Emporio Armani

Jak powstała marka Emporio Armani

Oczywiście Emporio Armani nie byłoby bez Giorgio Armani. Włoski projektant, który w roku 1975 założył wraz z przyjacielem Sergio Galeottim spółkę i rozpoczął sprzedaż swoich ubrań dla mężczyzn, początkowo chciał być lekarzem. Jego pasja do tworzenia piękna, poszukiwanie idealnych wzorów i fasonów zwyciężyły ponad zainteresowania związane z anatomią i najpierw pracował jako asystent fotografów, pomagał w przygotowywaniu sklepowych wystaw, by w końcu zostać głównym projektantem w domu mody Nino Cerruti.

Pierwsze kolekcje, które przygotował dla własnej marki, były skierowane do Panów. Dopiero po roku wprowadził linię damską. Jego projekty szybko zyskały uznanie w Europie i równie szybko zaczęły się cieszyć powodzeniem za oceanem. Już w 1982 roku pojawił się na okładce magazynu „Time” i został ogłoszony drugim po Christianie Diorze projektantem. Swoją pasję do tworzenia ubrań łączył z wielkim zainteresowaniem kinem. Tam poszukiwał inspiracji i tam kierował swoje projekty. Dlatego też nie jest dziwne, że wiele przez niego stworzonych stylizacji zyskało rozgłos właśnie dzięki gwiazdom kina.

Symbol sukcesu i dobrego gustu

Armani ubierał w filmach wiele gwiazd: Richarda Gere’a w „Amerykanskim Żigolaku”, Dona Johnsona na planie filmu „Miami Vice”, Michelle Pfeiffer, Jodie Foster oraz Johna Travoltę. Nic dziwnego, że jego projekty zaczęły się szybko kojarzyć z wysokim statusem społecznym, najlepszym gustem i wyrafinowanym smakiem. Fala sukcesów i powodzenie w świecie mody pozwoliło na otwieranie kolejnych ekskluzywnych butików i tworzenie mody dla wybrańców. W pewnym momencie twórcę marki naszła refleksja, co z młodymi, mniej uposażonymi i posiadającymi inne niż gwiazdy potrzeby. Dla nich również chciał tworzyć najlepsze stylizacje. Tak narodził się pomysł Empirio Armani.

Moda dla młodszych dorosłych

Emporio Armani jest dla każdego, kto kocha doskonałej jakości modę, ale nie może sobie pozwolić na kupowanie w najdroższych butikach. Dla tych, którzy cenią sobie komfort na co dzień i chcą zawsze wyglądać doskonale. To moda pełna entuzjazmu, młodzieńczego zapału i radości życia. Nie pomijająca nawet najmniejszego detalu, który w każdym modelu jest dopracowany do perfekcji.

Emporio Armani skupia się na najnowszych trendach, najlepszej jakości materiałach i świetnych dodatkach. Proponuje damską i męską kolekcję odzieży, bielizny, akcesoriów. Produkty z tej linii są skierowane do ludzi ceniących miejski styl i nienaganny wygląd w każdej sytuacji. Dostosowane do biznesowych spotkań, do zwykłego dnia pracy oraz do wielu innych okazji. Łączy w sobie ponadczasową elegancję, powiew luksusu i przystępną cenę. Pozwala na stworzenie idealnego wizerunku każdego nowoczesnego mężczyzny i kobiety.

Zegarki Emporio Armani oraz zapachy i okulary przeciwsłoneczne marki są świetnym uzupełnieniem modnej stylizacji. Pozwalają na dodanie luksusowego akcentu, modnego dodatku, który jest w stanie wyróżnić każdego ich posiadacza z tłumu. Harmonizują z wieloma liniami tworzonymi w ramach marki, ale mogą być w równym stopniu wykorzystane jako eleganckie wykończenie innych kreacji.

Ceny Emporio Armani

Jeśli spytać o to, ile trzeba wydać za markę Armani, odpowiedź jest dość prosta. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej ekskluzywnych marek w świecie mody i jej ceny są odpowiednio dostosowane do renomy. Czy Emporio Armani jest drogim brandem? To już zależy od tego gdzie, kiedy i kogo spytać. Jest z pewnością bardziej przystępny i dostosowany do potrzeb młodych ludzi. Nie można mówić o cenie produktów w oderwaniu od ich jakości, a tej marka z pewnością może sobie pogratulować.

Poszukując luksusu, nie wolno stawiać sobie za wyznacznik kosztu, który będzie niezbędny, by się nim cieszyć. Dlatego przy wyborze marki Armani przede wszystkim bierzemy pod uwagę potrzeby, cenę stawiając na drugim miejscu. Nie znaczy to jednak, że nie należy się nią całkowicie przejmować. Wyboru produktów Emporio Armani można dokonywać na wiele sposobów. Jeśli chcesz się ubrać ekskluzywnie, nie tracą przy tym z widoku kosztów – pozwól sobie na zrobienie zakupów tam, gdzie można zaoszczędzić pieniądze i zyskać najlepszą jakość. Promocje Emporio Armani, wyprzedaże marki są obecne w wielu miejscach. Tylko do Ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Szybkie i bezrefleksyjne zakupy skutkują wydawaniem większej ilości pieniędzy, poszukiwanie tańszych alternatyw daje nie tylko oszczędności, ale również większe zakupy, które poprawią humor i stan garderoby.