Esprit

Pewne małżeństwo i Volkswagen T2

Przenieśmy się w barwne lata sześćdziesiąte XX wieku do San Francisco. Na ulicach można zobaczyć parę w samochodzie, która sprzedaje swoje produkty. To Susie i Doug Tompkins stawiający pierwsze kroki w swojej firmie, która wkrótce stanie się potężnym, modowym potentatem.

Marka Esprit pojawiła się w roku 1968, a zarejestrowana oficjalnie została w roku 1971 jako Esprit de corp. Początki jak zawsze były skromne. Z Volkswagena T2 małżeństwo Tompkins sprzedawało ubrania, których projektem zajmowała się Susie, a Dug był odpowiedzialny za sprawy finansowe. Kiedy dołączył do nich Michael Ying, sprawy zaczęły nabierać tempa, a firma zaczęła wchodzić na rynki Dalekiego Wschodu, potem do Europy. W 1979 roku powstało znane do dziś logo marki, zaprojektowane przez Johna Casado.

Nie tylko moda

Esprit każdemu kojarzy się z jedną z najlepszych marek odzieżowych i jest to jak najbardziej dobre skojarzenie. Taki był zamiar jej założycieli do samego początku, kiedy Susie Tompkins marzyła o tym, aby wprowadzić do amerykańskiej mody odrobinę europejskości. Jednak działalność dużych i wpływowych przedsiębiorstw to nie tylko produkcja, ale również tworzenie wizerunku i zaangażowanie. Takie wyzwanie podjęto w Esprit i w roku 1987 marka zaangażowała się w walkę z AIDS, w 1992 roku podjęła walkę z rasizmem. Działania marki są nastawione też na ochronę środowiska i wspieranie rozwoju społeczeństw, tworzenie nowych miejsc pracy dla młodych i kreatywnych ludzi. Co roku są organizowane akcje charytatywne, a w przypadku sytuacji kryzysowych – wsparcie dla ofiar tragedii.

Oferta marki

Obecnie marka posiada całą sieć butików w różnych miejscach na całym świecie i sprzedaje swoje produkty w ponad 830 sklepach firmowych. Jest jedną z najpopularniejszych, amerykańskich marek odzieżowych, ale jej produkcja nie kończy się na odzieży. Oprócz ubrań damskich, męskich i dziecięcych Esprit proponuje swoim klientom również zegarki, akcesoria, biżuterię, bieliznę, obuwie i inne. Na szczególną uwagę zasługuje linia sportowa, która powstała na początku XXI wieku i cieszy się niezmiennie dużym uznaniem. Esprit to także zabawki i elementy wystroju wnętrz.

Jednak najważniejszą sferą działalności marki zdecydowanie jest moda. Nastawiona na jakość i ponadczasowość oraz uniwersalizm, choć znajdziemy też modele wyszukane i wyrafinowane. W stonowanych kolorach, dzięki którym można stworzyć całe stylizacje lub bazy pod stylizacje na każdą okazję. Królują proste kroje i nieskomplikowane fasony, dzięki czemu są to ubrania łatwo przystosowujące się do różnych potrzeb.

Nastawienie na jakość, dobór materiałów i detale to jedna z najważniejszych cech, która wyróżnia produkty Esprit. Elegancka i wygodna bielizna, skórzane obuwie, eleganckie torebki i gustowne, niezawodne zegarki. Produkty, dzięki którym można całą rodzinę ubrać na każdą okazję.

Ceny i promocje Esprit

Niewykluczone, że na pierwszy rzut okaz ceny produktów marki nie będą zachęcające. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że są to produkty doskonałej jakości, często ponadczasowe i uniwersalne. To powoduje, że nie kupujemy ich na jeden sezon i na jedną okazję. Bardzo łatwo jest produkt marki wkomponować w wiele stylizacji i użyć w niejednej sytuacji. Jeśli wziąć to pod uwagę, ceny produktów nie będą tak wysokie, jak mogłoby się to początkowo wydawać. Produkty marki pozostają z nami na dłuższy czas i mogą być wykorzystane z powodzeniem do różnych kreacji. Decydując się na zakupy należy pamiętać, że inwestuje się w siebie i swój wizerunek.

Niezależnie od tego, oszczędności i tańsze zakupy są zawsze mile widziane. Dlatego warto poszukać promocji czy wyprzedaży Esprit. A tych nie brakuje w naszych sklepach. Jest wiele możliwości, dzięki którym można pozwolić sobie na produkt marki bez konieczności wyrzeczeń i zamartwiania się o wydatki. W różnych miejscach można znaleźć niższe ceny markowych produktów, wystarczy odrobina zaangażowania w zakupy i odpowiedniego do nich podejścia.