Electrolux

Marka z długą tradycją

Historia marki sięga roku 1901, kiedy powstała AB Lux. W roku 1912 połączyła się z Elektromekaniska AB i w efekcie stworzono Elektrolux. Dopiero w roku 1957 zmieniono nazwę na Electrolux.

Pierwszym produktem szwedzkiej marki był odkurzacz o nazwie LUX. Zaprezentowany klientom w roku 1912, różnił się od współczesnego sprzętu właściwie wszystkim. Po pierwsze ważył ok 14 kg i kosztował tak dużo, że tylko najbardziej zamożne gospodarstwa domowe mogły sobie pozwolić na luksus posiadania go. Częstym sposobem skorzystania z dobrodziejstw odkurzania za pomocą tego nowoczesnego urządzenia było wypożyczanie.
Kolejny model odkurzacza stworzony przez Electrolux to Model V. Pojawił się w sprzedaży w roku 1921 i był zdecydowanie lżejszy oraz mobilniejszy od swojego poprzednika, a co najważniejsze, był tańszy. W ten sprzęt mogło się już zaopatrzyć prawie każde gospodarstwo domowe.

W roku 1938 pojawił się kolejny odkurzacz Electroluxa, nazwany później pieszczotliwie „bochenkiem” Model Z30 w swojej postaci był zbliżony do bochenka chleba. W roku 1964 pojawił się pierwszy odkurzacz, w którym materiałowy worek został zastąpiony papierowym, dużo wygodniejszym i sprawiającym o wiele mniej problemów w codziennej obsłudze. Był to pierwszy krok w kierunku sprzętów, które znamy dziś.

Sukcesy marki Electrolux

Pierwszym i niezaprzeczalnie najważniejszym sukcesem, którym może się pochwalić Electrolux, było stworzenie pionierskiej sieci sprzedawców domowych. Początki sprzedaży odkurzaczy nie były łatwe, więc postanowiono dotrzeć z nimi do klienta, wychodząc ze słusznego założenia, że chętniej będą kupowane, jeśli pozwoli się na dokładne obejrzenie sprzętu i zapoznanie z jego możliwościami. Sprzedawca mógł każdemu zainteresowanemu pokazać, jak łatwo i szybko przebiega sprzątanie przy pomocy odkurzacza.
Kolejne lata działalności marki to wiele sukcesów i wiele innowacji, które wpływają na codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Oprócz odkurzaczy Electrolux proponuje swoim klientom szeroką gamę małego i dużego AGD. Produkty dla gospodarstw domowych i dla profesjonalistów, które wyróżniają się doskonałą jakością i wytrzymałością oraz zaawansowaniem technologicznym i estetyką.

Electrolux w Polsce

W Polsce Electrolux rozpoczął swoją działalność w roku 1992 od uruchomienia biura handlowego w Warszawie. Szybko zaczął też inwestować na atrakcyjnym ze swojego punktu widzenia, rynku i w tej chwili posiada cztery fabryki w Siewierzu, Żarowie, Oławie i Świdnicy. Korzysta z silnego i wykwalifikowanego zaplecza polskiej kadry inżynierskiej i z centralnego położenia naszego kraju oraz z faktu, że Polacy chętnie sięgają po produkty marki. Daje pracę około 6 000 pracowników, inwestuje i ciągle się rozwija.

Produkty na miarę potrzeb

Jedną z najważniejszych zasad wyznawanych przez firmę jest słuchanie klientów i tworzenie produktów, które odpowiadają im potrzebom, a nawet je wyprzedzają. Dzięki współpracy z użytkownikami oraz uważnemu słuchaniu ich opinii i uwag, Electrolux może dostosowywać swój asortyment do tego, jakie są oczekiwanie konsumentów. Takie podejście pozwala również zaproponować sprzęty dla zróżnicowanych odbiorców, zarówno dla tych, którzy przede wszystkim skupiają się na podejściu budżetowym, jak i dla tych, którzy mają duże wymagania związane z technologią i estetyką.

Produkty Electrolux to zaawansowane technologiczne i doskonale sprawdzające się oraz gwarantujące długą żywotność pralki, zmywarki, suszarki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, kuchnie i płyty zarówno gazowe, jak i ceramiczne, miksery, okapy, żelazka i stacje parowe, sokowirówki, ekspresy do kawy, tostery i inne.

Ceny produktów marki Electrolux

Electrolux może się poszczycić produktami na każdą kieszeń. W swoim asortymencie ma nie tylko szeroką ofertę, ale również mocno zróżnicowaną. Dla wymagających i dysponujących większymi zasobami marka proponuje bardzo zaawansowane, najnowocześniejsze i posiadające wiele funkcji sprzęty. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na większe wydatki – nieco uboższe, ale równie niezawodne i wytrzymałe urządzenia.

Niezależnie od tego, jakimi możliwościami dysponujesz i jak duże są Twoje wymagania, z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie w całej ofercie marki. Produkt, który pozostanie w domu na długo i będzie doskonałym pomocnikiem we wszystkich obowiązkach. Dla oszczędnych zawsze istnieje dobry sposób na zrobienie zakupów w niższych cenach. W wielu sklepach, w całej Polsce oraz w sieci, jest wiele wyprzedaży i promocji Electroluxa. Skorzystanie z nich jest doskonałym sposobem na wyposażenie swojego domu w doskonałej jakości sprzęty, których ceny nie będą spędzać snu z powiek.