Armani Jeans promocje

Marka stworzona przez włoską ikonę stylu Giorgio Armaniego. Jej założyciel urodził się w Piacenzie we Włoszech w 1934 roku i początkowo chciał zostać lekarzem. Nawet studiował medycynę na Uniwersytecie w Mediolanie, ale jego naukę przerwał wybuch II wojny światowej i powołanie do wojska. Po wojnie młodzieniec nie wrócił już na studia, lecz podjął pracę w słynnym mediolańskim domu towarowym La Rinascente i porzucił marzenia o pozostaniu lekarzem.

Jego poszukiwanie piękna i zrozumienie mechanizmów, które rządzą modą, przełożyły się na początki działalności, która doprowadziła do stworzenia marki sygnowanej jego nazwiskiem. Inspirował się kinem i gwiazdami starego kina Hollywood. Swoich sił próbował pomagając przy w aranżacji sklepowych wystaw i asystując fotografom. Szybko rozwinął skrzydła i zaczął pracować jako główny projektant w domu mody Nino Cerruti oraz jako wolny strzelec i projektant kolekcji dla innych domów mody.

W 1975 roku wraz ze swoim przyjacielem Sergio Galeottim zakłada spółkę i tworzy swoją pierwszą kolekcję przeznaczoną dla mężczyzn. Dopiero rok później powstaje kolekcja dla pań. Jest to linia świetnie dopasowana do ciała i ciesząca oko subtelnymi kolorami. Powoli zdobył popularność w Europie, a następnie ruszył na podbój Ameryki. W 1982 roku jego zdjęcie ozdobiło okładkę magazynu „Time” (znalazł się na niej jako drugi w historii projektant po Christianie Diorze).

Gwiazdy kina w kolekcjach Armani

Giorgio Armani od dziecka kochał kino. Jego życiowe wybory (zarówno postanowienie o zostaniu lekarzem, jak i żołnierzem) były ściśle związane z filmami, które widział. Nic więc dziwnego, że związał się właśnie z produkcją filmową, swój rozgłos zawdzięcza filmowi „Amerykański Żigolak”, w którym Richard Gere nosił zaprojektowane przez Armaniego ubrania.

Kolejne lata to okres ubierania wielu gwiazd Hollywood: Dona Johnsona na planie filmu „Miami Vice”, Joha Travolty, Michelle Pfeiffer i innych. Projektował też kostiumy do takich filmów, jak „Nietykalni” czy nowej wersji „Shafta” z Samuelem L. Jacksonem.

Przejęcie sterów

W 1985 roku Armani został zmuszony do samodzielnego zarządzania marką, ponieważ jego wspólnik i przyjaciel zmarł. Jak się okazało, nie tylko doskonale sobie poradził, ale już w 1989 roku otworzył swoją pierwszą restaurację i rozszerzył działalność wykupując udziały w innych przedsiębiorstwach odzieżowych. Pomimo oskarżeń o przekręty finansowe i wyroku za nie (przyznał się do winy i otrzymał wyrok w zawieszeniu) nie zrezygnował z powiększania imperium. W 2010 roku otworzył pierwszy hotel w Dubaju, który samodzielnie zaprojektował i urządził.

Tyran pracy

Produkty Armanii to oczywiście odzież i dodatki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jednak to nie wszystko. Projektuje i sprzedaje kosmetyki, perfumy, biżuterię i elementy wystroju wnętrza. Produkty eleganckie, stylowe, innowacyjne i kochane przez miliony wielbicieli na całym świecie.

Posiada w swoim dorobku takie linie, jak Giorgio Armani, Giorgio Armani Privé, Armani Collezioni, Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Junior, A/X Armani Exchange oraz Armani Casa. Zgromadził wiele prestiżowych nagród i udziela się w wielu charytatywnych przedsięwzięciach, a jego twórczość możemy znaleźć w wielu cenionych muzeach na świecie.

Armani Jeans

Jedna z linii tworzonych przez imperium Armani, którą cechuje połączenie elegancji i elementów casualowych. Wyraża niezobowiązujący styl i wygodę, nie tracąc przy tym z ekskluzywności. Unikatowe wzory i kolory, nadruki i najlepsze materiały oraz doskonała jakość produktów. Kwintesencja elegancji i dobrego stylu na co dzień.

Obuwie i torebki, które są marzeniem każdego, kto kocha modę i najlepsze projekty od najlepszych twórców. Kurtki, spodnie, koszule czy T-shirty będące wyrazem doskonałego stylu. Kiedy Armani wypuścił pierwsze jeansy w swojej kolekcji, pojawiły się głosy krytyki. Okazało się jednak, że był to strzał w dziesiątkę i ze zwykłej pary spodni, dla każdego odbiorcy można stworzyć prawdziwą sztukę, w dodatku taką, która przyniesie zyski.

Pierwszy projekt spodni jeansowych wyszedł z pracowni Armaniego w 1981 roku. Są sprzedawane zwykle w oddzielnych butikach, ale również w drogich domach handlowych.