Już od pierwszego września fani gier komputerowych i „konsolowcy” doczekają się przynajmniej kilku ważnych premier! Zadowoleni będą w szczególności miłośnicy rozgrywek sportowych.

Przywita nas Konami, który wypuszcza na rynek swoje dwa tytuły – kontynuację serii Metal Gear Solid (MGS) oraz Pro Evolution Soccer (PES).

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Popularna skradanka doczekała się piątej odsłony (premiera 1 września 2015).
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain ma oferować bardzo realistyczne odwzorowanie grafiki i fizyki świata, dzięki zastosowanemu silnikowi FOX w jego nowej wersji. Gracz musi pomóc rannemu głównemu bohaterowi wydostać się ze szpitala zaatakowanego przez zamachowców. Po raz pierwszy w serii MGS gracz może wybrać własną ścieżkę zakończenia misji.
Gra będzie dostępna na platformy: PS3, X360, Xbox One, PS4 i PC.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain w przedsprzedaży kupisz w sklepie: CDP, empik

Pro Evolution Soccer 2016

Wszystkim fanom piłki nożnej z pewnością znana jest gra Pro Evolution Soccer. Nie trzeba przedstawiać znawcom, a i niedzielni gracze często „pykają mecze” i żwawo reagują na hasło PES. 17 września długo oczekiwana premiera – PES 2016!! W najnowszej odsłonie wprowadzone zostały nowoczesne animacje i szczegółowe, realistyczne detale. Poprawiono kontrolę nad zawodnikiem oraz zachowanie poszczególnych piłkarzy.

Pro Evolution Soccer 2016 w przedsprzedaży kupisz w sklepie: CDP, empik

Od wielu lat między graczami trwają spory, która gra piłkarska jest lepsza – „PES czy FIFA?”, a dyskusje na ten temat zawsze przysparzają mnóstwa emocji.

FIFA 16

FIFA 16 ujrzy światło dzienne 24 września. Nieprzerwanie od 20 lat pracuje nad nią koncern Electronic Arts, który w kolejnej odsłonie najpopularniejszej gry piłkarskiej oferuje duży zestaw ulepszeń. Między innymi dopatrzymy się zmian w trybie FIFA Ultimate Team oraz trybie kariery. Gracz będzie miał do dyspozycji aż 25 nowych opcji związanych z poruszaniem zawodnikiem!

FIFA 16 w przedsprzedaży kupisz w sklepie: CDP, empik, Komputronik

Zarówno PES, jak i FIFA zostaną wydane w polskiej wersji językowej na platformy: PC, X360, Xbox One, PS3 i PS4.

Ciekawostka: na stronie easports.com możemy zakupić grę FIFA 16 w przedsprzedaży. Oferowane są 3 edycje, które zawierają promocyjne pakiety przeróżnych dodatków, np. 40 złotych paczek Premium FIFA Ultimate Team.

Wśród najnowszych gier sportowych pojawią się również między innymi NHL 16 oraz Forza Motorsport 6. Nie dla każdego jednak będą dostępne wyżej wymienione tytuły. Ucieszą się użytkownicy konsoli Xbox One, a w przypadku hokejowych potyczek – również gracze na platformie Playstation 4.

Forza ma do zaoferowania pakiet ulepszeń, między innymi sporą ilość dostępnych samochodów – w szóstej odsłonie będzie ich aż 450! Graficy zadbali o najmniejsze detale, nie tylko przy odwzorowaniu aut, ale również tras. Przykładowo, trasa Nordschleife ma podobno 560 kałuż, które w grze są umieszczone dokładnie w tych samych miejscach, w których tworzą się w rzeczywistości!

Premiery gier komputerowych - NHL 16

Electronic Arts – NHL16

Premiery gier komputerowych - Forza Motorsport 6

Forza Motorsport 6

Źródło: miastogier.pl, gry-online.pl

Natalia Gładczak