Asics w promocji

W 1949 roku, zaraz po zakończeniu II wojny światowej znalazł się w Japonii ktoś, kto chciał pokazać młodemu pokoleniu, że jest coś, co pozwoli wyrwać się z rozpamiętywania strat i rozpocząć nowe życie. Kihachiro Onitsuka skierował uwagę młodych ludzi w kierunku sportu. W swoim rodzinnym mieście Kobe rozpoczął produkcję obuwia do koszykówki, a potem do innych dyscyplin sportu.

Jego pierwsze produkty były pomyślane tak, by zwiększyć przyczepność zawodnika do podłoża i w tym celu zastosował na podeszwie technologię, inspirowaną działaniem macek ośmiornicy.
Pierwszy sukces założyciel marki zanotował już w roku 1950, kiedy zawodnik w jego obuwiu odniósł zwycięstwo w maratonie bostońskim.

Nazwa marki

Do roku 1950 marka miała nazwę Onitsuka Cooperation, w latach 60 obuwie marki znane było pod nazwą Tigers i dopiero w latach 70 zmieniona została na ASICS. Nie jest przypadkiem, że właśnie takie litery i w tym porządku znalazły się w nazwie marki. Marka ściśle nawiązuje do filozofii firmy i jest akronimem od pierwszych liter łacińskiej sentencji Anima Sana in Corpore Sano, co można tłumaczyć W zdrowym ciele zdrowy duch.

Sukcesy ASICS

Od lat 50 zeszłego wieku firma ciągłe poszerzała swój asortyment, a jej obuwie nosili zawodnicy z całego świata uprawiający różne dyscypliny sportu. Obuwie Tigers produkowane w tym okresie nosiło charakterystyczne gładkie paski, które są na butach do dnia dzisiejszego.

Rewolucyjny okres lat 80 XX wieku to moment technologicznych innowacji. Wprowadzono technologię ASICS GEL Cushioning System – amortyzację, która pochłaniała pionowe wstrząsy i rozprzestrzeniała je w pozycji poziomej. Lata 90 to okres dalszych zmian i wprowadzania coraz to bardziej przyjaznych użytkownikowi i nowoczesnych technologii. Obuwie marki ASICS stało się technologicznym liderem w swojej branży. Podobnie, jak sportowcy przesuwają granice swoich możliwość, tak marka przesuwała granice swoich produktów. Doskonałe zaplecze technologiczne i podnoszenie standardów jakości oraz innowacyjność spowodowało, że marka stała się popularna wśród sportowców i zwykłych użytkowników.

W 1994 roku powstał model GEL-KAYANO. Niezwykle popularne obuwie do biegania, które stały się wzorem w swojej klasie, a w 2007 roku model GEL-KINSEI – najbardziej zaawansowane technologicznie buty dla biegaczy.

Wiek XXI

Obecnie marka jest trzecim pod względem sprzedaży dostawcą produktów sportowych na świecie. Ubiera sportowców z różnych dziedzin: lekkoatletów, tenisistów i przedstawicieli sportów zespołowych. Patronuje wielu imprezom związanym ze sportem, wspiera zawodowców i amatorów, zapewnia im wygodę i bezpieczeństwo podczas codziennych treningów, przyczynia się do wielkich i małych sukcesów, wspomaga w podejmowaniu wyzwań i samodoskonaleniu się.
Tygrysie paski widać nie tylko na wielkich arenach sportowych, ale też na małych boiskach przy szkołach, w parkach i na ulicach. Wszystko w celu propagowania zdrowego trybu życia i rozwoju duchowego przez wysiłek fizyczny, co jest niezmiennie głównym celem firmy.

Asortyment Asics

Dla zwykłego użytkownika, który lubi sport i chce się komfortowo czuć podczas swojego treningu, firma proponuje obuwie przeznaczone do wszystkich dyscyplin lekkoatletycznych. W asortymencie posiada również obuwie typu LifeStyle oraz szeroki wachlarz damskiej i męskiej odzieży, bielizny i akcesoriów. Niezależnie od tego, jak zaawansowanym sportowcem jesteś, czy uprawisz sport wyczynowo, czy amatorsko, zawsze znajdziesz dla siebie odpowiednie produkty marki ASICS, dzięki którym trening będzie przyjemny, swobodny i komfortowy, a Twój wygląd podczas uprawiania sportu będzie bez zarzutu.

Każdy, kto kocha sport i zdaje sobie sprawę, jak jest ważny dla zdrowia, zna markę ASICS. Sportowcy potrafią wydać naprawdę dużo pieniędzy tylko po to, żeby uprawianie ukochanej dyscypliny sportu sprawiało jak najwięcej satysfakcji. Mimo to warto poszukać oszczędności również podczas zakupów związanych ze sportowym obuwiem czy odzieżą. Dlatego dla każdego, kto robi zakupy z głową i nie chce przepłacać, ważne jest skorzystanie z promocji, wyprzedaży czy kodów rabatowych na markę ASICS, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.