Canon

Jak powstała marka Canon

W roku 1933 powstało „Laboratorium Optyki Precyzyjnej” założone przez Goro Yoshidę i jego szwagra, które już rok później wypuściło swój pierwszy aparat fotograficzny. Nazwany został Kwanon od buddyjskiej bogini miłosierdzia, a w roku 1935 nazwa firmy została zmieniona na Canon.
W ten sposób powstało przedsiębiorstwo, które w kolejnych latach zasłynęło z dostarczaniu na rynek profesjonalnych lustrzanek. Stopniowo zdobywało międzynarodowe uznanie, a jego produkty stosowali i cenili profesjonaliści: fotografowie i fotoreporterzy.

W roku 1959 pojawiła się w ofercie Canon pierwsza lustrzanka – Canonflex. Posiadała wymienny wizjer, dzięki czemu można było między innymi powiększać obraz.

Koniec lat pięćdziesiątych XX wieku to moment wejścia marki Canon na rynki europejskie. To również rozszerzenie działalności i produkcja akcesoriów do aparatów fotograficznych, a następnie innych produktów, niezwiązanych z fotografią. W roku 1964 powstał zaawansowany technologicznie kalkulator Canola, w roku 1970 kserokopiarka, a potem drukarka. W roku 1995 powstały pierwsze aparaty cyfrowe marki Canon (w kooperacji z Kodakiem).

Produkty marki Canon

Większości konsumentów marka kojarzy się przede wszystkim z aparatami fotograficznymi. I słusznie bo są one trzonem produkcji i z historycznego punktu widzenia mają najdłuższą tradycję. Jednak nie tylko aparaty znajdziemy opatrzone znakiem firmowym Canon. Wiele produktów związanych z biurem również opuszcza progi fabryki: kopiarki, drukarki, skanery, a od 2013 roku również monitory. W ofercie marki Canon jest także specjalistyczny sprzęt medyczny, biznesowy , a nawet oprogramowanie czy produkty przemysłowe.

Canon dziś

Wszystkie produkowane przez markę urządzenia kojarzą się przede wszystkim z doskonałą jakością. Doświadczenie poparte długą tradycją i japońskimi korzeniami oraz popularność marki to doskonałe połączenie, którym niewielu może się pochwalić. Jeśli dodać do tego świetne opinie użytkowników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, można z czystym sumieniem powiedzieć, że warto zainwestować w produkty marki Canon.

Aparaty cyfrowe marki Canon są wytrzymałe, niezawodne i dostosowane do wielu potrzeb. Kompleksowa oferta marki sprawia, że zarówno profesjonalista, jak i amator jest w stanie wybrać odpowiedni sprzęt do swoich wymagań. Produkty są precyzyjnie i innowacyjne, zróżnicowane pod względem funkcjonalności i nowoczesne. Są też proponowane w różnych przedziałach cenowych, zarówno wymagający, jak i mniej wymagający będą w stanie skorzystać z oferty marki Canon.

Produkty marki Canon można znaleźć w wielu polskich sklepach. W wielu z nich również jest szansa na tańsze zakupy. Promocji i wyprzedaży lub kodów rabatowych na markę Canon nie brakuje i zawsze istnieje możliwość oszczędności. Urządzenia Canon w dobrej cenie to nie tylko łut szczęścia, ale zasada, na którą zawsze można liczyć.