AEG

Marka z długą historią, ponieważ jej początki sięgają aż 1883 roku. W tym bowiem roku została założona spółka produkująca na bazie pomysłów Thomasa Edisona urządzenia dla przemysłu elektrotechnicznego. Z jej podstaw wyrósł koncern, który w 1887 roku przekształcił się w AEG – Powszechną Kampanię Wykorzystania Elektryczności.

Już w roku 1889 zaproponował swoim klientom pierwsze produkty do domu: żelazko, urządzenie do gotowania jajek, czajnik i podgrzewacz do lokówek.
Były innowacyjne i zaawansowane technologicznie, ponieważ właśnie takie cele wyznaczyli firmie jej twórcy i pracownicy. Produkty odniosły wielki sukces nie tylko dzięki nowoczesności, ale również dlatego, że były wyraziste, posiadały to, co dziś nazywamy nowoczesnym designem. Stawiając również na wygląd swoich produktów, AEG już w 1907 roku (jako pierwsza firma z branży przemysłowej) zatrudniła w swoich szeregach doradcę artystycznego i projektanta, który był odpowiedzialny za estetykę produktów, projektował również należące do firmy budynki i stworzył pierwszy na świecie katalog produktów oraz logo AEG. Od tego momentu marka kojarzy się właśnie z doskonałym wzornictwem i nowoczesną technologią.

Doskonałość formy i funkcjonalności

Myśl zapoczątkowana w pierwszych latach XX wieku towarzyszy marce AEG do dziś. Jest nieodłącznym elementem każdego stworzonego i wypuszczonego do sprzedaży produktu. Dlatego roboty kuchenne są nie tylko piękne, ale również wytrzymałe, odkurzacze niezawodne, a żelazka ułatwiają wszystkie, codzienne czynności. AEG jest marką przemysłową o wysokiej kulturze projektowej, dzięki czemu pozwala użytkownikowi cieszyć się zarówno funkcjonalnością sprzętu, jak również jego wyglądem.

AEG i Electrolux

Od 1994 roku AEG jest częścią koncernu Electrolux. Dzięki temu skutecznie utrzymuje swoją wiodącą pozycję na ryku sprzętu AGD. Proponuje klientom drobne i duże urządzenia, które są doskonałej jakości, niezawodne i wytrzymałe. Oparte na inteligentnej technologii sprawiają, że wszystkie domowe obowiązki stają się przyjemniejsze, a wysiłek w nie włożony ledwie dostrzegalny. Przyjazne w obsłudze, funkcjonalne i wydajne oraz atrakcyjne cenowo, co stanowi ogromną zachętę do zainwestowania w produkty marki AEG.

Aktualną ofertę sprzętu znajdziesz na stronie AEG. U nas znajdziesz aktualne oferty promocyjne na lodówki, zmywarki, pralki i inny sprzęt marki AEG.