BRIO – drewniane zabawki w promocji

Zaczęło się od wikliny

Marka Brio może się poszczycić długą tradycją. Jej korzenie sięgają roku 1884, kiedy w małym szwedzkim miasteczku Picketorp małżonkowie Bengtsson założyli swój warsztat. Rozpoczęli w nim produkcję przedmiotów z wikliny. Pomysł okazał się trafiony i już w 1907 roku przeniesiono go do Osby, a asortyment w znacznym stopniu się powiększył. Produkowano aż 170 różnych produktów. W roku 1908 w prowadzenie warsztatu włączyli się synowie państwa Bengtsson i rozszerzyli działalność. Wzrosło też zatrudnienie i szybko zwiększały się zyski.

Nie tylko Szwecja

W kolejnych latach marka nabierała rozmachu i stopniowo przekształciła się w międzynarodowe przedsiębiorstwo odnoszące sukcesy na wielu rynkach. Drewniane zabawki w wielu wariantach, wzorach i kolorach, produkowane tradycyjną metodą, wytrzymałe i dobrej jakości podbiły serca małych odbiorców i ich rodziców. Marka Brio jako znak towarowy pojawiła się w roku 1930 i od tego czasu ciągle rozwijała swoje produkty. Wnuk założycieli rozwiną działalność do międzynarodowych rozmiarów i szczególnie rozsławił drewnianą kolejkę. W roku 1983 marka została przejęta przez inną szwedzką firmę – Alga, ale w dalszym ciągu jej produkcja to świetnej jakości drewniane zabawki opatrzone znakiem Brio.

Brio dzisiaj

W chwili obecnej już czwarte pokolenie przewodzi koncernowi i prowadzi działalność w ponad 10 krajach, w których posiada swoje siedziby. Produkty marki są dostępne na całym świecie. Chociaż produkcja jest przeniesiona do Chin, to jednak dbałość o jakość, w dalszym ciągu jest stawiana na pierwszym miejscu i proces projektowania, rozwoju oraz testowania wciąż odbywa się w Osby. Dzięki temu również dziś, w każdym wyrobie marki można znaleźć echo starego, rzetelnego zakładu rzemieślniczego, z którego produkty się wywodzą.

Produkty Brio

Drewniane zabawki, ekologiczne i ponadczasowe (niektóre w niezmienionej prawie formie produkowane od 1945 roku) cieszą się niesłabnącą renomą wśród rodziców oraz dzieci. Marka Brio jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów zabawek, szczególnie za sprawą drewnianej kolejki. Mają bardzo ważną cechę, która w szczególnym stopniu zwraca uwagę rodziców: rozwijają, uczą i zachęcają młodego człowieka do samodzielności i kreatywności. Są wytwarzane z bezpiecznych materiałów, które podczas zabawy nie zaszkodzą dziecku, nawet przy ekstremalnym ich użytkowaniu, zupełnie różnym od przeznaczenia.

Zabawki Brio są doskonała alternatywą dla rodziców poszukujących dla swojego dziecka produktu innego niż obecne na każdym kroku plastikowe, często wątpliwej jakości i pochodzenia artykuły, które nie wnoszą do zabawy żadnych wartości, a mogą również zaszkodzić. Marka kładzie nacisk na wspieranie rozwoju motorycznego, na edukację i ekologię. Wiele produktów jest kompatybilnych. Można z nich stworzyć nie jedną lecz wiele zabawek, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

Marka Brio to zabawki, którym każdy rodzic może zaufać. Warto zatem zapłacić odrobinę więcej i wiedzieć, że dziecko podczas zabawy jest bezpieczne. Lepiej kupić jedną, solidną rzecz niż więcej zabawek, które po kilku dniach będą leżały połamane w dziecięcym pokoju. Marka Brio to również możliwość skorzystania z promocji. Zdarzają się wyprzedaże Brio i kody rabatowe. Zawsze istnieje możliwość, żeby kupić wymarzoną kolejkę, ciężarówkę, wózek dla lalek czy grzechotkę w niższej cenie.