Calvin Klein promocje

Kilka słów o pochodzeniu marki

Założyciel marki Calvin Klein urodził się i na Bronksie w roku 1942. Wychował wśród imigranckiej społeczności żydowskiej, do której należeli również Ralph Lauren i Robert Denning. Jego rodzice prowadzili sklep spożywczy, a babcia była krawcową. To właśnie ona nauczyła chłopca obsługi maszyny do szycia, matka zaś wyrobiła w nim poczucie smaku. Już jako dziecko marzył swojej przyszłości w świecie mody, projektował i szył ubrania, w które ubierał swoje maskotki.

Zamiłowanie przerodziło się w coś więcej, gdy rozpoczął naukę, najpierw w High School of Art and Design, następnie Fashion Institute of Technology. W czasach szkolnych pomagał w projektowaniu kostiumów, zaraz po ukończeniu nauki pracował jako asystent i projektował odzież dla różnych sklepów w Nowym Jorku.

Powstanie i początki marki

W roku 1968 Calvin Klein wraz z przyjacielem z dzieciństwa założył swoją firmę. Początkowo projektował płaszcze dla kobiet, potem marka nabrała rozpędu i zaczęła być widoczna w świecie mody. Już w roku 1969 Klein pojawił się na okładce Vogue’a, a po pierwszym pokazie mody z jego udziałem został okrzyknięty nowym talentem.

Lata siedemdziesiąte przyniosły sporo sukcesów. Należały głównie do odzieży jeansowej, która przyczyniła się do spopularyzowania marki. Kolejne kolekcje to odzież sportowa, damska i męska bielizna i klasyczne stroje.

Popularność marki Calvin Klein

Niecałe 10 lat od powstania marka zyskała ogromna popularność, a firma duże przychody. Nie obyło się też bez skandali, gdy w roku 1980 Brooke Shields ukazała się na reklamie w jeansach marki.

W roku 1982 Calvin Klein stworzył kolekcję męskiej innowacyjnej bielizny, ponieważ stawiała na estetykę, a nie tylko na funkcjonalność.

W połowie lat osiemdziesiątych popularność marki nieco spadła i rozpoczęły się problemy finansowe, ale już w początki lat dziewięćdziesiątych odzyskała należne miejsce w świecie mody.

W roku 2002 firma została sprzedana Philips Van Heusen Corporation, a Klein pozostał jeszcze przez dwa lata na stanowisku dyrektora kreatywnego.

Produkty Calvin Klein

Marka oferuje produkty, dzięki którym można się ubrać od stóp do głów. Odzież, obuwie, bieliznę, akcesoria. Produkty dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Dostarcza modę na wszystkie rynki na całym świecie i jest bardzo ceniona nie tylko przez stałych wielbicieli. Tworzy produkty eleganckie, proste i wygodne, z najlepszych materiałów, w których widać dbałość o każdy szczegół. Projektowane przez markę Calvin Klein ubrania charakteryzuje minimalizm i czystość formy, stonowane kolory oraz subtelność.

Oddzielną linią są perfumy Calvin Klein. Marka, jako pierwsza zaproponowała zapach unisex, przełamując w ten sposób tradycyjny podział na męskie i damskie perfumy. Najsłynniejsze to perfumy marki to Obsession, które pojawiły się już w roku 1985, Eternity z 1988 roku i Escape z 1991 roku o raz rewolucyjny cK One z roku 1993. Wszystkie podbiły serca klientów i były z powodzeniem sprzedawane na wielu rynkach. W Polsce perfumy Calvin Klein są cenione przez wielu klientów i chętnie sięgamy po nie, gdy poszykujemy odrobiny sportowego stylu i jednocześnie elegancji.
Wszystkie produkty marki Calvin Klein to asortyment z wyższej półki: doskonałe materiały, najlepsza jakość, odzież, która sprawdzi się na dłużej i nie przeminie wraz ze zmianą sezonów. Dlatego są to produkty droższe i często trzeba się zastanowić przy zakupach.

Można też spróbować kupić taniej. Marka Clavin Klein często pojawia się w promocjach czy na wyprzedażach. Zdarzają się kody rabatowe na produkty marki. Wiele instrumentów, dzięki którym jest szansa na zaopatrzenie szafy w to, co najlepsze i oszczędzanie podczas zakupów.