Clarks

Marka z długą historią i dużą tradycją

Zaczęło się prawie 200 lat temu. W roku 1825 bracia Clarks założyli przedsiębiorstwo produkujące dywaniki. Produkcja odbywała się w Street w hrabstwie Somerset, gdzie do dziś, niezmiennie, znajduje się siedziba firmy.

Przełomowym momentem w dziejach firmy był pomysł jednego z braci, aby wykorzystać skrawki, pozostałe z produkcji. Ponieważ dywaniki wytwarzano z owczej skóry, z końcówek uszył pierwsze kapcie. Była to niezwykle innowacyjna i ciekawa inicjatywa, która szybko się przyjęła, a produkcję przejęli drobni rzemieślnicy, którzy gotowe produkty dostarczali do fabryki braci Clarks. Tak kapcie, nazwane Brown Petersburgs zapoczątkowały dalszy rozwój marki.

Kultowe obuwie

W roku 1830 James Clark zaprojektował pantofle z owczej wełny, które były inne niż wszystkie i szybko zdobyły serca wielu klientów. W latach sześćdziesiątych XIX wieku bracia musieli się uporać z przejściowymi kłopotami finansowymi, ale program oszczędnościowy i determinacja braci pozwoliły na wyjście z dołka. Przedsiębiorstwo zostało zmodernizowane i jako pierwsze w Wielkiej Brytanii zmechanizowało produkcję. Kolejne, młodsze pokolenie usprawniło pracę i okazało się doskonałymi biznesmenami. Wraz z nastaniem kolejnego stulecia, już trzecie pokolenie rodziny Clarks przekształciło przedsiębiorstwo w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i otworzyło się na współpracę z przemysłem obuwniczym zza oceanu. Marka zdobywała wciąż większe uznanie, cieszyła się zaufaniem i szybko rozrosła. W początkach XX wieku weszła na rynek irlandzki, a następnie wkroczyła do Kanady i Australii.

W 1934 roku w prasie ukazała się pierwsza reklama obuwia marki Clarks, a w latach czterdziestych rozpoczęto prace nad tworzeniem obuwia dla dzieci. Był to moment o tyle przełomowy, że skupiono się na szczegółowym badaniu dziecięcych stóp, aby dopasować jak najlepszy produkt dla małych odbiorców. Od tej chwili marka pracowała nad tworzeniem produktów, które będą nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim przyjazne i wygodne dla użytkownika.

Po drugiej wojnie światowej marka Clarks rozwijała się i otwierała kolejne fabryki nie tylko w Anglii, ale również w innych krajach oraz na innych kontynentach. Zdobyła lojalnych klientów na całym świecie. Jest postrzegana jako producent obuwia, które doskonale wpasowuje się w światowe trendy w modzie i jednocześnie kładzie duży nacisk na zdrowie i kondycję stóp każdego swojego klienta.

Buty marki Clarks to elegancja, styl i świetne fasony. Tradycja i nowoczesność, komfort w noszeniu i najlepsze materiały, dzięki którym nawet podczas długiego i wyczerpującego chodzenia noga będzie miała poczucie wygody. Obuwie, które dostosowuje się do ruchów stopy i zawsze utrzymuje ją w odpowiednim położeniu. Idealne dla osób, które zmuszone są do długiego stania lub chodzenia przez cały dzień. Są estetyczne i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Marka proponuje asortyment damski, męski i dziecięcy na każdą okazję i na każdą porę roku. Sandały, botki, trzewiki, czółenka czy mokasyny, modele lekkie i przy tym trwałe. Wyposażone w nowoczesne technologie, dzięki którym jest to obuwie oddychające, elastyczne i niezwykle wygodne. Dla każdego, kto ceni sobie dobre i markowe produkty.

Obuwie marki Clarks może i nie należy do najtańszych, ale robiąc zakupy tej marki należy mieć świadomość, że jest to inwestycja na lata. W tym obuwiu można przechodzić nie jeden sezon, ale kilka. Ich ponadczasowa stylistyka pozwala na to, żeby czuć się dobrze i modnie, nawet po dłuższym czasie, a wytrzymałość jest prawie legendarna. Nie znaczy to jednak, że od razu należy kupować najdroższe modele. Wiele sklepów oferuje promocje marki Clarks, w wielu miejscach są outlety, dzięki którym obuwie można kupić taniej. Każda wyprzedaż Clarks to zniżki sięgające nawet 30 czy 40%. Warto zatem przed przystąpieniem do zakupów sprawdzić, czy nie ma możliwości oszczędzenia i sprawienia sobie doskonałej jakości w niższej cenie.