Gdzie i kiedy kupić, ile uda się zaoszczędzić.

Już w ostatnich dniach sierpnia we wszystkich mediach w Polsce rozpoczyna się coroczne wałkowanie tematu podręczników, przyborów szkolnych i innych akcesoriów, które są niezbędne dziecku do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Co roku narzekamy na ceny, co roku liczymy ile wydamy, co roku też słyszymy jak trudno jest w tym okresie wszystkim rodzicom, a szczególnie tym, którzy muszą wyposażyć do szkoły więcej niż jedno dziecko. I słusznie, bo problem co roku jest taki sam i niestety nie zniknie, żadne narzekania temu nie zaradzą. Zarówno książki, jak i plecaki oraz cała wyprawka (do tego najlepiej nowa i pachnąca świeżością) powinna być. Tak przynajmniej widzą ten problem dzieci. I nie ma się co dziwić, skoro muszą iść do szkoły i przez okrągłe 10 miesięcy się męczyć, to przynajmniej niech początek będzie w odpowiednim stylu.

Nie ma co ukrywać, że początek roku szkolnego przypada zawsze w nieodpowiednim momencie – po wakacjach. Zazwyczaj nie jest to najlepszy okres jeśli chodzi o zawartość portfela, bo przecież na wakacyjnych wyjazdach trudno jest zaoszczędzić. Dlatego też najlepiej skorzystać z promocji na podręczniki w jednym ze sklepów internetowych.

Nie chcemy Was przekonywać, ani namawiać do tego jak należy do sprawy podejść. Ale z pewnością możemy zrobić wszystko, by pomóc w wyborze miejsc zakupu tego, co dzieciom do szkoły potrzebne, zarówno tym najmłodszym jak i trochę starszym.

Jeśli jesteście zapobiegliwi i nie lubicie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, macie możliwość, pomimo wakacyjnych szaleństw, przeznaczyć trochę zasobów portfela na książki czy piórniki, to zachęcamy do zerknięcia w poniższe miejsca, może już teraz kupicie przynajmniej część potrzebnej wyprawki.

  • Smykdo 25% tańsze podręczniki – znajdziecie książki do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, nie tylko podręczniki, również lektury szkolne. Oferowane wydawnictwa: GWO, Operon, Juka, MAC, Nowa Era, WSiP, ZamKor.
  • Matras – nawet 20% tańsze podręczniki do wszystkich poziomów nauczania -podręczniki do szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimazjalnych, akademickich, jak też artykuły, pomoce szkolne i repetytoria. Wybór ogromny, ale doskonałe narzędzie jakim jest wyszukiwarka pozwoli na oszczędność czasu i energii.
  • Empik – do 25% taniej podręczniki – bardzo przejrzysta, doskonale ułożona oferta dla wszystkich poziomów nauczania, lektury szkolne, wszystkie wydawnictwa i również możliwość skorzystania z wyszukiwarki.
  • Tania książka – do 15% rabatu na podręczniki – można skorzystać z wyszukiwarki lub samemu wyszukać po kategoriach. Wszystkie poziomy nauczania, również podręczniki dla nauczycieli (z niektórych pewnie chętnie skorzystaliby też rodzice). Do tego duży wybór pomocy szklonych dla młodszych dzieci, plecaki i piórniki.
  • Lideriapodręczniki szkolne do 30% taniej – dla przedszkolaków, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych. Lektury szkolne, wyprawka. Łatwe wyszukiwanie po poziomach nauczania.
  • Ravelo – do 30% tańsze podręczniki – wszystkie poziomy nauczania, od przedszkola do technikum i liceum. Możliwość skorzystania z wyszukiwarki lub samodzielnego znalezienia po poziomach nauczania. Lektury szkolne i wyprawka (plecaki, piórniki, zeszyty i wiele innych).
  • Heliondo 15% taniej – wszystkie podręczniki szkolne, materiały dydaktyczne, na wszystkich poziomach nauczania
  • Selkar15% rabatu na wyprawkę szkolną – kupując podręcznik, otrzymasz 15% rabatu na dowolny produkt z wyprawki szkolnej
  • Księgarnai Edukacyjnapodręczniki szkolne w promocji – podręczniki od przedszkola do liceum

Z biegiem czasu pojawią się dalsze propozycje i nowe oferty. O wszystkim będziemy Was informować.

Życzymy przyjemnych zakupów i niech nowy rok szkolny w tym sezonie będzie łatwiejszy do zniesienia dla każdego rodzica … i dziecka.