Bugatti

Niemiecka marka, której historia sięga 1928 roku, kiedy Johann Müller założył w Westfalii swój warsztat. Johann Müller Shoe Workshop szybko zasłynął z obuwia produkowanego na zamówienie. Sukces został więc przekuty na własną markę nazwaną Bugatti.

Szeroko, swoją modę marka zaczęła prezentować około roku 1978. Do dziś jednym z reprezentatywnych produktów Bugatti jest stworzony wtedy pikowany męski płaszcz, potem asortyment poszerzony został o wiele innych klasycznych okryć.

Następcy Johanna Müllera nie rezygnują z filozofii, która przyświecała założycielowi i tworzą produkty luksusowe, skierowane do europejskiej klasy wyższej. Obuwie, które pomimo upływu lat i zupełnie zmienionych technik produkcji w dalszym ciągu zachowało to niechwytne coś, co sprawia, że zdaje się zrobionym wyłącznie na nogę właściciela. Rzemieślnicza tradycja drzemie w każdej parze, która opuszcza progi firmy.

Bugatti jest marką niemiecką, ale nie skupia się wyłącznie na tradycji swojego kraju. Jest marką europejską, cechują ją kosmopolityzm, inspiruje się ulicami wszystkich wielkich miast i potrzebami ich mieszkańców.