Chicco

Wędrowny sprzedawca

Urodził się w roku 1920 w Como, jako syn kolejowego robotnika. Pietro Catelli, bo o nim tu mowa, szybko został osierocony przez matkę. Wychowywała go starsza siostra. Już we wczesnych latach swojego życia zaznał biedy i obiecał sobie, że zrobi wszystko, by się z niej wyrwać.
Swoje pierwsze pieniądze zaczął zarabiać jako wędrowny sprzedawca termometrów, igieł i strzykawek niemieckiej produkcji. Dość szybko, wraz z siostrą otwiera mały sklep artykułów medycznych, a następnie własny warsztat. W nim realizuje swoje pierwsze pomysły. W 1958 roku przychodzi na świat pierwsze dziecko Pietro i wraz z jego pojawieniem się rodzi się również pomysł by do medycznych produktów oferowanych przez swoją firmę dołączyć produkty dla niemowląt.

Chicco Artsana

Pomysł na rozszerzenie działalności zrodził się nie tylko z faktu, że Pietro został ojcem, ale również z tego, iż na rynku brakowało produktów, które mogłyby pomagać młodym mamom. Przedsiębiorca postanowił zapełnić tę lukę i zaproponować nie tylko praktyczne, ale też dobrej jakości akcesoria dla małych dzieci. Skupił się na poszukiwaniu rozwiązań, które będą nowoczesne, funkcjonalne i przyjazne.

Podbój światowych rynków

Marka Chicco szybko przynosi sukces swojemu właścicielowi, zdobywa coraz większą popularność i rozgłos. Jej twórca otwiera nowe fabryki i rozszerza działalność, a asortyment jest coraz większy i bardziej atrakcyjny. W latach osiemdziesiątych wchodzi na światowe rynki i otwiera sieć sklepów.
Ciekawostką jest fakt, że w swoje osiemdziesiąte urodziny założyciel marki ofiarował wyjątkowy prezent dla miasta, w którym się wychował. Ufundował muzeum koników bujanych, ponad 600 eksponatów, wśród których znajdują się koniki od 1700 roku do dnia dzisiejszego.

Chicco dziś

Obecnie produkty Chicco są znane prawie każdemu rodzicowi na całej kuli ziemskiej. Cenione za innowacyjność, stosowanie nowoczesnych technologii, niezwykle pomocne w codziennej pielęgnacji, karmieniu czy zabawie. Dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Produkty marki Chicco to przede wszystkim pewność, że dziecko będzie zawsze bezpieczne.

Asortyment proponowanych produktów jest ogromny. Od pierwszych akcesoriów niezbędnych niemowlęciu: butelek, smoczków, grzechotek, fotelików samochodowych czy wózków poprzez obuwie, odzież, kosmetyki, zabawki, na wyposażeniu dziecięcego pokoju skończywszy. Marka proponuje nie tylko doskonałej jakości produkty, które pomagają rodzicom w wykonywaniu wszystkich czynności związanych z opieką nad małym dzieckiem, ale również wiele zabawek wspierających rozwój malucha.

Kochane przez dzieci ze względu na ciekawą i bogatą kolorystykę, stworzone z przyjaznych dziecku i środowisku materiałów, bawią, uczą, pomagają i uszczęśliwiają każdego użytkownika, zarówno małego człowieka, jak i jego rodziców. Są wytrzymałe i warto w nie zainwestować, ponieważ wytrzymają wiele dziecięcych zastosowań, nawet tych nie do końca zgodnych z przeznaczeniem i czysto wyczynowych. W ich projektowaniu biorą udział specjaliści z wielu dziedzin, dla których dobro dziecka jest najważniejsze. To wszystko sprawia, że zdecydowanie lepszą opcją jest zakup markowego, sprawdzonego i bezpiecznego jednego produktu, niż kilku, których nie jesteśmy pewni. Marka Chicco może się bowiem wydawać droga i z pewnością w porównaniu do zaśmiecających bazary, niepewnych artykułów niewiadomego pochodzenia, trzeba za nią zapłacić więcej. Jednak zdecydowanie warto to zrobić, aby zapewnić dziecku to, co jest najlepiej przystosowane do jego potrzeb. Tym bardziej, ze w wielu polskich sklepach jest możliwość zakupów w niższych cenach. Wiele promocji na markę Chicco czeka na rodziców i małych klientów, sezonowe wyprzedaże obuwia, odzieży lub akcesoriów, takich jak wózki czy foteliki. Warto poszukać przecenionych modeli z poprzednich sezonów, które zwykle są w atrakcyjnej cenie.