Dell

Pokój w akademiku – tak rozpoczął Dell

Jak wiele historii znanych i cenionych współcześnie marek, również Dell może się pochwalić dość nietypowymi początkami. Co prawda nie rozpoczęło się w kultowym garażu, ale niewiele mniej oryginalnie, bo w akademickim pokoju. W akademiku Uniwersytetu Teksańskiego Michael Dell rozpoczął składanie komputerów, a jego kapitał na start wynosił 1000 dolarów.

Rok 1984, bo wtedy się zaczęło to okres, kiedy komputery osobiste stawiały dopiero swoje pierwsze kroki. Jak zwykle nowości i innowacje były drogie i prawie wyłącznie stać na nie było jedynie wybrańców. Wobec powyższego studenci nie mieli wielkich szans na zdobycie swojego sprzętu ze względu na ograniczenia finansowe, na które cierpi każdy kto jest dopiero na progu swojej kariery zawodowej. Alternatywą dla drogich komputerów marki Apple lub IBM mógł się stać inny sprzęt. I taki postanowił stworzyć Michael Dell. Kupował w hurtowniach gotowe elementy i składał je w swoim pokoju. Proponował tańsze produkty i jednocześnie zarabiał. Był to strzał w dziesiątkę i już w ciągu pierwszego roku firma Dell sporo zarobiła.

Pierwszy własny produkt marki Dell

Powstał zaledwie rok po rozpoczęciu działalności firmy. W roku 1985 założyciel marki zaprezentował pierwszy własny komputer – turbo PC z 8Mhz procesorem Intel, a w roku 1989 pierwszy laptop Dell 316 LT.
Spektakularny sukces marki oraz jej młodego właściciela to fakt, że już w sześć lat po rozpoczęciu działalność firma znalazła się w wśród 500 największych amerykańskich firm magazynu „Fortune”. Jej kapitał zaś wzrósł z pierwszego tysiąca do 85 mln dolarów. Michael Dell miał wtedy 27 lat.

Dell – Prekursor sprzedaży inernetowej

Już w roku 1996 zostaje otwarta witryna Dell.com, na której można kupić produkty marki Dell. W ciągu zaledwie półrocza wygenerowała ona sprzedaż miliona dolarów.

Produkty Dell

Oprócz komputerów i laptopów, które każdy z nas zna, jeśli nie osobiście, to przynajmniej ze sklepowych półek, marka Dell może się poszczycić również szerokim asortymentem drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, akcesoriów, projektorów, serwerów i innych. Jest jedną z niewielu w swojej dziedzinie, która właściwie „nie zaliczyła wpadki”, a talent managerski jej właściciela pozwolił nawet na przekucie w sukces wypadku z wybuchem baterii w laptopie podczas konferencji w Japonii. Jest to marka, która niezmiennie utrzymuje wysoki poziom swoich produktów, stale rozwija technologię i wprowadza innowacje oraz ulepsza rozwiązania i funkcjonalność produktów.

Komputery Dell to różne i dopasowane do wielu potrzeb urządzenia. Marka posiada w swoim asortymencie komputery dla graczy, modele do zastosowań domowych i biznesowych. Produkty dedykowane do różnych odbiorców i specjalnie dla nich projektowane: wydajne i wyposażone w potężne karty graficzne dla miłośników gier, posiadające zaawansowane funkcje zabezpieczeń i zarządzania dla biznesmenów, multimedialne do wykorzystania w domu.

Niezależnie od tego, czy będzie to urządzenie dla profesjonalisty czy dla amatora, zawsze jest pewność, że charakteryzuje się wytrzymałością, niezawodnością, bezpieczeństwem oraz zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych i eleganckim designem. Są funkcjonalne i pozwalają na pełen komfort ich użytkowania w każdych warunkach.

Dell to komputery tworzone dla klientów i przy udziale klientów. Potrzeby użytkowników są stawiane na pierwszym miejscu i częste spotkania z nimi, wsłuchiwanie się w ich uwagi dotyczące sprzętu i jego zastosowań mają na celu tworzenie produktów jak najlepiej przystosowanych dla konkretnej grupy odbiorców.

Ceny Dell

Na tle konkurencji marka Dell wyróżni się nie tylko jakością, ale także dostępnością w zakresie cen. Są to produkty kupowane na lata, najnowocześniejsze, które posłużą swojemu właścicielowi długo i będą się doskonale sprawować. Z tego i wielu innych względów, które zostały już wcześniej wspomniane, warto skusić się na wybór Della zarówno do domu, jak i do firmy. Może będzie to większy, jednorazowy wydatek, ale z pewnością w dłuższym czasie bardzo opłacalny. Produkty Dell są dostępne w wielu miejscach w Polsce i w wielu z nich można je również znaleźć w niższych cenach. Promocje Dell lub wyprzedaże łatwo namierzyć, a czasem nawet jest szansa na kody rabatowe na komputery Dell. Jest to doskonały sposób, żeby zafundować sobie sprzęt z najwyższej półki bez konieczności obarczania się dużymi wydatkami.