Casio

Skąd się wzięła marka Casio

Założycielem tej niezwykle popularnej na całym świecie marki jest Tadao Kashio. Urodzony w roku 1917, w wieku 6 lat przeprowadził się z rodzina do Tokio. Pierwsze swoje kroki w zawodowym życiu podjął w zawodzie tokarza. Był bardzo zdolnym pracownikiem i dość szybko spostrzegli to jego przełożeni, dlatego został skierowany na kontynuację nauki.

Po ukończeniu szkoły Tadao Kashio, w roku 1946, zakłada w Tokio własne przedsiębiorstwo – Kashio Sejsakujo i tak rozpoczyna się historia marki Casio. Początki są skromne, ponieważ produkcja ogranicza się do fajek i kalkulatorów, dopiero po dołączeniu braci pana Tadao do firmy, marka zaczyna się rozrastać, zmienia nazwę na Casio Computer i poszerza swój asortyment.

Historia produktów marki Casio

Rok 1974 jest przełomowym, ponieważ w tym właśnie roku wypuszczony zostaje pierwszy zegarek marki Casio – Casiotron. Spotyka się z przychylnością odbiorców, jest wyposażony w mechanizm kwarcowy, wyświetlacz LCD i kalendarz. Dobry odbiór produktu na rynku jest zachętą do kontynuowania prac nad następnymi zegarkami.

Rok 1981 to kolejny niezwykle ważny moment w historii marki. Powstaje zegarek z kalkulatorem. Produkt innowacyjny, który podbija serca wielu użytkowników, a jego promocja odbywa się wraz z turniejem tenisowym Casio World Open. W 1983 roku powstaje wstrząsoodporny zegarek G-Shock, którego można zobaczyć na ręce Keanu Reevsa w filmie: Speed: Niebezpieczna szybkość, a w roku 1989 pierwszy zegarek analogowo-cyfrowy wyposażony w sensor. Lata osiemdziesiąte XX wieku były wyjątkowo dobrymi latami dla marki Casio. Produkty wyróżniały się innowacyjnością i były zaawansowane technologicznie. Tak też były postrzegane przez klientów i chętnie kupowane.

W roku 1991 powstaje zegarek wyjątkowy, nawet jak na produkty zaawansowane technologiczne, z których marka Casio słynie. Jest połączeniem kunsztu zegarmistrzowskiego oraz wiedzy z zakresu elektroniki. Pierwszy zegarek z dotykowym ekranem, który pozwala na korzystanie z funkcji do tej pory w czasomierzach niespotykane. Posiada książkę telefoniczną, organizer, notatnik i kalkulator.

Linia zegarków przeznaczonych specjalnie dla kobiet powstaje w roku 1995. Baby-G jest kontynuacją produktów G-Shock, które wciąż się cieszą niesłabnącym powodzeniem. W tym samym roku Casio również wypuszcza pierwszy aparat cyfrowy z zapisem na kartach pamięci i ekranem LCD i pierwszy telefon komórkowy.

Koniec lat 90 XX wieku to dla marki Casio okres wielu nowości: pojawia się pierwszy mini laptop i wodoodporny i wstrząsoodporny telefon komórkowy, a wraz z nastaniem nowego tysiąclecie marka zaczyna oferować zegarki wyposażone w odtwarzacz mp3 (model WMP-1V) i w aparat cyfrowy (model WQV-1).

Kolejne lata XXI wieku to okres w którym przybywa produktów nie tylko związanych z mierzeniem czasu. Rozrasta się produkcja coraz nowocześniejszych telefonów, z fabryk wychodzą projektory i aparaty fotograficzne.

Jednak wciąż kochamy markę głównie za nowoczesne i przystosowane do wielu potrzeb zegarki. Zaawansowane technologicznie, odpowiadające na wszystkie wyzwania stawiane przez współczesnego użytkownika i do tego pozwalające na dopasowanie się do modnej stylizacji.

Zegarki Casio

Są marzeniem wielu osób chcących na swoim ręku posiadać produkt elegancki, doskonałej jakości i praktyczny. Funkcjonalne, o nieprzeciętnym wyglądzie i wytrzymałe oraz dopasowane do wszystkich trendów w modzie. Wybierane przez znanych ludzi świata biznesu, kultury i sportu. Są dopracowane pod każdym względem i doskonałe w działaniu. Biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety, relacja jakości do ceny jest jak najbardziej do przyjęcia. Przystępność marki dodatkowo można zwiększyć, jeśli wykorzystać możliwości płynące z różnego rodzaju promocji lub wyprzedaży marki Casio. A tych nie brakuje w polskich sklepach. Jeśli tylko się postarać i poszperać, zawsze można liczyć na niższe ceny produktów Casio, a dzięki temu na oszczędności.