Jak zacząć poszukiwania prezentu dla małego urwisa

Zaczynamy oczywiście od wywiadu. Nie zawsze (a właściwie prawie nigdy) oczekiwania dziecka są takie same jak przypuszczenia dorosłych. Dzieciom często podoba się to co widzą u kolegów, co zobaczą w reklamach czy na wystawie. Nie musi być wcale drogie, żeby przyciągnęło dziecięce oko. Dlatego bardzo ważne jest po prostu spytanie, co sobie wymarzyło. W przeciwieństwie do dorosłych, którzy się krępują i nie chcą wyjawić swoich preferencji, dziecko nie ma z tym problemów i zawsze powie co mu leży na sercu.

Kiedy nie mamy szansy na zrobienie wywiadu, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie przygotować najlepszą niespodziankę..

Pomysły na prezent dla 4-5 letniego chłopca

Klocki LEGO (koszt od 30 do 650 zł.)

Klasyka i jeszcze raz klasyka, ale jakże inspirująca. Wybór jest ogromny, w poszukiwaniu klocków LEGO warto sprawdzić oferty takich sklepów, jak:

Ogromna oferta i wiele promocji, kody rabatowe i dużo możliwości dzięki którym zawsze da się kupić oszczędniej. Im bliżej do świąt czy Dnia Dziecka, tym na większe i bardziej opłacalne okazje można liczyć. Nie należy jednak przesadzić. Dostawa ze sklepów internetowych może zająć nawet kilka dni. Warto mieć w zapasie bufor bezpieczeństwa, żeby nie narazić się małemu solenizantowi lub nie spóźnić z prezentem pod choinką. Nie nic gorszego niż zawiedziona mina dziecka.

Klocków Lego nikomu nie trzeba zachwalać. To nie tylko zabawa, ale też nauka i inspiracja. Samodzielne zbudowanie samochodu, samolotu, statku lub nawet stacji benzynowej czy portu daje wiele satysfakcji. Rozwija dziecięcy talent i pobudza do kreatywności. To również chwila spokoju dla rodziców lub możliwość wspólnego spędzenia czasu podczas ciekawego zajęcia. Klocków Lego jest tak dużo i są w tak wielu przedziałach cenowych, że każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości i dopasuje do preferencji małego mężczyzny.

Sprawdź klocki LEGO w promocyjnych cenach

Skrzynka z narzędziami lub cały warsztat (koszt od 10 do 700 zł.)

Niektórzy mali majsterkowicze wciąż chodzą po domu i „naprawiają” zepsute krany, zmywarki, szukają rur pod zlewem i w toalecie.

Oczywiście warto uważać, by maluch nie zniszczył sprzętu, dlatego też wybieramy dla niego takie śrubokręty i młotki, którymi nie zrobi krzywdy ani sobie, ani komuś innemu, ani nie uszkodzi dobytku rodziców.

Narzędzia i zestawy majsterkowicza dla dzieci wsklepie eMag.

Zestaw małego artysty (koszt od 5 do 300 zł.)

Który z chłopców nie lubi się brudzić? Kawałek podłogi, kilka starych gazet, znoszone ubrania i recepta na szczęście gotowa! Pomysłów jest wiele: farby do malowania palcami lub do ozdabiania ubrań, glina i masa papierowa, popularne ostatnio inne formy plastyczne jak np. chrupki Funmais i piasek do modelowania , czy najzwyklejsza w świecie kreda, która wyczaruje na chodniku przeróżne stwory i kształty! Sprawdź: artykuły plastyczne w sklepie SMYK lub zestawy plastyczne w sklepie Urwis.

Tor wyścigowy (koszt od 40 do 400 zł.)

Chłopaki lubią dawkować adrenalinę już od małego. Przejawia się to w zabawach. Jeśli mały łobuz uwielbia wyścigi, to z pewnością tor wyścigowy z czyhającym na nim potworem lub wyrzutnią i dodatkowymi akcesoriami będzie trafionym prezentem!

Mały naukowiec

Dziecko, które jest rządne wiedzy i koniecznie musi rozebrać każdy sprzęt domowy, żeby dowiedzieć się co jest w środku to oczywiście skarb. Nie jest jednak fajnie, kiedy młody naukowiec rozbierze ulubiony zegarek taty lub aparat fotograficzny starszego bata. Warto więc pomyśleć o czymś, co może pęd do wiedzy zaspokoić nie wyrządzając przy tym szkód w domu. Mały chemik, laboratorium mechaniki czy sekrety elektroniki i eksperymenty zabawkowe pozwolą na poskromienie badacza i dadzą okazję do wielu godzin dobrej zabawy. Sprawdź: zestawy naukowe w sklepie SMYK lub zestawy naukowe w sklepie Urwis.

Figurki, smoki i potwory, rycerze, zestawy

Świetnym pomysłem na prezent dla chłopca jest również ulubiony bohater, który może stanąć na półeczce przy łóżku lub powędrować z dzieckiem na spacer. Przyjaciel, z którym zawsze można porozmawiać i który pocieszy w razie smutku i problemów. Jeszcze lepiej, kiedy można go sobie samemu złożyć, ubrać w odpowiednie akcesoria lub nawet stworzyć całą scenkę. Takie zabawki znajdziesz w Playmobil. Nie tylko zabawa, ale także nauka i rozwój oraz kreatywność.