DeLonghi

Wszystko zaczęło się w „uprzejmym mieście”

Historia marki DeLonghi sięga początków XX wieku. W roku 1902 Guseppe De`Longhi założył swoją firmę we włoskim mieście Treviso, które również nazywano coretese citta czyli … uprzejme miasto. Jak wiele innych marek, również DeLonghi nie rozpoczęła swojej działalności od tego, z czego znamy ją dziś. Pierwsze produkty, które opuściły progi fabryki tak na dobrą sprawę właściwie niewiele miały wspólnego ze współczesnym asortymentem. Produkowano bowiem systemy grzewcze: piece opałowe na drewno, a potem kaloryfery.

Pierwsze urządzenia, z których marka jest znana współcześnie, zaczęły się pojawiać dopiero w latach osiemdziesiątych XX wieku. Urządzenia gospodarstwa domowego, a może raczej należałoby powiedzieć kuchennego, jako pierwsze pojawiły się w ofercie i to dzięki nim firma mogła rozpocząć swoją ekspansję poza granice kraju i na rynek amerykański. Dopiero za nimi, w latach dziewięćdziesiątych, przyszły ekspresy do kawy.

Sukcesy firmy DeLonghi

Od momentu pojawienia się pierwszego ekspresu do kawy w ofercie firmy można powiedzieć, że marka zaczęła pracować na swoje uznanie jako światowego eksperta w dziedzinie parzenia kawy. Od chwili, gdy stawiała pierwsze kroki, do dziś jest w rękach rodziny, od której nazwiska wzięła się nazwa i wciąż niestrudzenie pielęgnuje tradycję oraz włoskie podejście do designu. Produkty DeLonghi to nie tylko doskonałej jakości, nowoczesne i wytrzymałe urządzenia. To również niewielkie dzieła sztuki, które pozwolą na stworzenie w domu wspaniałej aranżacji. Ekspresy do kawy, które są produkowane na użytek domowy, pozwalają swojemu właścicielowi delektować się doskonałym napojem, są proste w obsłudze i zautomatyzowane. W większości są to urządzenia, które po jednym kliknięciu przejdą cały, nawet skomplikowany proces automatycznie, od zmielenia ziaren po dodanie spienionego i podgrzanego mleka. Są przy tym eleganckie i świetnie się prezentują na kuchennym blacie, a kawa przez nie zrobiona może zaskoczyć nawet najbardziej wybrednego smakosza.

Ekspresy automatyczne to oczywiście nie koniec produktów marki DeLonghi, ale jej najbardziej znany produkt, w produkcji którego marka jest zdecydowanym liderem. W ofercie są również małe, kolbowe i przelewowe ekspresy oraz wiele innych produktów gospodarstwa domowego od czajników począwszy, poprzez grille i odkurzacze, na klimatyzatorach skończywszy. Wszystkie te urządzenia są godne uwagi i polecenia, ponieważ są na równi z ekspresami wykonane z dbałością o każdy szczegół, estetyczne, a co najważniejsze trwałe i niezawodne. Marka DeLonghi to również innowacje technologiczne i ciągły rozwój, na który znaczący wpływ mają opinie i potrzeby konsumentów. Produkty dostosowane do wymagań nawet najbardziej wybrednych i spełniające wszystkie oczekiwania, po to, żeby codzienne życie było prostsze i miało więcej smaku.

DeLonghi w odpowiednim czasie postawiło na to, co stało się światowym trendem. Na picie w domowym zaciszu dobrej i aromatycznej kawy. Posiadając włoskie korzenie, marka wiedziała doskonale, co to oznacza i dzięki temu każdy z nas może się też cieszyć wspaniałym napojem we własnych czterech ścianach.

Jak kupować produkty DeLonghi

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Przede wszystkim z zastanowieniem. Produkty marki DeLonghi mogą się wydawać dość drogie, ale nie należy z tego powodu od razu rezygnować. Najważniejsze jest zadanie sobie pytania, jakie są moje potrzeby i czego oczekuję. Jeśli w odpowiedzi będzie nacisk na jakość, wygodę i wytrzymałość, warto poszukać produktów marki DeLonghi. Nie zawsze i nie wszędzie będą tak drogie, jak mogłoby się to wydawać na początku. Przede wszystkim, jeśli nie ma potrzeby wydawania na drogi, automatyczny ekspres, może warto postawić na tańszy, kolbowy lub przelewowy, jeśli ma służyć do zrobienia jednej, porannej filiżanki kawy, z pewnością wystarczy, a napój nie będzie w smaku się różnił. Jedyne co nas czeka to odrobinę więcej zachodu podczas parzenia. Jeśli jednak jest taka potrzeba, że automat wydaje się niezbędny warto popatrzeć tam, gdzie da się go kupić taniej. Nie zawsze najnowszy model musi stanąć w naszej kuchni, może ten z poprzedniego sezonu także zaspokoi wszystkie potrzeby rodziny. W takim przypadku zbawienne są wyprzedaże DeLonghi lub promocje. Wiele sklepów w Polsce je oferuje i można z łatwością znaleźć coś w niższej cenie. To samo dotyczy innych produktów marki. Wiele sklepów codziennie oferuje różne możliwości, by w niższej cenie móc się cieszyć doskonałym smakiem i pomocą w codziennych, kuchennych obowiązkach.