobycie nowych klientów, dalszy rozwój i dotarcie do szerszego grona potencjalnych odbiorców. To z kolei dawało motywację do zwiększonych wysiłków w kierunku rozwoju, stosowania nowoczesnych technologii i innowacyjności.

Asortyment Fiskars

Produkty maki to oczywiście dużo, dużo więcej niż tylko sławne nożyczki. Ogólnie można je podzielić na kategorie produktów do ogrodu, do kuchni i do majsterkowania. Wśród akcesoriów ogrodniczych na szczególną uwagę zasługują grabie, sekatory, nożyce do żywopłotów, siekiery, piły i wiele innych do specjalnych zastosowań. Kuchenne akcesoria to bogactwo przydatnych i pomocnych w gospodarstwie domowym produktów do cięcia, siekania, gotowania czy pieczenia. Dla hobbystów marka przygotowała sprzęt niezbędny w każdym domowym warsztacie. Na uwagę zasługują też akcesoria przystosowane specjalnie dla dzieci, które chcą pomagać rodzicom w domu lub ogrodzie.

Produkty marki Fiskars są nie tylko niezbędne i przydatne w domu. Są często niezastąpione. A ich doskonała jakość, pomysłowość i wytrzymałość pozwala cieszyć się wyjątkowym pomocnikiem podczas wielu prac kuchennych. Są to również produkty estetyczne i profesjonalne. Tworzone z najlepszych materiałów, dzięki czemu komfort ich użytkowania stoi na najwyższym poziomie. Nowoczesne wzornictwo i długa tradycja rzemieślnicza łączą się ze sobą dając doskonały efekt w postaci świetnych produktów.

Ceny produktów marki Fiskars

Jak każde markowe i doskonałej jakości produkty, również i akcesoria Fiskars są odrobinę droższe od proponowanych przez nieznanych producentów. Jeśli jednak zależy nam na posiadaniu nożyczek, sekatora czy motyki, która będzie służyła przez dłuższy czas, warto w nie zainwestować. Noże Fiskars sprawdzą się doskonale w każdej kuchni i pozostaną w niej na długie lata. Produkty Fiskars są również bezpieczne i komfortowe w użyciu. Ergonomiczne i wygodne, co w przypadku szczególnie prac ogrodniczych ma wielkie znaczenie. Zdecydowanie warto dopłacić, by cieszyć się dopasowanym do potrzeb pomocnikiem. Warto również poszukać tańszych rozwiązań. Promocji Fiskars, wyprzedaży produktów tej marki lub innych okresowych obniżek cen nie brakuje. Odrobina zaangażowania w zakupy, poszukania okazji może zaprocentować oszczędnością nawet do 50%.