Adidas

Marka tak znana na całym świecie, że potocznie nazywane jest prawie każde obuwie sportowe nazwą marki. Swoją działalność rozpoczęła w 1924 roku w Niemczech. Założona przez braci Adolfa i Rudolfa Dasslerów swoją nazwę zawdzięcza zdrobnieniu imienia Adolfa (Adi) i trzem pierwszym literom jego nazwiska. Drugi z braci w 1948 roku odłączył się od działalności Adolfa i założył własną markę Ruda, która w przyszłości przekształciła się w Pumę.

Początki produkcji braci Dasslerów wcale nie były związane z obuwiem sportowym lecz z butami dla żołnierzy Wehrmachtu. Ale już w 1936 roku na igrzyskach olimpijskich zarówno reprezentanci Niemiec, jak i Stanów Zjednoczonych nosili buty z fabryki Adolfa i Rudolfa Dasslerów.

Trzy paski i koniczynka

Logo marki, charakterystyczne trzy paski powstało właściwie samoistnie i nie było zamierzone. Początkowo umieszczano je na obuwiu w celu jego wzmocnienia oraz ochrony przed zniekształceniami. Z czasem, kiedy zaczęto wprowadzać innowacje i nowe technologie, nie było już potrzeby dokładania pasków ochronnych, zostały jednak jako symbol rozpoznawczy marki.

Koniczynka pojawiła się 1 972 roku i była wyrazem ducha igrzysk olimpijskich. Odnosi się nie tylko do ducha rywalizacji, ale też do zjednoczenia trzech kontynentów.

Logo marki na przestrzeni lat ulegało licznym modyfikacjom, ale zarówno paski, jak i koniczyna są niezmienne. Paski znajdziemy na wszystkich produktach firmy, natomiast koniczynkę na produktach z serii Adidas Originals.

Potęga marki Adidas

Popularność marki jest tak wielka, ponieważ dostępność produktów jest właściwie nieograniczona. W każdym kraju na całym świecie można znaleźć zarówno obuwie, jak i odzież z trzema paskami. Jeśli dołożyć do tego potęgą marketingu, który ma w firmie prawie takie samo znaczenie jak jakość, technologia i innowacyjność, łatwo sobie wyobrazić, że nie ma na świecie miejsca, do którego by produkty nie dotarły. Wszystkie trzy linie produktów: Adidas Sport, Adidas Classic, Adidas Style są uwielbiane prze szeroką rzeszę klientów na wszystkich kontynentach i doceniane przez profesjonalnych sportowców.

Swoją niesłabnącą popularność Adidas zawdzięcza nie tylko dostarczaniu produktów najlepszej jakości, kreatywności swoich pracowników, ale również współpracy z gwiazdami sportu, kontaktami ze znanymi kubami sportowymi oraz z korzystania z najnowszych osiągnięć nauki podczas tworzenia i produkcji.

Personalizacja produktów

Adidas nie był pierwszym producentem sportowego obuwia, ale był pierwszym, który zaoferował możliwość jego personalizacji. W 1985 roku pojawił się program „Adidas Adicolor”. Do białych butów dołączony był zestaw markerów, którymi można było ozdobić swoją parę w dowolny sposób.

W latach 80 XX wieku niesamowitą innowacją wprowadzoną przez firmę było wypuszczenie obuwia z system Micropacer z wyświetlaczem. To, co w dzisiejszych czasach nikogo nie może zadziwić, w tamtych latach było ogromną technologiczną nowością, ponieważ dostarczał posiadaczowi obuwia informacji o tempie marsz u i ilości spalonych kalorii.

Adidas teraz

Jak wcześniej wspominaliśmy y Adidas i Puma mają wspólny rodowód. Jednak nie tylko z tą marką firma jest związana. W 2006 roku Adidas kupił markę Reebok, ale postanowiono, że nie zostanie zmieniona nawa.

W niecałe 100 lat firma rozwinęła się z małego, rodzinnego producenta w światowego potentata, który jest potęgą w dziedzinie sportowego obuwia, odzieży oraz sprzętu. Każda nowa kolekcja wypuszczana przez markę Adidas staje się hitem nie tylko wśród zwykłych klientów, ale również profesjonalnych sportowców i budzi niepokój wśród konkurencji. Na całym świecie jest przedmiotem pożądania i właściwie nie można sobie wyobrazić, że nie miało się lub nie ma w swojej szafie przynajmniej jednego produktu marki Adidas. Produkty nie są tanie, ale ich jakość nie budzi zastrzeżeń i warto wydać więcej, by mieć pewność, że każdy trening, w każdych warunkach będzie bezpieczny i komfortowy. Zawsze istnieje możliwość kupowania taniej i oszczędzania. Jeśli będziesz z nami i skorzystasz z promocji, kodów rabatowych lub wyprzedaży, Twoje nowe, sportowe produkty zawsze będą w niższej cenie.

Więcej informacji o produktach znajdziesz na oficjalnej stronie Adidas. U nas znajdziesz promocyjne oferty na buty i odzież marki Adidas.