Certina

Początki w czasach dużej konkurencji

Tradycja szwajcarskiej marki Certina sięga końca XIX wieku, gdy dwaj bracia Adolf i Alfred Kurth założyli zakład zegarmistrzowski. Decyzja o wejściu właśnie w tego rodzaju działalność była w owych czasach dość ryzykownym posunięciem. Rynek był duży, ale również konkurencja była ogromna, zegarki kieszonkowe przeżywały swój największy triumf i popyt na nie ciągle rósł. Na szczęście podaż nie nadążała i wystarczyło miejsca na jeszcze jednego dostawcę. Tym bardziej że bracia zdecydowali się rozpocząć działalność nie do gotowych produktów, lecz od dostarczania wysokiej jakości mechanizmów dla innych przedsiębiorstw.

Jakość za rozsądną cenę

Od pierwszych dni istnienia marki kierowano się właśnie taką maksymą i jak się okazało było to właściwe podejście. W ciągu kilku lat przedsiębiorstwo wyrobiło sobie renomę solidnego dostawcy i szybko rozpoczęło również składanie własnych wyrobów zegarmistrzowskich. Około roku 1906 pojawił się model Grana – kieszonkowy zegarek dla panów. Ciekawostką jest, że bracia jako jedni z pierwszych tworzyli zegarki damskie – modele mniejsze i naręczne, a w roku 1936 zaprezentowali pierwszy analogowy czasomierz, który pokazywał czas nie za pomocą wskazówek, lecz za pomocą cyfr.
Wyjątkowa jakość i trwałość zegarków braci Kurth została dostrzeżona szybko i równie szybko produkty zaczęły zdobywać prestiżowe nagrody na międzynarodowych targach. Stosowanie innowacyjnych technologii, oryginalnych rozwiązań i doskonała jakość przyniosły wymierne rezultaty i w roku 1938 z rodzinnego, biznes stał się niezależnym przedsiębiorstwem zatrudniającym ponad 250 pracowników. W 50 rocznicę istnienia przedsiębiorstwa powstała marka Certina, którą znamy do dziś.

Na szerokie wody

Nowa tożsamość i nowa nazwa oraz ciągła kreatywność pozwoliła przedsiębiorstwu na wypłynięcie na rynki międzynarodowe. W roku 1948 otwarte zostało przedstawicielstwo w Niemczech, które zapoczątkowało międzynarodową historię marki.

Kolejne lata to produkcja kolejnych, wciąż nowocześniejszych i bardziej zaawansowanych modeli. Mechanizmy w nich stosowane, które są w całości wytworem własnym pracowników przedsiębiorstwa, zdobywają uznanie wśród odbiorców i są chętnie kupowane w wielu krajach.

Koncepcja Double Security, czyli legendarne Certina DS

Pomysł tego rozwiązania pojawił się, kiedy zaczęto zastanawiać się na stworzeniem niezwykle wytrzymałego zegarka dla ludzi kochających wyzwania i sport. Stworzono zatem produkt maksymalnie odporny na uszkodzenia. W roku 1959 został przedstawiony światu model Certina DS. – prawie niezniszczalny zegarek, który zrewolucjonizował ówczesny rynek. DS czyli Double Security na zawsze zapisały się w kartach historii zegarków. Innowacyjność produktów polegała na tym, że unikatowy i wytrzymały mechanizm został osadzony we wzmocnionej kopercie, a elementy zegarka w środku nie stykały się ze sobą, lecz pozostawały oddzielone grubą uszczelką. Tak osiągnięto pewnego rodzaju zawieszenie mechanizmu, które chroniło go przed wstrząsami i uderzeniami.

Koncepcja DS ustanowiła nowe standardy na rynku zegarków i ugruntowała renomę marki, która stała się liderem w branży. Niezawodność zegarków wyposażonych w DS potwierdzona została dodatkowo w roku 1960, gdy marka wyposażyła w swoje produkty ekipę himalaistów. Wystawione na ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne Certina DS spisały się doskonale.

Kolejne sukcesy

Osiągnięcia zapoczątkowane przez sukces modelu DS zachęciły do dalszych prac nad innowacyjnością produktów. W latach 60 i 70 produkty marki miały już wyrobioną renomę niezawodnych i wytrzymałych oraz godnych zaufania produktów, a przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwijało. Kolejne modele pozwalają swoim właścicielom na nurkowanie bez zdejmowania zegarka z ręki, wyruszają na wysokogórskie wyprawy, regaty jachtowe i są coraz ciekawsze zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Pozwalają też na korzystanie z dodatkowych funkcji, nie ograniczają się tylko do mierzenia czasu. W roku 1972 powstaje Certina Biostar, kóry jest pierwszym zegarkiem umożliwiającym prezentację aktualnego, dziennego biorytmu właściciela.

Certina w XXI wieku

Podobnie jak w swojej długiej historii, dziś marka Certina kojarzy się również z aktywnym, pełnym przygód życiem. Produkty marki są dedykowane ludziom, którym nie są obce wyzwania, sport i życie pełne niebezpieczeństw. Dlatego marka jest zaangażowana w wiele wydarzeń sportowych i motoryzacyjnych. Ciągłe dążenie do doskonałości i tworzenie produktów najlepszej jakości, dla ludzi wymagających napędza markę do tworzenia estetycznych i nowoczesnych czasomierzy. Zegarki Certina to doskonały wybór zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Klasyczne, eleganckie, zawansowane technologicznie, posiadające szereg funkcji poza mierzeniem czasu. Dla ludzi lubiących luksus i chcących wyrazić swój stosunek do życia poprzez to, co mają na sobie.

Produkty marki nie należą do najtańszych. Są jednak warte swojej ceny ze względu na ich wygląd, wytrzymałość i odporność. Istnieje też możliwość kupienie produktów marki w niższych cenach. Promocje, wyprzedaże marki Certina to okazje dla każdego, kto lubi dobre rzeczy i nie chce przepłacać. Dla prawdziwych łowców okazji nie jest tajemnicą, że przy większym zaangażowaniu w robienie zakupów i wyłapaniu sposobności, można zaoszczędzić całkiem sporą sumę i zyskać doskonały produkt w obniżonej cenie.